Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка будівництва


Хоанг Фионг Лан. Оцінка ефективності капіталовкладень в розвиток підрядних будівельних організацій : Дис... канд. наук: 08.07.03 - 2002.



Анотація до роботи:

Хоанг Фионг Лан. Оцінка ефективності капіталовкладень в розвиток підрядних будівельних організацій. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.07.03 – Економіка будівництва. – Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2001.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних, методичних та практичних питань і проблем оцінки ефективності капіталовкладень у підрядні будівельні організації з метою їх розвитку в умовах ринкової економіки України та В’єтнаму. Викладено концепцію, методи, моделі та засоби оцінки ефективності капіталовкладень за результатами (рівнем) досягнення цілей розвитку підрядних будівельних організацій у очікуваних умовах виробничо-комерційної діяльності, пов’язаної з виконанням портфелю замовлень на будівництво.

Розроблені і запропоновані для практичного застосування основні показники, послідовність процедур оцінки ефективності капіталовкладень, що ґрунтуються на принципах пріоритетності критеріальних ознак основних ефектів – економічного, інноваційного, виробничого.

Результати досліджень покладено в основу запропонованої методики, яка відповідає сьогоденню ринкової економіки і забезпечує належну вірогідність і об’єктивність інформації для прийняття стратегічних рішень.

1. В системі розробки й корегування стратегічних рішень з приводу функціонування ПБО як виробничо-комерційних структур в ринкових умовах аналіз і оцінка ефективності капіталовкладень у їхній подальший розвиток має визначальне значення. Воно обумовлюється тим, що ПБО як потенційні імовірні виконавці інвестиційних будівельних проектів ще на стадії підготовки до тендерів (або інших засобів отримання вигідних замовлень) мають проходити попереднє кваліфікування, яке передбачає серед інших обов’язкових вимог, по-перше, підтвердження відповідного техніко-технологічного стану, володіння або гарантовану можливість придбання необхідних для виконання робіт машин і механізмів; по-друге, надання підтверджень про кваліфікацію й досвід спеціалістів, які будуть задіяні у виконанні передбачуваних робіт.

2. Ефективність капітальних вкладень в розвиток ПБО повинно оцінюватись за факторами, які обумовлюють оптимальний рівень досягнення стратегічних цілей і відображають специфічну роль ПБО як суб’єктів пропозицій, і водночас – об’єктів попиту будівельно-монтажних робіт на інвестиційному ринку, як епіцентрів реалізаційного середовища при участі у виконанні інвестиційних будівельних проектів, та як підрядних виробничих структур з проектним типом операційних технологій. Виходячи з цього доведено, що загальну методичну основу оцінки ефективності капіталовкладень у розвиток ПБО становить інструментарій проектного аналізу, адаптований до особливостей виробничого інвестування й механізму отримання пов’язаних з ним вигод.

3. Опрацьовані у ході досліджень концептуальні підходи до оцінки ефективності вкладень як процесу вимірювань показників, що відображають типові характеристики прогнозних ефектів, дозволяють виявити основні фактори доцільності капіталовкладень, як заходів, що забезпечують реалізацію будівельних інвестицій замовників-забудовників. До них, зокрема, належать: виробничо-технологічні фактори, пов’язані із виконанням проектних рішень, закладених у будівельні об’єкти; фактори особливого статусу ПБО як співучасника інвестиційних процесів та точки перетину фінансово-економічних інтересів інших учасників; фактори, що визначають місце ПБО у конкурентному середовищі за умов монополії. Враховуючи ці фактори, розроблена концепція механізму інтегральної оцінки ефективності капіталовкладень у розвиток ПБО разом з тим пов’язує їх реалізації з ефективною діяльністю на основних напрямках господарської діяльності у сфері інвестування, фінансів і будівельного виробництва.

4. Запропонована послідовність процедур оцінки ефективності капіталовкладень в розвиток ПБО, яка ґрунтується за принципах нарощування критеріальних ознак, що визначають основні ефекти – економічні, інноваційні, виробничі. Оцінка економічної ефективності, тестування на сукупний показник ризику мають першорядне значення: економічно неефективні варіанти відкидаються або оновлюються до рівня економічно ефективних. З урахуванням об’єктивного прояву суб’єктивних підходів до формування “портфелю” замовлень обґрунтована доцільність та прийнятність використання у процесі оцінювання поряд з аналітичними показників також ексклюзивних показників оцінки .

