Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі


533. Манько Василь Михайлович. Підвищення ефективності післяопераційних випробувань електричних машин при капітальному ремонті на підприємствах АПК: дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Черкаський держ. технологічний ун-т. - Черкаси, 2004.



Анотація до роботи:

Манько В.М. Підвищення ефективності післяопераційних випробувань електричних машин при капітальному ремонті на підприємствах АПК.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.16 електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі.

- Черкаський державний технологічний університет, Черкаси, 2004.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності та приладового забезпечення післяопераційних випробувань обмоток електричних машин при капітальному ремонті шляхом впровадження розробленого універсального контрольно-випробувального пристрою. Розроблено математичну модель пристрою, яка характеризує електромагнітні процеси при різних режимах роботи. Запропоновано технічні рішення по удосконаленню контрольно-випробувальних приладів для забезпечення післяопераційних випробувань обмоток електричних машин при капітальному ремонті. Проведено експериментальні дослідження розробленого пристрою та перевірено достовірність основних теоретичних положень і розрахункових даних.

Теоретичні та експериментальні дослідження дозволили зробити такі висновки:

  1. Аналіз опублікованих робіт по темі дисертації дозволив встановити відсутність характеристики роботи електроремонтних цехів в ринкових умовах господарювання, їх оснащення контрольно-випробувальними приладами, ефективності, трудомісткості та часу післяопераційних випробувань електричних машин при капітальному ремонті.

    На основі досліджень стану ремонтної бази електрообладнання підприємств АПК в ринкових умовах господарювання встановлено, що в сільськогосподарських підприємствах щорічно виходить з ладу 15-20% наявних електродвигунів із-за низької якості поточного та капітального ремонту, незадовільного технічного обслуговування.

    Комплексний аналіз дефектації електричних машин перед ремонтом показав, що 30-35% їх виходить із ладу по причині міжвиткового замикання обмоток із-за дефекту ізоляції у наслідок її зволоження та забруднення мікро частинами, що утворюють провідні канали в процесі абразивного зносу підшипникових вузлів.

    Запропоновано новий спосіб виявлення короткозамкнених витків в обмотках електричних машин при проведенні післяопераційних випробувань під час капітального ремонту шляхом локального збудження і контролю електромагнітного поля в обмотці, що випробовується. В результаті цього на 10-20% знижується потужність електромагніта і в 2 рази зменшується час випробувань

    Розроблена математична модель, яка дозволяє проводити дослідження електромагнітних процесів при зміні в широких межах активно-індуктивної складової опору випробовуваної обмотки в усталених та перехідних режимах.

    Встановлено вплив зміни активно-індуктивної складової опору обмотки на величину струму та ЕРС, що підвищило точність визначення короткозамкнених витків в обмотках на 50%.

    Експериментально встановлено, що наведена ЕРС в обмотках статора випробовуваних електродвигунів при відсутності короткозамкнених витків має більше амплітудне значення ніж з короткозамкненими витками. Форми осцилограм ЕРС не залежать від потужності і габаритів електричних машин, а їх амплітудне значення відповідно відрізняється на 0,5 В.

    Розроблено універсальний контрольно-випробувальний пристрій для проведення післяопераційних та бракувальних випробувань обмоток електричних машин при капітальному ремонті.

Публікації автора:

  1. Лега Ю.Г., Манько В.М. Механізм абразивного зносу в підшипникових вузлах електричних машин // Вісник ЧІТІ, вип. 4, Черкаси.-2000.-С.98-104.

  2. Пилипенко О.М., Манько В.М. Аналіз розвитку ремонтної бази електрообладнання в господарствах АПК Черкаського району Черкаської області // Вісник ЧІТІ, вип. 1, Черкаси.-2001.-С.97-101.

  3. Лега Ю.Г., Манько В.М. Механізм спрацювання підшипників ковзання в електричних машинах // Вісник ЧІТІ, вип.2, Черкаси.-2001.-С.-114-119.

  4. Манько В.М. Універсальний контрольно-випробувальний пристрій для випробувань електричних машин при капітальному ремонті // Вісник ЧІТІ, вип.3, Черкаси.-2001.-С.192-197.

  5. Манько В.М. Переносне джерело живлення // Автошляховик України, вип.1, Киів.-2001.-55с.

  6. Манько В.М. Універсальний стенд діагностування та випробування електричних машин // Автошляховик України, вип.2, Київ.-2001. С.48-53.

  7. Пат. 36791А Україна, UAG01R31/06. Спосіб виявлення короткозамкнених витків в обмотках електричних машин та пристрій для його здійснення: Манько Василь Михайлович, №2000020703; Заяв. 09.02.2000; Опубл. 16.04.2001. Бюл.№3.