Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Хімічні науки / Неорганічна хімія


Фрицький Ігор Олегович. Поліядерні координаційні сполуки перехідних металів з азотвмісними лігандами в моделюванні активних центрів металоферментів: дисертація д-ра хім. наук: 02.00.01 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Фрицький І.О. Поліядерні координаційні сполуки перехідних металів з азотовмісними лігандами в моделюванні активних центрів металоферментів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук за спеціальністю 02.00.01 - неорганічна хімія.- Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2003.

Дисертація присвячена біонеорганічним моделям поліметалічних активних центрів ферментів на основі координаційних сполук перехідних металів з азотовмісними лігандами. В роботі уперше продемонстровано можливість застосування алостеричного контролю функціональної активності та редокс-потенціалів низькомолекулярних моделей металоензимів. Розроблено оригінальні методи синтезу нових полінуклеативних лігандів та моно- і поліядерних комплексів нікелю(ІІ), міді(ІІ, III), кобальту(II, III), цинку, паладію(II), платини(II), за якими одержано 150 нових сполук. Досліджено комплексоутворення нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з бі- та тетрадентатними лігандами, що містять оксимну, амідну або гідроксаматну функції, у водному розчині; розраховано константи утворення комплексів. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 63 сполук. Проведено дослідження температурної залежності магнітної сприйнятливості поліядерних комплексів міді(II) в інтервалі 1,7-300 К. Одержано перші абіотичні алостеричні каталізатори реакцій гідролізу та окиснення біологічно важливих субстратів на основі поліядерних комплексів, в яких контроль активності здійснюється шляхом зміни регуляторного йону металу. Знайдено першу каталітичну реакцію за участю координаційних сполук міді(III) та продемонстровано можливість застосування останніх у каталізі.

1. Сформульовано новий напрямок в координаційній хімії – біонеорганічне моделювання алостеричних металоферментів.

2. Уперше продемонстровано можливість застосування алостеричного контролю функціональної активності низькомолекулярних моделей металоензимів на основі поліядерних координаційних сполук. Запропоновано принципово нові підходи до управління міжметальними відстанями та контролю каталітично активної конформації металокомплексів, призначених для моделювання біметалічних гідролітичних ферментів, а також регулювання окисно-відновного потенціалу моделей оксидоредуктаз за допомогою впровадження алостеричного йону металу. З метою підвищення каталітичної ефективності модельних систем запропоновано та продемонстровано можливість застосування стерично напружених поліядерних координаційних сполук, які імітують ентатичний стан ензимів і сприяють стабілізації перехідного стану і збільшенню швидкості реакції за рахунок зменшення енергетичного зазору між основним і перехідним станом.

3. Розроблено методи синтезу та одержано 15 нових полінуклеативних азотвмісних лігандів з потенційно містковими донорними групами (оксимними, амідними, гідроксаматними, гідразидними, а також залишками піразолу і піримідину), придатних для моделювання активних центрів поліметалічних ферментів. Знайдено нову реакцію самочинного окиснення заміщених 3,4- та 3,6-дігідропіримідинів до відповідних піримідинів киснем повітря, а також продемонстровано можливість застосування конденсації Кляйзена для отримання a-амідодикетонів та a-карбоксамідопіразолів.

4. Методами потенціометричного рН-титрування, електронної, ЕПР-спектроскопії та електроспрей мас-спектрометрії досліджено комплексоутворення нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з бі- та тетрадентатними лігандами, що містять оксимну, амідну або гідроксаматну функції, у водному розчині. Розраховано константи дисоціації лігандів і константи утворення комплексів та встановлено способи координації лігандів і характер розподілу комплексів в залежності від рН розчину. Установлено, що при рН < 7 у системах за участю міді(II) з бідентатними лігандами спостерігається виражена тенденція до утворення біядерних комплексів за рахунок N,O-місткової функції оксимних та {N,N; O,O}-хелатно-місткової функції гідроксаматних груп.

