Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Пульмонологія


Галінська Вікторія Олександрівна. Перебіг бронхіальної астми в осіб, інфікованих Chlamydia pneumoniae : дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Вінницький національний медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 181арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 145-172.



Анотація до роботи:

Галінська В.О. Перебіг бронхіальної астми в осіб інфікованих Chlamydia pneumoniae. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія. – Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, Київ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню частоти інфікування Chlamydia pneumoniae в популяції хворих важкою бронхіальною астмою, особливостям перебігу важкої бронхіальної астми в осіб, інфікованих Chlamydia pneumoniae,

Дослідження сироватки крові групоспецифічною тест-системою виявило 35 % серопозитивних хворих важкою бронхіальною астмою та 10,52 % серопозитивних пацієнтів з легкою астмою. З використанням видоспецифічної тест-системи позитивний титр антитіл Ig G до Chlamydia pneumoniae був виділений у 6 (18,75 %) осіб з важким перебігом БА, в групі з легким перебігом захворювання таких пацієнтів було 9 (30 %).

Встановлено, що частота виявлення позитивного титру антитіл Ig G до Chlamydia pneumoniae за допомогою різних серологічних тест-систем у хворих на бронхіальну астму корелює з виявленнм цього збудника у здорових осіб.

В інфікованих осіб з важким перебігом бронхіальної астми суб’єктивні, лабораторні, функціональні показники не мали достовірних відмінностей від аналогічних параметрів у неінфікованих пацієнтів з важкою бронхіальною астмою. В поодиноких випадках, за умови перебігу БА, що характеризується частими інфекційнозалежними загостреннями, спостерігається ефект від специфічної антибактеріальної терапії.

Вивчено ряд фармакоекономічних параметрів, що констатують прямі та непрямі витрати, пов’язані з обстеженням хворих БА на Chlamydia pneumoniae.

В дисертації подано узагальнюючі дані щодо вирішення такого актуального питання сучасної пульмонології, як встановлення особливостей клінічного перебігу бронхіальної астми у хворих, інфікованих Chlamydia pneumoniae, частота та ступінь інфікування.

1. У хворих на важку бронхіальну астму групоспецифічне серологічне дослідження виявило позитивний титр антитіл Ig G в (35 + 1,4 %) випадків, у пацієнтів з легкою бронхіальною астмою позитивний титр антитіл Ig G виявився у (10,2 + 1,5 %). В загальній групі хворих з бронхіальною астмою позитивний титр антитіл Ig G, що вивчався видоспецифічним серологічним методом, діагностований у (24,3 + 1,3 %) хворих, з них у (30 + 1,2 %) з легкою бронхіальною астмою і (18,75 + 1,4 %) з важкою бронхіальною астмою.

2. При порівнянні результатів групоспецифічної та видоспецифічної тест – систем встановлено, що метод, який може бути рекомендований для виявлення Chlamydia pneumoniae у хворих з різним перебігом бронхіальної астми, є видоспецифічний серологічний метод для вивчення титру антитіл Ig G до Chlamydia pneumoniae, тому що цей метод виключає виявлення сумації антитіл до Chlamydia supplement.

3. В осіб з важким перебігом бронхіальної астми в період загострення, в яких з найбільшою вірогідністю слід було очікувати інфікування Chlamydia pneumoniae, при дослідженні харкотиння за допомогою полімеразної ланцюгової реакції не було виявлено геному роду Chlamydiа.

4. В більшості випадків у інфікованих осіб з важким перебігом бронхіальної астми суб’єктивні, лабораторні, функціональні показники не мали достовірних відмінностей від аналогічних параметрів у неінфікованих пацієнтів з важкою бронхіальною астмою.

5. Обстеженння на виявлення інфікування Chlamydia pneumoniae слід призначати лише особам з важким перебігом бронхіальної астми, що мають часті інфекційнозалежні загострення захворювання. Суцільні (скринінгові) дослідження на наявність інфікування Chlamydia pneumoniae є економічно невиправданим.

6. Призначення обстеження для виявлення інфікування Chlamydia pneumoniae у хворих бронхіальною астмою, враховуючи значні прямі медичні витрати, має бути індивідуальним та клінічно обґрунтованим.

Публікації автора:

1. Галінська В.О., Мостовий Ю.М., Князева В.І. Роль хламідійної інфекції у розвитку інфекційно обумовлених загострень бронхіальної астми // Вісник Вінницького державного медичного університету. – 2002. – № 2. – С. 433 – 434. Збір матеріалу, написанні тексту статті.

2. Мостовий Ю.М., Галінська В.О. Профілактика та лікування інфекційнозалежних загострень хронічних обструктивних захворювань легень // Український хіміотерапевтичний журнал. – 2003. – № 2(17). – С. 21 – 26. Збір матеріалу, участь у написанні тексту статті.

3. Галінська В.О. Діагностика легеневого хламідіозу при бронхіальній астмі за допомогою полімеразної ланцюгової реакції // Сімейна медицина. – 2005. – № 2 (12). – С. 24 – 26.

4. Галінська В.О., Мостовий Ю.М. Вплив інфікування Chlamydia pneumoniae на перебіг бронхіальної астми // Ліки України. – 2005. – № 11 (100). – С. 104 – 105. Збір матеріалу, статистична обробка, написання тексту статті.

5. Галінська В.О., Мостовий Ю.М. Вплив інфікування Chlamydia pneumoniae на перебіг бронхіальної астми // Імунологія та алергологія. – 2002. - № 3. – С. 45. Збір матеріалу, написання тексту тез.

6. Галінська В.О., Мостовий Ю.М. Інфікування Chlamydia pneumoniae хворих бронхіальною астмою // Матеріали наукових праць І з’їзду алергологів України. – 2002. – С. 36 – 37. Збір матеріалу, написання тез.

7. Галінська В.О., Мостовий Ю.М. Розповсюдженість інфікування Chlamydia pneumoniae у хворих бронхіальною астмою, вплив на клінічний перебіг // Український пульмонологічний журнал. – 2003. – № 2 (40). – С. 139. Збір матеріалу, написання тексту тез.

8. Галінська В.О. Роль інфікування Chlamydia pneumoniae в перебігу бронхіальної астми // Х конгрес Світової федерації українських лікарських товариств. - Чернівці, 2004. – С. 247 – 248.

9. Галинская В.А. Ассоциация Chlamydia pneumoniae у больных бронхиальной астмой // Матеріали до ІІ міжвузівської конференції студентів та молодих вчених. – Вінниця, 2005. – С. 66 – 67.

10. V. O. Galinska, Y. M. Mostovoy. The effect of chlamydia pneumoniae infection on the course of bronchial asthma // Eur. Respir. J. – 2003. – 22: Suppl. 45. – Р. 516. Збір матеріалу, написання тез.

11. Y. M. Mostovoy, V. O. Halinska, H. V. Demchuk. Chlamydia pneumoniae infection in patients with bronchial asthma // Eur. Respir. J. – 2004. – 24: Suppl. 48. – Р. 52. Збір матеріалу, написання тез.