5. Запропоновані моделі й методи оцінки інвестиційних витрат з урахуванням їх цільового призначення й трансформації у наявні активи ПБО, модель розрахунку доходів і витрат будівельних організацій по внутрішнім інвестиційним проектам, критерії оцінки ефективності й комплексна модель інтегральної оцінки ефективності капіталовкладень покладено в основу методики, яка відповідає сучасним вимогам ринку, забезпечує достатню інформаційну надійність та ділову обґрунтованість рішенням, що приймаються.

6. Експериментальне використання розробленої методики підтвердило доцільність її застосування при ініційованому пошуку, попередньому аналізі, обґрунтовані і плануванні перспективного “портфелю” замовлень. З’ясована репрезентативність використання й суміщення в комплексній моделі оцінних показників, систематизованих за ефектоутворюючими факторами, доречність і достовірність інтегральної оцінки як основного критерію узгодженості цілей інвестування з очікуваними вигодами і витратами на їх досягнення, можливість використання і практичну цінність розроблених методів при прийнятті стратегічних рішень у зв’язку з формуванням “портфелю” замовлень, диверсифікації підрядно-будівельної діяльності, а також при оцінці підприємницьких ідей, реалізація яких потребує капіталовкладень.

7. Сформульовані принципи, структура, алгоритм, зміст показників і інших параметрів запропонованої методики уможливлюють її універсальне застосування в разі подальшої адаптації до оцінки ситуацій, пов’язаних з реальним інвестуванням у підрядному будівництві, а також використовувати закладений у її основу механізм, методичні засади і комплексну модель для визначення стану конкурентоспроможності ПБО, їх економічного становища, виявлення резервів розвитку.

Публікації автора:

Статті у фахових видання, які входять до переліку, затвердженого ВАК України:

1. Хоанг Фионг Лан. Економічні показники будівельного ринку // Зб. наук. праць ''Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносін''. – К.: КНУБА, 2000. – Вип. 8. – С. 126 – 130.

2. Хоанг Фыонг Лан. Эффективность инвестиций в реальные активы предприятий: отраслевой аспект // Вестник СевГТУ. Экономика и финансы: Сб. науч. тр. Севастопольский государственный технический университет. – Севастополь, 2001. – Вып. 33. – С. 156 – 164.

3. Хоанг Фыонг Лан. Механизм оценки эффективности капвложений в развитие подрядных строительных организаций // Зб. наук. праць ''Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин''. – К.: КНУБА, 2001. – Вип. 9. – С. 240 – 244.

4. Хоанг Фыонг Лан. Экономические риски: рациональная модель // Економіка промисловості. – Донецьк: Інститут економіки промисловості НАН України. – 2001. – № 3. – С. 86 – 90.

Додаткові публікації, матеріали конференцій:

5. Хоанг Фыонг Лан. Инвестирование в строительство: антикризисные аспекты // Наукові праці: Антикризове управління підприємством: проблеми і шляхи їх розв’язання в умовах України.– К.: МАУП, 2001.– Вип.1.– С.234-235.

6. Хоанг Фыонг Лан. Самоинвестирование строительных организаций как фактор регионального развития // Наукові праці: Формування системи теоретичного і практичного менеджменту: регіональний аспект. – К.: МАУП, 2001. – Вип. 2. – С. 105 – 109.

7. Hoang Phuong Lan. Danh gia hieu qua dau tu phat trien cong ty xay dung // Xay dung . – H.: Xay dung, 2001. – № 5. – Tr. 43 – 45. (Хоанг Фионг Лан. Оцінка ефективності капіталовкладень в розвиток будівельних організацій // Журнал “Будівництво”. – Ханой: Будівництво, 2001. – № 5. – С. 43 – 45.).

8. Хоанг Фионг Лан. Використання залученого капіталу у інвестиційні проекти в ринкових умовах В’єтнаму. – Програма 60-ї науково-практичної конференції КНУБА. – К.: КНУБА, 1999. – С.72.

9. Хоанг Фионг Лан. Економічні показники будівельного ринку. - Програма 61-ї науково-практичної конференції КНУБА. – К.: КНУБА, 2000. – С.51.

10. Хоанг Фионг Лан. Інвестування в будівництво: антикризові аспекти. – Програма міжрегіональної науково-практичної конференції МАУП. – К., 2000. – С.11.

11. Хоанг Фионг Лан. Локалізація ризиків у підрядному будівництві. - Програма 62-ї науково-практичної конференції КНУБА. – К.: КНУБА, 2001. – С.53.