5. Розроблено методи синтезу, за якими одержано 135 нових моно-, бі- та поліядерних координаційних сполук нікелю(ІІ), міді(ІІ, III), кобальту(II, III), цинку, паладію(II) та платини(II); досліджено їх фізико-хімічні властивості за допомогою методів мас-спектрометрії, ІЧ, ЯМР, ЕПР та електронної спектроскопії. На прикладі утворення тетраядерних 3-оксиматних комплексів продемонстровано принципову можливість співзастосування методів використання моноядерних комплексів як „лігандів” та спонтанної самоорганізації для отримання багатоядерних гомо- та гетерометальних координаційних сполук.

6. Досліджено ряд реакцій замикання циклу за участю координованих амідних та гідразидних груп на матрицях плоскоквадратних комплексів нікелю(II) і міді(II), що призводять до утворення продуктів відкритоланцюгової або макроциклічної будови. Вперше проведено реакцію темплатної конденсації N-координованих вторинних амідогруп з формальдегідом та первинними амінами. Запропоновано використання темплатного синтезу для отримання моноядерних комплексів, здатних до екзо-координації йонів металів, з метою їх застосування як конструкційних блоків для синтезу поліядерних сполук.

7. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 63 нових сполук (зокрема, 6 лігандів, 29 поліядерних та 28 моноядерних координаційних сполук). Уперше отримано гелікатні комплекси, що містять як структурні одиниці біметалічні фрагменти, а також самоорганізований поліядерний комплекс з хіральною молекулярною конформацією у формі „цифри вісім”. Установлено, що біядерні m2(N,O)-оксимато комплекси та біядерні фрагменти тетраядерних m3(N,O,O)-оксимато комплексів суттєво відрізняються кутовою конформацією вздовж подвійних цис-оксиматних містків, в результаті чого відстані метал-метал знаходяться у широкому діапазоні величин (3,42 – 3,69 ). Уперше зафіксовано 4-місткову координацію оксалат-аніону в сполуках 3d-металів.

8. Виявлено, що в бі- та тетраядерних m-оксиматних комплексах міді(II) реалізується сильна антиферомагнітна взаємодія, що обумовлено ефективним надобміном між парамагнітними центрами через p-орбітальні системи місткових оксимних N,O- та гідроксаматних {N,N; O,O}-груп. Виявлено істотне зростання ефективності надобміну при переході від одинарних (-2J = 40 -150 см-1) до подвійних (-2J = 324 – 632 см-1) оксиматних містків. Показано, що ефективність опосередкування обмінної взаємодії подвійними цис-оксиматними (-N,O-) містками знаходиться в залежності від їх кутової конформації і суттєво знижується при зменшенні ступеня копланарності екваторіальних площин іонів міді(II).

9. Виявлено, що в синтезованих моно- та поліядерних комплексах на основі відкритоланцюгових та макроциклічних лігандів з тетрагональними координаційними вузлами M{2N(оксим),2N(амід)}, M{2N(оксим), 2N(гідразид)} та M{4N(гідразид)} (M = Ni, Cu) спостерігається ефективна термодинамічна стабілізація тривалентного стану центрального йону, а також досліджено ефект впливу алостеричного йону металу на величини редокс-потенціалів MIII/II. Показано, що зміна регуляторного йону металу та модифікація його лігандного оточення можуть бути використані як засіб контролю та регулювання окисно-відновного потенціалу MIII/II (M = Ni, Cu) редокс-активного центру в функціональних моделях поліметалічних ензимів.

10. Досліджено каталітичну активність моно- і поліядерних комплексів у реакціях окиснення біологічно важливих субстратів. Показано, що:

тетраядерні 3-оксиматні комплекси міді(II) виявляють катехолазну активність у реакції окиснення 3,5-дитретбутил-пірокатехіну киснем повітря в метанолі;

моноядерні макроциклічні тетрагідразидні комплекси міді(III) виявляють штучну оксигеназну активність, ефективно каталізуючи реакції окиснення деяких субстратів (гідрохінон, аскорбінова кислота, цистеїн) киснем повітря у воді. Знайдено першу каталітичну реакцію за участю координаційних сполук міді(III) та продемонстровано можливість застосування останніх у каталізі.

