Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Іспір'ян Михайло Борисович. Патогенетичні механізми взаємодії і комплексна коригуюча терапія системи імунітету і мікробіоценозу кишечника у хворих псоріазом : Дис... канд. наук: 14.01.20 - 2006.



Анотація до роботи:

Іспір’ян М.Б. Патогенетичні механізми взаємодії і комплексна коригуюча терапія системи імунітету і мікробіоценозу кишечника у хворих псоріазом. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.20 –шкірні та венеричні хвороби. – Інститут дерматології і венерології АМН України, Харків, 2006.

Дисертація присвячена вивченню особливостей патогенетичної взаємодії мікробіоценозу кишечника і системи імунітету, а також розробці методу диференційованої корекції виявлених порушень у хворих на псоріаз.

У 86,2% хворих на псоріаз виявлений дисбактеріоз кишечника I – III ступеня, проявом якого є порушення видового складу і рівня популяції мікрофлори порожнини товстої кишки. Встановлено, що у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника виражена дисфункція системного опсоно-фагоцитарного механізму, яка виявляється підвищенням активності НСТ-тесту (р< 0,05) і зниженням рівня плазмового фібронектину (р<0,001). А також має місце дисиммуноглобулинемия, що характеризується підвищенням рівнів IgA (р< 0,001), IgG (р< 0,001) і зниженням рівня IgM (р< 0,01). Аутоіммунні процеси у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника характеризуються достовірним збільшенням рівнів аутоантитіл IgG (р<0,01) і IgM (р<0,001) до однониткової ДНК і збільшенням рівнів аутоантитіл IgG (р<0,001) і IgM (р<0,05) до двониткової ДНК. Аналіз показників гуморального антиендотоксинового імунітету виявив підвищення рівня антиендотоксинових антитіл до ліпополісахариду E.coli класів IgA (р<0,001), IgM (р<0,001), IgG (р<0,05) у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника.

Розроблений і упроваджений в практику охорони здоров'я метод лікування хворих з використанням імунокоректора циклоферон, пробіотика біоспорин та ентеросорбента ультрасорб. Призначення комплексного лікування хворим на псоріаз з дисбактеріозом кишечника дозволило досягти позитивного клінічного ефекту у 91,2 % хворих, скоротити термін лікування в 1,3 рази, зменшити кількість рецидивів в 2,2 рази порівняно з традиційною терапією.

У дисертаційній роботі приведене теоретичне і практичне узагальнення, а також нове рішення наукової задачі яка полягає в підвищенні ефективності лікування хворих на псоріаз на основі встановлення патогенетичних механізмів взаємодії мікробіоценозу кишечника і системи імунітету.

1. У 86,2% хворих на псоріаз виявлений дисбактеріоз (дисбіоз) кишечника I – III ступеня, проявом якого є порушення видового складу і рівня популяції мікрофлори порожнини товстої кишки, за рахунок дефіциту аутохтонних облігатних бактерій (біфідобактерій, лактобактерій і ентерококів), збільшення рівня популяції аутохтонних факультативних умовно патогенних мікроорганізмів (бактероїдів, превотел, пептококів, клостридій, протеїв, стафілококів і дріжджоподібних грибів роду Сandida), а також контамінації порожнини товстої кишки патогенними (гемолітичними і ентеропатогенними) ешеріхіями і умовнопатогенними ентеробактеріями (цитробактером, ентеробактером, гафніями і сераціями). Ступінь дисбактеріозу має прямий взаємозв'язок з тривалістю захворювання, площею ураженої шкіри, тяжкістю перебігу дерматозу і вираженістю дисфункції системи імунітету.

2. Встановлено, що у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника виражена дисфункція системного опсоно-фагоцитарного механізму, яка виявляється підвищенням активності НСТ-тесту (р< 0,05) і зниженням рівня плазмового фібронектину (р<0,001). А також має місце дисімуноглобулінемія, що характеризується підвищенням рівнів IgA (р< 0,001), IgG (р< 0,001) і зниженням рівня IgM (р< 0,01).

3. Аутоіммунні процеси у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника характеризуються достовірним збільшенням рівнів аутоантитіл IgG (р<0,01) і IgM (р<0,001) до однониткової ДНК і збільшенням рівнів аутоантитіл IgG (р<0,001 ) і IgM (р<0,05) до двониткової ДНК.

4. Аналіз показників гуморального антиендотоксинового імунітету виявив підвищення рівня антиендотоксинових антитіл до ліпополісахариду E.coli класів IgA (р<0,001), IgM (р<0,001), IgG (р<0,05) у хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника.

5. Розроблений новий, патогенетично обгрунтований метод лікування хворих на псоріаз з дисбактеріозом кишечника, що передбачає призначення ентеросорбента Ультрасорб, пробіотика Біоспорин і імунокоректора Циклоферон (таблетована форма). Використання цього методу забезпечує нормалізацію стану мікробіоценозу кишечника, рівнів IgA, М, G, фібронектину і НСТ –тесту, зниження рівнів антитіл IgA, М, G до ліпополісахариду E.coli і аутоантитіл Ig М, G до одно-і двониткової ДНК.

6. Запропонований метод дозволив досягти позитивних результатів лікування в 91,2 %, у 1,3 рази скоротити терміни лікування, зменшити в 2,2 рази кількість рецидивів порівняно з традиційною терапією. Перевагами даного методу лікування є хороша переносимість і відсутність ускладнень, можливість його використання як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.