Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Германські мови


Деркевич Наталія Альбертівна. Похідні з невідокремлюваними дієслівними префіксами be-, ent-, er-, ver-, zer- у сучасній німецькій мові (структурно-семантичні та комунікативні особливості). : Дис... канд. наук: 10.02.04 - 2008.



Анотація до роботи:

Деркевич Н. А. Похідні з невідокремлюваними дієслівними префіксами be-, ent-, er-, ver-, zer- у сучасній німецькій мові (структурно-семантичні та комунікативні особливості). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.04 – германські мови – Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2008.

У дисертаційному дослідженні здійснено комплексний аналіз похідних дієслів з невідокремлюваними дієслівними префіксами be-, ent-, er-, ver-, zer-; розглянуто їх структуру, семантику та комунікативні функції у тексті. Схарактеризовано специфіку номінації похідним словом, його вмотивованість твірною основою, досліджено особливості формування значення НДП, простежено діахронний розвиток, морфологічну, синтаксичну та семантичну функції НДП, обґрунтовано багатоаспектність і складність проблеми визначення статусу НДП у системі німецького словотвору. Проаналізовано закономірності формування похідних дієслів у процесі поєднання НДП з дієслівними, іменниковими й прикметниковими твірними основами. Досліджено валентну структуру похідних дієслів з невідокремлюваними префіксами, представлено становлення валентності: її розширення, редукцію та заміну структурних позицій актантів для віддієслівних дериватів і формування валентної структури для відіменникових та відприкметникових похідних дієслів. Семантично прокласифіковано похідні дієслова з невідокремлюваними префіксами і розроблено синтаксичну модель для кожної семантичної групи. Виявлено, що значення префіксального дієслова у сучасній німецькій мові вирізняється своєю семантичною структурою. У результаті текстового аналізу встановлено функції похідних одиниць з НДП у ньому, участь дериватів у реалізації інтратекстових зв’язків, вплив контексту на семантику й функціонування словотвірних одиниць.