11. Одержано перші синтетичні алостеричні каталізатори реакцій гідролізу фосфодіестерів на основі триядерних комплексів з лігандами біс(гетерил)ацето-нітрильного [Cu2Ms(PyPmCN-H)]5+/6+ (Ms = Cu2+, Ni2+, Pd2+, Co2+, Co3+) та біс(гетериламідного) [Cu3(L-2H)]4+ (L = PPPn, PPaba) типів, що містять чітко відокремлені каталітичний (Cu2) і алостеричний (Ms) сегменти. Встановлено, що триядерні комплекси виявляють виражену штучну фосфодіестеразну активність у реакції гідролізу синтетичного аналога РНК 2-(оксипропіл)-п-нітрофеніл фосфату (HPNP), при цьому каталітична активність істотно залежить від природи і, зокрема, ступеня окиснення алостеричного йону металу Ms. Показано, що незначні відмінності у величинах іонних радіусів Ms призводять до суттєвої різниці у відстанях між функціональними йонами міді та у конформації каталізаторів і, як наслідок, спричиняють суттєвий вплив на їх активність.

12. Досліджено конкурентне інгібіювання реакції гідролізу HPNP у присутності каталізаторів [(L-2H)Cu3]4+ (L = PPPn, PPaba) аніонами неорганічних, карбонових та гідроксамових кислот. Встановлено, що константи асоціації аніонів з триядерними комплексами залежать від ступеня відповідності міждонорних відстаней ОО в аніонах міжметальній відстані CuCu у функціональному сегменті каталізатора. Запропоновано механізм реакції гідролізу фосфоестерів триядерними комплексами: подвійна льюїсівсько-кислотна активація містково-координованого субстрату HPNP двома функціональними іонами Cu2+, поєднана з генеруванням алкоголятного нуклеофілу за допомогою координованого гідроксид-іону.

Публікації автора:

1. Onindo C.O., Sliva T.Yu., Kowalik-Jankowska T., Fritsky I.O., Buglyo P., Pettit L.D., Kozowski H., Kiss T. Copper(II) Co-ordination by Oxime Analogues of Amino Acids and Peptides // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1995. – №23. – P.3911-3915.

2. Sliva T.Yu., Duda A.M., Gowiak T., Fritsky I., Amirkhanov V.M., Mokhir A.A., Kozowski H. Co-ordination Ability of Amino Acid Oximes. Potentiometric, Spectroscopic and Structural Studies of Complexes of 2-cyano-2(hydroxyimino)acetamide // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1997. – №2 . – P.273-276.

3. Sliva T.Yu., Duda A.M., Amirkhanov V.M., Gowiak T., Fritsky I., Kozowski H. Binding Ability of a-ketoamide Unit in Amino Acid Derivatives // J. Inorg. Biochem. – 1997. – V.65, №1. – P.67-71.

4. Kovbasyuk L.A., Fritsky I.O., Kokozay V.N., Iskenderov T.S. Synthesis and Structure of Diaqua-bis(ethylenediamine)copper(II) Salts with Anions of Carbamic Acids // Polyhedron. – 1997. – V. 16, № 10. – P.1723-1729.

5. Sliva T.Yu., Kowalik-Jankowska T., Amirkhanov V.M., Gowiak T., Onindo C.O., Fritsky I.O., Kozowski H. Oxime Analogs of Amino Acids and Peptides are Efficient Ligands for NiII Ions // J. Inorg. Biochem. – 1997. – V.65, № 4. – P.287-294.

6. Duda A.M., Karaczyn A., Kozowski H., Fritsky I.O., Gowiak T., Prisyazhnaya E.V., Sliva T.Yu., witek-Kozowska J. Coordination of Copper(II) and Nickel(II) Ions by Novel Open-Chain Oxime Ligand // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1997. – № 20. – P.3853-3859.

7. Dobosz A., Fritsky I.O., Karaczyn A., Kozowski H., Sliva T. Yu., witek- Kozowska J. Insertion of Oximic and Hydroxamic Functions into One Simple Amino Acid Creates a New Family of Powerful Chelating Agents // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1998. – № 7. – P.1089-1090.

