Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


432. Лейн Леся Юріївна. Особливості жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові та поту в залежності від типу реакції на психоемоційний стрес у хворих на ішемічну хворобу серця з гіпертонічною хворобою та можливості їх медикаментозної корекції: дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Лейн Л.Ю. Особливості жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові та поту в залежності від типу реакції на психоемоційний стрес у хворих на ішемічну хворобу серця з гіпертонічною хворобою та можливості їх медикаментозної корекції.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02-внутрішні хвороби. Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, Київ, 2004.

В роботі проведено комплексний аналіз: особливостей реакції ЧСС, АТ, вегетативної регуляції серцевої діяльності, персональних психологічних особливостей, показників жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові та поту у хворих на ІХС з ГХ в залежності від типу реакції на психоемоційний стрес. Впроваджений новий об’єкт дослідження піт для визначення жирнокислотного складу ліпідів у хворих на ІХС з ГХ (патент на винахід №2001107104).

Для визначення типу реакції на психоемоційні стресові впливи хворим на ІХС з ГХ проводили психоемоційний тест, за результатами якого хворих відносили чи до групи нормореакторів, чи до групи гіперреакторів. Встановлено більш виражені негативні зміни всіх вивчених показників у хворих із гіперреактивним типом реакції на психоемоційний стресорний вплив. Розроблено ефективну медикаментозну схему корекції порушень жирнокислотного складу ліпідів з використанням препарату “Теком” чи комбінацією „Теком + Дилтиазем” у хворих на ІХС з ГХ

  1. У хворих на ІХС з ГХ знижена витривалість ССС до психоемоційного стресорного впливу на що вказує надлишковий приріст ЧСС на 24,5 % та збільшення САТ на 11,5% та ДАТ на 10% при проведенні психоемоційної стресової проби. В групі хворих із надлишковою гемодинамічною реакцією на психоемоційний вплив достовірно фіксується більший приріст ЧСС на 31%, САТ на 18%, ДАТ на 13 % порівняно з групою нормореакторів.

  2. При обстеженні хворих на ІХС, ГХ у сироватці крові фіксуються достовірні відмінності у співвідношенні насичених і ненасичених ЖК. Збільшення рівня ненасичених ЖК становить 36%, рівень насичених менший на 27%, ПНЖК більший на 139% порівняно з контролем.

  3. При вивчені вихідного стану ліпідних показників поту хворих на ІХС з ГХ спостерігаються односпрямовані зміни порівняно із сироваткою крові, рівень ненасичених ЖК більший на 43%, рівень насичених ЖК менший на 30%, сума ПНЖК більша у 3 рази порівняно із контролем.

  4. У гіперреакторів хворих на ІХС з ГХ визначаються значні достовірні порушення вихідного стану жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові та поту в порівнянні із нормореакторами.

В сироватці крові гіперреакторів рівень насичених ЖК менший на 57%- у 2,4 рази, рівень ненасичених ЖК вищий на 77%-1,7 порівняно з нормореакторами. Показники суми ПНЖК вищі у 2,5 рази порівняно з нормореакторами.

У показниках поту гіперреакторів рівень насичених ЖК менший на 16%, ненасичених ЖК вищий на 22%, ПНЖК більший на 20% порівняно з нормореакторами.

5. У хворих на ІХС з ГХ з надлишковою гемодинамічною реакцією на психоемоційний вплив виявлено достовірне домінування симпатичної ланки вегетативної нервової системи (внесок потужності низькочастотної компоненти 90%) та зниження барорефлекторних впливів.

6. У цілому в групі хворих на ІХС з ГХ, особливо у гіперреакторів, спостерігаються особи, у яких діагностуються психологічні зміни особистості по показниках наступних шкалах тесту ММРІ: іпохондрії, депресії, тривожності, індивідуалістичності та двох допоміжних шкал – толерантності до стресу: нездатність компенсувати і контролювати стан емоційної напруги, та шкали “перший фактор”: хронічні труднощі адаптації, стан загального стресу, стан тривоги, постійне переживання свого болісного стану. При цьому достовірні акцентуації визначаються лише по показникам шкали тривожності.

7. Медикаментозна корекція препаратами „Теком” і комбінацією „Теком + Дилтиазем” жирнокислотного складу ліпідів у хворих на ІХС з ГХ має позитивний нормалізуючий результат.

8. При порівнянні показників жирнокислотного складу ліпідів у хворих на ІХС з ГХ із різним типом реакції на ПЕС після медикаментозної корекції визначено значні достовірні відмінності в групі гіперреакторів до і після лікування порівняно з контролем.

Публікації автора:

1. Лейн Л.Ю. Особливості варіабельності серцевого ритму у хворих в підгострий період інфаркту міокарда // Український науково медичний молодіжний журнал.-2001.-№2.-С.8-11.(Самостійно проведено клінічне обстеження та методика спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму хворих на ІМ, проведено аналіз та обробку отриманих даних, підготовлено статтю до друку).

