Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Мамоненко-Морозова Інна Юріївна. Передгравідарна підготовка і профілактика невиношування у жінок з гіпотирозом. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Мамоненко-Морозова І.Ю. Передгравідарна підготовка і профілактика невиношування у жінок з гіпотирозом. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. - Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. - Київ, 2007.

Наукову роботу присвячено зниженню частоти непланованої вагітності і невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі вивчення клініко-ендокринологічних, функціональних, біохімічних і мікробіологічних особливостей, а також розробки комплексу передгравідарної підготовки і лікувально-профілактичних заходів. Вивчено структуру і основні причини невиношування, порівняльні аспекти клінічного перебігу передгравідарного періоду, вагітності й пологів, стану новонароджених, функціональний стан щитовидної залози і фетоплацентарного комплексу у жінок з гіпотирозом. Розроблено і упроваджено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо зниження частоти невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі використання профілактики непланованої вагітності як передгравідарної підготовки із застосуванням гормональних і антигомотоксичних препаратів.

Мамоненко-Морозова И.Ю. Предгравидарная подготовка и профи-лактика невынашивания у женщин с гипотиреозом. - Рукопись.

Диссертация на соискание научной степени кандидата медицинских наук по специальности 14.01.01 – акушерство и гинекология. – Национальная медицинская академия последипломного образования им. П.Л. Шупика МЗ Украины. - Киев, 2007.

Научная работа посвящена cнижению частоты непланируемой беременности и невынашивания у женщин с гипотиреозом на основе изучения клинико-эндокринологических, функциональных, биохимических и микробиологических особенностей, а также разработки комплекса предгравидарной подготовки и лечебно-профилактических мероприятий. Изучены структура и основные причины невынашивания, сравнительные аспекты клинического течения предгравидарного периода, беременности и родов, состояние новорожденных, функциональное состояние щитовидной железы и фетоплацентарного комплексу у женщин с гипотиреозом. Разработан и внедрен комплекс лечебно-профилактических мероприятий по снижению частоты невынашивания у женщин с гипотиреозом на основе использования профилактиики непланируемой беременности в качестве предгравидарной подготовки с применением гормональных и антигомотоксических препаратов.

Результаты проведенных исследований свидетельствуют, что эффективность разработанной методики предгравидарной подготовки составляет 98% при коэффициенте Перля – 2,01. Среди различных побочных эффектов через 3 месяца чаще всего имели место межменструальные кровомазания (14%), лишняя масса тела (12%), эмоциональная лабильность (10%) и тошнота (8%), а через 12 месяцев они наблюдались в единичных случаях (от 2 до 4%). Кроме того, за исследуемый период снизилась частота нарушений менструального цикла (с 18 до 8%), патологических изменений шейки матки (с 14 до 6%) и воспалительных процессов репродуктивной системы (с 18 до 6%). Частота повторного невынашивания беременности у женщин с гипотиреозом составляет 18,0% при уровне угрозы ее прерывания 26,0%. Чаще всего беременность прерывается до 8 нед. (44,4%) и проявляется маточным кровотечением за счет преждевременного отслоения хориона (55,6%), реже в 10-12 (33,3%) и 14-16 нед. (22,2%) на фоне замершей беременности (44,4%). Течение второй половины беременности и родов у пациенток с невынашиванием на фоне гипотиреоза характеризуется высокой частотой плацентной недостаточности (51,2%), преэклампсии (34,1%), гестационной анемии (75,6%), преждевременных родов (29,3%), аномалий родовой деятельности (24,4%) и дистресса плода (26,8%). Перинатальные результаты родоразрешения женщин с невынашиванием на фоне гипотиреоза характеризуются значительным уровнем асфиксии новорожденных (29,3%), респираторного дистресс-синдрома (24,4%) и интраамниального инфицирования (14,6%). Использование предлагаемой методики позволяет снизить у женщин с гипотиреозом частоту невынашивания в 3,0 раза, угрозы прерывания в ранние сроку – в 2,6, плацентарной недостаточности – в 2,0, преэклампсии – в 2,3, гестационной анемии – в 1,5, преждевременных родов – в 2,3, аномалий родовой деятельности – в 1,9, дистресса плода – в 1,8, асфиксии новорожденных – в 2,0 и интраамниального инфицирования – в 2, 3 раза.

У дисертації теоретично узагальнено і запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо зниження частоти непланованої вагітності і невиношування у жінок з гіпотирозом шляхом вивчення клініко-ехогра-фічних, допплєрометричних, ендокринологічних, біохімічних і мікробіологічних особливостей, а також розробки комплексу передгравідарної підготовки і лікувально-профілактичних заходів.

1. Ефективність розробленої методики передгравідарної підготовки складає 98% за коефіцієнта Перля – 2,01. Через 3 місяці найчастіше відмічаються міжменструальні кровомазання (14%), надмірна маса тіла (12%), емоційна лабільність (10%) та нудота (8%), а через 12 місяців вони спостерігаються в поодиноких випадках (від 2 до 4%). Крім того, за досліджуваний період знизилася частота порушень менструального циклу (з 18 до 8%), патологічних змін шийки матки (з 14 до 6%) та запальних процесів репродуктивної системи (з 18 до 6%).

2. Частота повторного невиношування вагітності у жінок з гіпотирозом складає 18,0% при рівні загрози її переривання 26,0%. Частіше за все вагітність переривається до 8 тиж. (44,4%) і проявляється матковою кровотечею за рахунок передчасного відшарування хоріона (55,6%), рідше в 10-12 (33,3%) і 14-16 тиж. (22,2%) на фоні завмерлої вагітності (44,4%).

3. Перебіг другої половини вагітності й пологів у пацієнток з невиношуванням на фоні гіпотиреозу характеризується високою частотою плацентарної недо-статності (51,2%), прееклампсії (34,1%), гестаційної анемії (75,6%), перед-часних пологів (29,3%), аномалій пологової діяльності (24,4%) і дистресу плода (26,8%).

4. Перинатальні результати розродження жінок з невиношуванням на фоні гіпотиреозу характеризуються значним рівнем асфіксії новонароджених (29,3%), респіраторного дистрес-синдрому (24,4%) і інтраамніального інфікування (14,6%).

5. Використання запропонованої методики дозволяє знизити у жінок з гіпотирозом частоту невиношування в 3,0 рази, загрози переривання в ранні терміни – в 2,6, плацентарної недостатності – в 2,0, прееклампсії – в 2,3, гестаційної анемії – в 1,5, передчасних пологів – в 2,3, аномалій пологової діяльності – в 1,9, дистресу плода – в 1,8, асфіксії новонароджених – в 2,0 і інтраамніального інфікування – в 2, 3 разу.