8. Fritsky I.O., Kozowski H., Prisyazhnaya E.V., Karaczyn A.,. Kalibabchuk V.A, Gowiak V.A Short Intramolecular H-bond Is a Key Factor in Self-assembly of Dimeric Complex with 22-membered Metallamacrocyclic Cavity // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1998. – № 10. – P.1535-1536.

9. Mokhir A.A., Vilaplana A., Gonzalez-Vilchez F., Fritsky I.O., Domasevitch K.V., Dudarenko N.M. Bidentate Co-ordination Mode of bis(2-oximino-2-cyanacetamidato) nickelate(II) Anion towards Tetraphenylstibonium: an Unusually Long Sb-O Contact // Polyhedron. – 1998. – V.17, №16. – P.2693-2697.

10. Fritsky I.O., Kozowski H., Sadler P.J., Yefetova O.P., witek-Kozowska J., Kalibabchuk V.A., Gowiak T. Template Synthesis of Square-planar Nickel(II) and Copper(III) Complexes Based on Hydrazide Ligands // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1998. – № 19. – P.3269-3274.

11. Fritsky I.O., Kozowski H., Prisyazhnaya E.V., Rzaczynska Z., Karaczyn A., Sliva T.Yu., Gowiak T. Co-ordination Ability of Novel Tetradentate Amide-and-Oxime Ligands: Differential Binding to CuII and NiII // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1998. – №21. – P.3629-3633.

12. Фрицкий И.О., Слива Т.Ю., Лампека Р.Д., Симонов Ю.А., Кравцов В.Х. Деструкция оксима пирувилглицина на матрице анионного комплекса никеля(II) // Ж. неорг. хим. – 1999. – Т. 44, №2. – C. 264-270.

13. Dobosz A., Dudarenko N.M., Fritsky I.O., Gowiak T., Karaczyn A., Kozowski H., Sliva T.Yu., Swiatek-Kozlowska J. N-bonding of the Hydroxamic Function in Nickel(II) and Copper(II) Complexes with 2-(hydroxyimino)propanohydroxamic Acid // J.Chem. Soc., Dalton Trans. – 1999. – № 5. – P.743-749.

14. Fritsky I.O. New Ring-closure Reaction Involving Co-ordinated Amide Groups // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 1999. – № 6. – P.825-826.

15. Fritsky I.O., Karaczyn A., Kozowski H., Gowiak T., Prisyazhnaya E.V. Crystal and Molecular Structure of Two Tetradentate “Oxime-and-Amide” Ligands // Z. Naturforsch. – 1999. – V.54b, № 4. – P. 456-460.

16. Фрицький І.О., Дударенко М.М., Єфетова О.П., Калібабчук В.О. Гідролітичний розклад 1,3-триметиленбіс(оксаміда) в присутності міді(II) // Допов. Нац. Акад. Наук Укр. – 1999. – № 11. – C. 144-147.

17. Фрицький І.O., Скопенко В.В., Дударенко М.М., Мохір A.A. Кристалічна структура аніонного комплексу міді(II) з 2-оксиміно-2-ціанацетамідом // Допов. Нац. Акад. Наук Укр. – 1999. – № 12. – C.149-152.

18. Фрицкий И.О., Скопенко В.В., Присяжная Е.В., Калибабчук В.А. Координа-ционные полимеры никеля(II) и меди(II) с тетрадентатными амидными производными 2-оксиминопропионовой кислоты // Укр. хим. ж. – 2000. – Т.66, №3-4. – С.3-5.

19. Fritsky I.O., Ott R., Krmer R. Allosteric Regulation of Artificial Phosphoesterase Activity by Metal Ions // Angew. Chem. Int. Ed. 2000. – V39, № 18. – P.3255-3258.

20. Krmer R., Fritsky I.O. New Synthetic Approach to Polyaryl Strands Containing Pyridine and Pyrimidine Units // Eur. J. Org. Chem. – 2000. – № 20. – P.3505-3510.