2. Лейн Л.Ю. Персональні психологічні особливості у хворих з гострим інфарктом міокарда // Український кардіологічний журнал. -2002.- №2.-С.-39-41.(Самостійно проведено клінічне обстеження та методику визначення персональних особливостей хворих, проведено обробку отриманих даних, підготовлено статтю до друку).

3. Лейн Л.Ю. Оцінка жирнокислотного складу ліпідів крові та поту у хворих на ішемічну хворобу серця з гіпертонічною хворобою// Український науково медичний молодіжний журнал.-2003.-№1-2.-С.8-10.( Самостійно проведено клінічне обстеження хворих, проведено аналіз та обробку отриманих даних, підготовила статтю до друку).

4. Гиріна О.М., Лейн Л.Ю., Брюзгіна Т.С. Вивчення впливу сезонності на ліпідні показники сироватки крові й поту при ішемічній хворобі серця та гіпертонічній хворобі // Медична хімія.-2003.-Т.5-№ 1.-С.77-79.(Особисто клінічно обстежувала та приймала участь у лабораторному обстеженні хворих, приймала участь в аналізі та обробки отриманих даних, підготовила статтю до друку).

5. Гиріна О.М., Лейн Л.Ю. Персональні психологічні особливості хворих з ішемічною хворобою серця і супутньою артеріальною гіпертензією залежно від типу реакції на психоемоційний стрес // Ліки України.-2003.-№5.-С.55-58. (Самостійно проведено клінічне обстеження та методику визначення персональних особливостей хворих, проведено обробку отриманих даних, підготовлення статті до друку).

6. Гиріна О.М., Лейн Л.Ю,. Брюзгіна Т.С. Вплив Текому і Діакордіну на ліпідні показники сироватки крові та поту при ішемічній хворобі серця // Доповіді НАН України.-2003.-№ 6.С-176-178. (Особисто клінічно обстежувала та приймала участь у лабораторному обстеженні хворих, приймала участь в аналізі та обробки отриманих даних, підготовленні статті до друку).

7. Гиріна О.М., Сорокіна І.О., Брюзгіна Т.С., Глущенко А.В., Лейн Л.Ю. Фармакологічна корекція ліпідних показників сироватки крові при ішемічній хворобі серця // Матеріали ІІ Національного з'їзду фармакологів України „Фармакологія 2001- крок у майбутнє”: Тези. - Дніпропетровськ, 2001.С.-55. (Самостійно проводила клінічне обстеження частини хворих, приймала участь в підготовки статті до друку).

8. Гиріна О.М., Лейн Л.Ю., Брюзгіна Т.С., Хоменко М.В. Оцінка ліпідного комплексу сироватки крові і поту при різних патологічних станах // Матеріали міжвузівської науково-практичної конференції молодих вчених, студентів та практичних лікарів „Сімейна медицина та розвиток поліклінічної допомоги в Україні”: Тези. - Луганськ, 2001.-С.-16. (Самостійно проводила клінічне обстеження частини хворих, приймала участь в проведені аналізу та обробки отриманих даних, підготовки статті до друку).

9. Гиріна О.М., Брюзгіна Т.С., Сорокіна І.О., Глущенко А.В., Пилипчак О.М., Лейн Л.Ю. Вивчення жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові при дії сезонного фактору // Матеріали міжвузівської науково-практичної конференції молодих вчених, студентів та практичних лікарів „Сімейна медицина та розвиток поліклінічної допомоги в Україні”: Тези. - Луганськ, 2001.-Луганськ.-2001. (Самостійно проводила клінічне обстеження частини хворих, приймала участь в підготовки статті до друку).

10. Гиріна О.М., Лейн Л.Ю., Хоменко М.В. Оцінка ліпідного комплексу сироватки крові та поту при різних патологічних станах // Матеріали Української Науково-практичної конференції “Сучасні проблеми кардіології та ревматології - від гіпотез до фактів.”: Тези.-Київ.-2001. (Самостійно проводила клінічне обстеження частини хворих, приймала участь в проведені аналізу та обробки отриманих даних, підготовки статті до друку).

11. Гиріна О.М., Брюзгіна Т.С., Лейн Л.Ю., Хоменко М.В. Вивчення жирнокислотного складу ліпідів поту при різних патологічних станах // Матеріали VII З'їзду Українського біохімічного товариства: Тези.-Чернівці.-2002. (Самостійно проводила клінічне обстеження частини хворих, приймала участь в проведені аналізу та обробки отриманих даних, підготовки статті до друку).

Отримано деклараційний патент на винахід: Гиріна О.М., Лейн Л.Ю., Брюзгіна Т.С. Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. ”Спосіб оцінки ліпідних порушень у хворих ішемічною хворобою серця і гіпертонічною хворобою” №2001107104 від 17.06.2002.