Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Кравченко Андрій Вікторович. Патогенетичні особливості та лікування мікозів ступнів і оніхомікозів у хворих на цукровий діабет та онкологічні захворювання : Дис... канд. наук: 14.01.20 - 2008.



Анотація до роботи:

Кравченко А.В. Патогенетичні особливості та лікування мікозів ступнів і оніхомікозів у хворих на цукровий діабет та онкологічні захворювання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, 2008.

Дисертація присвячена питанням особливостей патогенезу мікозів ступнів та оніхомікозів ступнів у хворих на цукровий діабет та онкологічні захворювання, а також проблемі удосконалення їх лікування. Була встановлена значна розповсюдженість мікозів ступнів та оніхомікозів ступнів у хворих на цукровий діабет та онкологічні захворювання, вивчена якість життя хворих на ЦД в зв’язку з оніхомікозом ступнів. Запропоновано щадний комбінований метод лікування оніхомікозу ступнів у хворих, що одночасно хворіють на оніхомікоз ступнів, мікоз ступнів та цукровий діабет. Розроблений метод лікування пропонується до використання для лікування оніхомікозу у хворих на онкологічні захворювання.

Наведено метод прогнозування ефективності лікування оніхомікозу за запропонованим методом, який дозволяє запідозрити недостатню ефективність терапії, що проводиться, вже з 6-7 тижнів від її початку.

У дисертації наведено теоретичне обґрунтування і нове вирішення наукової задачі, яка полягає в розробці та застосуванні оптимального методу лікування МС та ОМС у хворих на ЦД та ОЗ зі зниженням медикаментозного навантаження за рахунок застосування системної терапії системним антимікотичним препаратом аліламінового ряду (тербінафін) за переривчастою схемою, та місцевого етіотропного лікування лікарською формою «лак». Досягнення даної мети базується на результатах вирішення поставлених задач, що дозволяє зробити наступні висновки:

  1. Встановлено, що розповсюдженість МС та ОМС є високими у хворих на ЦД та становлять 83,0% та 61,5% відповідно за даними клінічного обстеження, та 44,1% і 30,6% за даними лабораторного обстеження.

  2. Розповсюдженість МС та ОМС є високими також і у хворих на ОЗ і за даними клінічного обстеження становлять 65,9% та 63,4% обстежених осіб відповідно. За даними лабораторного обстеження ОМС підтверджено у 46,3% хворих на ОЗ.

  3. Встановлено, що у хворих на ЦД та ОЗ немає патогномонічних рис МС та ОМС, однак клініко-епідеміологічні характеристики вивчених МІ мають схожі риси у хворих на ЦД та ОЗ, а саме: превалювання сквамозних та сквамозно-гіперкератотичних форм МС, більша тривалість існування вогнищ МІ порівняно з тривалістю захворювань «першого порядку» (ЦД чи ОЗ).

  4. Характерними, але не патогномонічними рисами МІ у хворих на ОЗ є наступні: відносно високий відсоток ізольованих грибкових уражень шкіри ступнів і НП та швидке прогресування грибкового ураження. Характерною рисою мікологічних досліджень матеріалу від хворих на ОЗ є виділення з патологічного матеріалу патогенних грибів різних груп (дерматоміцетних та недерматоміцетних).

  5. У хворих з МС та ОМС, що одночасно хворіють на ЦД, відбуваються порушення трансепідермальної втрати води та трансоніхіальної втрати води, що проявляється в зменшенні рівня трансоніхіальної втрати води та збільшенні рівня трансепідермальної втрати води в порівнянні з особами, що не мають МІ та ЦД. Особливостей клінічної картини та перебігу МС і ОМС у хворих на ЦД в залежності від рівня глюкози в змивах шкіри підошов ступнів не визначено. Рівень глюкози в змивах зі шкіри є високим у всіх хворих на ЦД та не відрізняється в групах хворих, що мають МІ в порівнянні з групою хворих, які не мають МІ.

  6. Удосконалений щадний метод лікування МС та ОМС, сутність якого полягає в зменшенні гіперкератозу НП, використанні системної терапії антимікотичним препаратом аліламінового ряду (тербінафін) за переривчастою схемою, та місцевого етіотропного лікування лікарською формою «лак» з додатковим проведенням заходів, що збільшують проникненість НП для лікарських засобів є ефективним та безпечним.

  7. Застосування удосконаленого методу лікування МС та ОМС у хворих на ЦД є ефективним, про що свідчить клінічне виліковування або значне покращення у 67% хворих та мікологічне одужання у 83% пацієнтів, а також безпечним, про що свідчить добра переносимість удосконаленого методу лікування.

  8. Вивчення інтегративної оцінки ЯЖ за допомогою розробленого методу у хворих на ОМС показало, що порушення, пов’язанні з ОМС, реєструються у всіх хворих на ОМС з числа хворих на ЦД, а найбільш суттєві зміни відбуваються в функціональній та психосоціальній сферах, в той час, як оцінка за модулем «емоціональні проблеми» залишається відносно інтактною.

Публікації автора:

  1. Коляденко В.Г., Степаненко В.И., Коган Б.Г., Кравченко А.В. Пути повышения эффективности системной терапии микозов кожи стоп и ее придатков с учетом особенностей жизнедеятельности и патоморфоза патогенных грибов // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2001. – №2-3. – С. 62-67. (Здобувачем здійснено підбір літератури, аналіз даних та оформлення роботи).

  2. Кравченко А.В. Поширеність мікозу стоп та оніхомікозу у хворих на цукровий діабет // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2001. – №1. – С. 49-51.

  3. Коляденко В.Г., Степаненко В.И., Кравченко А.В. Микотоксины плесневых грибов: гепатотоксическое, нефротоксическое, канцерогенное, мутагенное и эмбрионотоксическое действие // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2002. – №1. – С. 47-50. (Здобувачем здійснено підбір літератури, аналіз даних та оформлення роботи).

  4. Рахманзаде Р.Р., Кравченко А.В. Поширення мікозу шкіри та її придатків в Ірані // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2002. – №1. – С. 54-56. (Здобувачем здійснено підбір літератури, аналіз даних та оформлення роботи).

  5. Коляденко В.Г., Степаненко В.І., Кравченко А.В. Раціональна системна терапія мікозів з урахуванням особливостей життєдіяльності патогенних грибів // Журнал дерматовенерологии и косметологии
    им. Н.А. Торсуева. – Донецьк, 2002. – №3-4. – С. 4-16. (Здобувачем здійснено підбір літератури, аналіз даних та оформлення роботи).

  6. Кравченко А.В. Патогенетичні особливості мікозів ступень та оніхомікозів у хворих на цукровий діабет // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2004. – №4. – С. 47-49.

  7. Кравченко А.В. Індекс фармакоекономічного очікування у хворих на оніхомікоз ступень // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2006. – №2. – С. 69-70.

  8. Боднар П.М., Кравченко А.В., Михальчишин Г.П. Якість життя хворих з оніхомікозом, що хворіють на цукровий діабет // Український журнал дерматології, венерології, косметології. – Київ, 2006. – №3. – С. 80-84. (Здобувачем здійснено підбір літератури, обстеження хворих, статистична обробка та аналіз даних, оформлення роботи).