21. Fritsky I.O., witek-Kozowska J., Kapshuk A.A., Kozowski H., Sliva T.Yu., Gumi-enna-Kontecka E., Prisyazhnaya E.V., Iskenderov T.S. Preparation and Crystal Structure of a Mixed Metal Assembly Featuring Octahedral Cationic and Square-planar Anionic Modules // Z.Naturforsch. – 2000. – V. 55b, №10. – P.966-970.

22. witek-Kozowska J., Fritsky I.O., Dobosz A., Karaczyn A., Dudarenko N.M., Sliva T.Yu., Gumienna-Kontecka E., Jerzykiewicz L. Chelating dihydroxamic acids: study of metal speciation and co-ordination compounds with Ni2+ and Cu2+ // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 2000. – №22. – P.4064-4068.

23. Gumienna-Kontecka E., Berthon G., Fritsky I.O., Wieczorek R., Latajka Z., Kozowski H. 2-(Hydroxyimino)propanohydroxamic acid, a new effective ligand for aluminium // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 2000. – № 23. – P.4201-4208.

24. Fritsky I.O., Ott R., Pritzkow H., Krmer R. An Allosteric Synthetic Catalyst: Metal Ions Tune the Activity of an Artificial Phosphodiesterase // Chem. Eur. J. – 2001. – V.7, № 6. – P.1221-1231.

25. Дударенко M.M., Слива Т.Ю., Фрицький І.О., Іскендеров Т.С. Синтез та магнітні властивості коориднаційних полімерів міді(II) та нікелю(II) з 2-оксимінопропангідроксамовою кислотою // Допов. Нац. Акад. Наук Укр. – 2002. – №1. – C.149-152.

26. Mokhir A.A., Gumienna-Kontecka E., witek-Kozowska J., Petkova E.G., Fritsky I.O., Jerzykiewicz L., Kapshuk A.A., Sliva T.Yu. Study of complex formation with 2-hydroxyiminocarboxylates: specific metal binding ability of 2-(4-methylthiazol-2-yl)-2-(hydroxyimino)acetic acid // Inorg. Chim. Acta. – 2002. – V.329, №1. – P.113-121.

27. Krmer R., Fritsky I.O., Pritzkow H., Kovbasyuk L.A. Control of Molecular Topology by Stereochemical Preferences of Metal Ions: Double Helical versus Side-by-side Structures in Tetranuclear Copper(II) and Nickel(II) Complexes // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 2002. – № 7. – P.1307-1314.

28. Єфетова O.П., Слива T.Ю., Фрицький I.O., Дударенко М.М., Калібабчук В.О., Кремер Р. Взаємодія солей міді(II) з оксалодигідразидом у присутності циклогексанону // Допов. Нац. Акад. Наук Укр. – 2002. – № 5. – C.161-166.

29. witek-Kozowska J., Gumienna-Kontecka E., Dobosz A., Golenya I.A., Fritsky I.O. Pyridine-2,6-dihydroxamic acid, a powerful dihydroxamate ligand for Ni2+ and Cu2+ ions // J. Chem. Soc., Dalton Trans. – 2002. – № 24. – P.4639-4643.

30. Дударенко М.М., Фрицький І.О., Слива Т.Ю., Іскендеров Т.С. Комплексоутворення міді(II) з N-(2-аміноетил)-2-оксимінопропанамідом у водному розчині // Вісн. Київ. Нац. Унів., Сер.хім. – 2002. – № 38. – C.12-14.

31. Fritsky I.O., Lampeka R.D., Sliva T.Yu. Bioactivity of 3d- and s-metal Complexes based on Hydroxyimino Analogues of Amino Acids and Dipeptides // ESF Workshop on Impact of Non-Platinum Metal Ions on Drugs, Chemotherapeutics and Related Com-pounds, Karpacz, Poland.- 1993.-Book of Abstracts.- P.83-84.

32. Fritsky I.O. Nickel(II) Anionic Complexes with Structure Modified Amino Acid Amides and Dipeptides Possessing Hypotensive Activity // NATO ASI "Bioinorganic Chemistry: An Inorganic Perspective of Life", Rhodes, Greece.- 1994. - Abstracts.- P.139-140.

33. Fritsky I.O., Lampeka R.D. Physiological Activity of Pyruvylamino Acid Oximes and their Anionic Complexes with 3d-metals // Metal Ions in Biological Systems (EUROBIC II), Florence, Italy.- 1994.- Book of Abstracts.- P. 131.

34. Fritsky I.O. Interaction of Ni(II) and Cu(II) Anionic Complexes of Pyruvylamide Oxime with Metal Ions and Molecular Substrates // NATO ASI "Metal-Ligand Interactions: Structure and Reactivity", Cetraro, Italy.- 1994. - Book of Abstracts.- P.64.

35. Fritsky I.O., Soukhan V.V. New Reaction of Template Semi-macrocyclization Affecting Co-ordinated Amidato-groups // International Symposium on Molecular Reaction Mechanisms Involving Transition Metals, Florence, Italy. - 1994.- Abstracts.- P.163-164.

36. Fritsky I.O., Rusanov E.B., Skopenko V.V. Interaction of Copper(II) And Nickel(II) Anionic Complexes of Pyruvylamide Oxime with Amines and Formaldehyde // Third Greek, Italian, Portuguese, Spanish Meeting in Inorganic Chemistry, Senigallia, Italy.- 1995. - Book of Abstracts.- P.80.

37. Fritsky I.O., Iskenderov T.S. Structure of Cu(II) and Ni(II) Amide-containing Anionic Complexes Obtained by Template Synthesis // American Crystallographic Association Annual Meeting, Montreal, Canada.- 1995. - Book of Abstracts.- M.184.

38. Fritsky I.O., Mokhir A.A., Iskenderov T.S. Polynuclear Homo- and Heterometal Assemblies Based on Amides and Hydrazides of 2-Hydroxyiminocarbonic Acids // NATO ARW “Magnetism: Supramolecular Function”, Carcans, France.-1995. - Abstarcts.- P.56.

39. Слива Т.Ю., Фрицкий И.О., Искендеров Т.С., Скопенко В.В. Строение комплексов меди(II) с оксимами пирувиламида и пирувиламинокислот в водных растворах и в кристаллическом состоянии // XVIII Чугаевское Совещание по химии комплексных соединений, Москва. -1996. – Тезисы докладов.- С.116.

40. Скопенко В.В., Слива Т.Ю., Фрицький И.О., Амірханов В.М. Комплексоутворення пірувиламінокислот з солями міді(II) у водних розчинах // XIV Укр. конференція з неорг. хімії, Київ. - 1996. – Тези доповідей. - P.74.

41. Fritsky I.O., Zakordonets O.P., Sliva T.Yu., Kalibabchuk V.A., Skopenko V.V. Reactions of Co-Ordinated Amidato and Hydrazido Ligands with Formaldehyde and Nucleophiles // IX Winter School on Coordination Chemistry, Karpacz, Poland.- 1996.-Book of Abstracts.- P.12.

42. Zakordonets O.P., Kalibabchuk V.A., Fritsky I.O., Skopenko V.V. Synthesis and Structure of Copper(III) Macrocyclic Hydrazide Complexes Obtained by Template Synthesis // XXII International Symposium on Macrocyclic Chemistry, Seoul, Korea.- 1997.- Book of Abstracts.- P.134.

43. Калибабчук В.А., Ефетова О.П., Фрицкий И.О., Гловяк Т. Строение гидразидсодержащих координационных соединений никеля (II) и меди (III), полученных темплатным синтезом // Национальная кристаллографическая конференция, Черноголовка, Россия. - 1998.- Тезисы докладов.- Ч.1. - С.197.

44. Калибабчук В.А., Скопенко В.В., Фрицкий И.О., Слива Т.Ю., Закордонец О.П. Новые аспекты темплатного синтеза координационных соединений Ni(II) и Cu(II) на основе гидразидных лигандов // XVI Менделеевский съезд по общей и прикладной химии, Спб., Россия.- 1998.- Тезисы докладов.- C.129-130.

45. Fritsky I.O., Prisyazhnaya E.V., Kozowski H., Gowiak T. Molecular Design and Structural Study of Polynuclear Assemblies Based on Tetradentate Oxime Open Chain Ligands // NATO ASI and EuroConference on Implications of Molecular and Materials Structure for New Technologies, Erice, Italy.- 1998.- Book of Abstracts.- P.18.

46. witek-Kozowska J., Kalibabchuk V., Kozowski H., Yefetova O., Karaczyn A., Fritsky I. Stabilisation of Trivalent Copper in Macrocyclic Hydrazide Complexes Obtained by Template Synthesis // IV European Biological Inorganic Chemistry Conference “EUROBIC 4”, Seville, Spain.- 1998.- Book of Abstracts.- P.116.

47. Fritsky I.O., Kalibabchuk V.A., Prisyazhnaya E.V., Sliva T., Gowiak T., Kozowski H. Molecular Structure and Conformation of Novel Tetradentate Open-Chain Oxime Ligands // XVIII European Crystallographic Meeting, Prague, Czech Republic.- 1998.- Book of Abstracts. - P.401-402.

48. Fritsky I.O., Karaczyn A., Kozowski H., Prisyazhnaya E.V., Kalibabchuk V. Critical Impact of Short Intramolecular H-Bonds on Co-ordination Ability of Tetradentate Oxime Open Chain Ligands // COST D8 and ESF Workshop on Biological and Medicinal Aspects of Metal Ion Speciation, Szeged, Hungary.- 1998.- Book of Abstracts.- P.4.

49. Kozowski H., Fritsky I.O., Prisyazhnaya E.V., Karaczyn A., Gowiak T., Sliva T. Self-Assembly of Dimeric Oxime Complex with 22-Membered Metallamacrocyclic Cavity // XXXIII Intern. Conf. on Coord. Chem., Florence, Italy.-1998.- Abstracts.- P. 687.

50. Sliva T.Yu., Karaczyn A., Kalibabchuk V.A., Fritsky I.O. Functionalized Hydroxamic Acids: The Effect of the Additional Donor Group on Capacity of Hydroxamic Acids to Form Dimeric Complexes // 5th International Symposium on Applied Bioinorganic Chemistry, Corfu, Greece.- 1999.- Book of Abstracts.- P. 28.

51. Kozowski H., Fritsky I.O., Karaczyn A. Chemical and Biological Consequences of Metal Ion Binding to Oximic and Hydroxamic Functions // 14th Summer School on Coordination Chemistry, Polanica Zdroj, Poland.- 1999.- Book of Abstracts.- P.6.

52. Gumienna-Kontecka E., Karaczyn A., Fritsky I.O., Dobosz A., Jerzykiewicz L., Sliva T.Yu., witek-Kozowska J., Kozowski H. Complexes of Selected Hydroxamic Acids with Cu(II) and Ni(II) Ions // V Symposium on Inorganic Biochemistry Towards Molecular Mechanism of Metal Toxicity, Wrocaw, Poland.- 1999.- Abstracts.- P.39.

53. Дударенко М.М., Слива Т.Ю., Фрицький І.О. Фізико-хімічне дослідження комплексоутворення нікеля(II) міді(II) з 2-(гідроксиміно)-пропангідроксамовою кислотою // I Всеукраїнська конференція “Сучасні проблеми неорганічної хімії”, Київ.- 1999.- Тези доповідей. - C.80.

54. Fritsky I.O., Krmer R., Ott R. Allosteric Regulation of Artificial Phosphoesterase Activity in Metal Complexes with Polyaryl Strand Ligand // 34th International Conference on Coordination Chemistry, Edinburgh, Scotland.- 2000.-Book of Abstracts.- P.418.

55. Fritsky I.O., Krmer R., Mokhir L.A. Structure of Novel Polynucleating Strand Ligands Incorporating Pyridine and Pyrimidine Rings // American Crystallographic Association Annual Meeting, St.Paul, USA.- 2000. -Book of Abstracts.- P.64.

56. Ott R., Fritsky I.O., Krmer R. Allosteric Regulation of Artificial Phosphoesterase Activity by Metal Ions // 5th European Biological Inorganic Chemistry Conference “EUROBIC-5”, Toulouse, France.- 2000. - Book of Abstracts.

57. Dudarenko N.M., Fritsky I.O., Sliva T.Yu., Swiatek-Kozlowska J. Сomplexes of Ni2+ and Cu2+ with Some Dihydroxamic Acids // 3rd International Conference on Progress in Inorganic and Organometallic Chemistry, Polanica Zdroj, Poland. - 2000. - Abstracts.- P.54.

58. Dobosz A., Swiatek-Kozlowska J., Fritsky I.O., Karaczyn A., Dudarenko N.M., Sliva T.Yu., Gumienna-Kontecka E., Jerzykiewicz L.Oxalodihydroxamic acid and its complexes with Cu2+ and Ni2+ ions // International symposium “Metals in environmental medicine”, Wroclaw, Poland. - 2000.-Book of Abstracts.- P.43.

59. Krmer R., Fritsky I.O., Ott R., Dienemann C. Artificial Bimetallic Hydrolases: Tuning Separation of Functional Metals Using a Third, Allosteric Metal // COST D8 “Chemistry of Metals in Medicine” Final Workshop, Dublin, Ireland. - 2001.- Abstracts.

60. witek-Kozowska J., Fritsky I.O., Kozowski H. Coordination Chemistry of Hydroxamic Acids, Potential Enzyme Inhibitors // Abstracts of the 10th Intern. Conf. on Bioinorganic Chemistry, Florence, Italy.- 2001.- J. Inorg. Biochem.- 2001.- № 86. – Р.65.

61. Скопенко В.В., Лампека Р.Д., Фрицький І.О.,. Слива Т.Ю Оксими – нова хімія “старих” лігандів // XV Укр. конф. з неорг. хімії, Київ. - 2001. - Тези доп. - C.8.

62. Слива Т.Ю., Дударенко М.М., Фрицький І.О., Козловський Г. Комплексоутворення нікеля(II) та міді(II) з оксалодигідроксамовою кислотою // XV Укр. конф. з неорг. хімії, Київ. - 2001. - Тези доп. - C.8.

63. Fritsky E.V., Krmer R., Gumienna-Kontecka E., Kovbasyuk L.A., Kozlowski H., Pritzkow H. Versatile Molecular Architecture of Self-assembled Polynuclear Complexes Based on bis-amide Ligands // 35th International Conference on Coordination Chemistry, Heidelberg, Germany.- 2002.- Book of Abstracts.- P. 193.

64. Kalibabchuk V.A., Sliva T.Yu., Gumienna-Kontecka E., Kozlowski H., Fritsky I.O., E.V. Prisyazhnaya E.V. Co-ordination of Metal Ions to Square-planar Anionic Complexes with Open-Chain Oxime Ligands // 35th International Conference on Coordination Chemistry, Heidelberg, Germany.- 2002.- Book of Abstracts.- P. 585.

65. Krmer R., Fritsky I.O., Hoppe M., Kovbasyuk L.A., Strotmeyer K.P., Ott R., Pritzkow H.Allostery in Metal Complex Catalysis // 35th International Conference on Coordination Chemistry, Heidelberg, Germany.- 2002.- Book of Abstracts. - P. 969.

66. Fritsky I.O., Kozlowski H., Gumienna-Kontecka E., Prisyazhnaya E.V. Binuclear Complexes with Symmetric Oximate Bridges: Structure, Magnetic and Redox Properties // 6th European Biological Inorganic Chemistry Conference “EUROBIC-6”, Lund, Sweden.- 2002.- Book of Abstracts.- P.26.

67. Gumienna-Kontecka E., Kozlowski H., Fritsky I.O., Dudarenko N.M., Sliva T.Yu. Hydrolytical Decomposition of N-coordinated Hydroxamic Function in Copper(II) Complexes // 6th European Biological Inorganic Chemistry Conference “EUROBIC-6”, Lund, Sweden.- 2002.-Book of Abstracts. - P.279.