Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Берегова Юлія Петрівна. Особливості перебігу ендометріозу у робітниць, контактуючих з малими дозами летючих ароматичних вуглеводнів : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Одеський держ. медичний ун-т. - О., 2006.



Анотація до роботи:

Берегова Ю.П. Особливості перебігу ендометріозу у робітниць, контактуючих з малими дозами летючих ароматичних вуглеводнів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Одеський державний медичний університет МОЗ України, Одеса, 2006

Дисертація присвячена актуальній проблемі - підвищенню ефективності ранньої діагностики та лікування зовнішнього ендометріозу І-ІІ ступеня у робітниць, контактуючих тривалий час з ЛАВ, шляхом застосування ЛКС та диференційованого призначення, в залежності від репродуктивних намірів лапароскопічного лікування, кріокорду-С і біотріту-С. За матеріалами досліджень проведено вивчення ЛКС, основних показників ензимно-ендокринного стану у хворих на зовнішній ендометріоз І-ІІ ступеня жінок-робітниць в залежності від віку, тривалості дії малих доз ЛАВ. Встановлено, що зміни ензимно-гормонального стану не залежать від стадії захворювання і найбільш виражені при довготривалій дії малих доз ЛАВ та наявності екстрагенітальної патології.

У роботі експериментально обґрунтована клінічна ефективність розробленого та впровадженого в практику комплексного методу лікування хворих на зовнішній ендометріоз І-ІІ ступеня, в залежності від репродуктивних намірів. Його диференційоване застосування сприяло покращенню найближчих та віддалених результатів лікування, нормалізації показників ензимо-гормонального гемостазу та призвело до покращення репродуктивних результатів, підвищило якість життя хворих на зовнішній ендометріоз робітниць.

У дисертації наведене нове рішення наукової задачі сучасної гінекології, що виявляється у визначенні особливостей перебігу початкових форм зовнішнього ендометріозу робітниць в залежності від тривалості дії ЛАВ, оцінки місця ензимів і інгібіторів в патогенезі ендометріозу; обґрунтована доцільність використання ЛКС для ранньої діагностики захворювання, наведено експериментальні пояснення включення в розроблений діагностично-лікувальний алгоритм природних ензимо- і гормонорегуляторів. Диференційне лікування пацієнток в залежності від репродуктивних намірів призвело до підвищення ефективності терапії зовнішнього ендометріозу в 2,1 рази.

  1. Летючі ароматичні вуглеводні (ЛАВ) викликають у працюючих жінок підвищену частоту зовнішнього ендометріозу на початку роботи (1,5-3 роки) і після 10 років праці. Порушення ендокринної функції у робітниць, контактуючих тривалий час з ЛАВ, характеризується в перші 3 роки гіперпролактинемією і зв’язаною з цим дисфункцією виділення статевих гормонів з формуванням ановуляції, на тлі якої частіше виникає ендометріоз. У робітниць після 10 років праці спостерігається виснаження функції яєчників, що пов’язане з тривалою гіпопролактинімією.

  2. Розлади ензимних порушень у хворих на ендометріоз робітниць характеризуються достовірним підвищенням активності інгібіторів протеаз і відносним зменшенням активності протеолітичних ферментів в овуляторну і лютеінову фази менструального циклу.

  3. Для ранньої діагностики малих форм зовнішнього ендометріозу у робітниць доцільно використовувати лазерно-кореляційну спектрометрію сироватки крові.

  4. Природні ензимо- і гормонорегулятори (біотріт-С і кріокорд-С) здатні ефективно впливати на морфо-функціональні відносини в органах репродуктивної системи, зокрема нормалізувати проникливість стінок судин, зменшувати явища альтерації, дегенерації і деструкції клітин, що дозволяє рекомендувати їх для нормалізації специфічних функцій жіночого організму

  5. Диференційна комплексна терапія в залежності від репродуктивних намірів хворих на зовнішній ендометріоз робітниць з використанням ендоскопічного лікування, кріокорду-С і біотріту-С в порівнянні з традиційним гормональним методом лікування сприяє покращенню віддалених результатів лікування, що проявляється підвищенням репродуктивних результатів на 39,6% та зниженням частоти рецидивів захворювання на 28,5% упродовж 24 місяців спостереження.

Публікації автора:

  1. Ковшар (Берегова) Ю.П. Лазерна кореляційна спектроскопія – сучасний метод скринінг-діагностики ендометріозу у робітниць нафтопереробного виробництва // Хист.- 2000. - № 2.- С. 24-28.

  2. Берегова Ю.П. Особенности течения гинекологической патологии у работниц химической промышленности: обзор литературы и собственные исследования // Вісн. морськ. медицини. – 2002. - № 3. - С. 47-53.

  3. Берегова Ю.П. Корекція ендокринних порушень у хворих на ендометріоз жінок, які контактують з продуктами переробки нафти // Вісн. науков. досліджень. – 2003. - № 1. - С. 47-50.

4. Берегова Ю.П. Особливості гормонального і деяких ланок ферментного гомеостазу у хворих на ендометріоз робітниць нафтопереробного заводу // Педіатр., акуш., гінекологія. – 2003. - № 1. - С. 109-111.

5. Мозговой Ю.С., Берегова Ю.П., Ліпіна О.В. Порівняльна характеристика протекторної дії кріокорда-С і біотріта в профілактиці патології печінки і органів репродуктивної системи // Пробл. криобиологии. – 2003. - № 1. – С. 81-84. (Особисто здобувачем здійснено пошук літератури, проведення експерименту, статистичну обробку проведених даних, оформлення статті).

6. Берегова Ю.П. Порівняльний вплив кріокорду-С і біотриту-С в профілактиці патології органів репродуктивної системи // Трансплантологія. – 2003. - Т.4, № 1. – С. 53-54.

7. Берегова Ю.П., Шелест Т.Д. Реабілітаційна терапія хворих на ендометріоз після лапароскопічних операцій // Одеськ. мед. журнал. – 2003. - № 4. – С.79-81. (Особисто здобувачем здійснено клінічні і ендоскопічні дослідження, пошук літератури, оформлення статті).

8. Патент України на корисну модель МПК7: А61К35/14,А61К35/78. Спосіб консервативної терапії зовнішнього ендометріозу І-ІІ ступенів у робітниць нафтопереробної промисловості / Берегова Ю.П. – Опубл. 15.12.2004 р. - Бюл. № 12. – 2 с.

9. Берегова Ю.П. Шляхи корекціх деяких ланок гормонального гомеостазу у хворих на ендометріоз робітниць, контактуючих тривалий час з малими дозами ароматичних вуглеводнів // Збірн. науков. праць асоц. акушерів-гінекологів України. – 2003. - С. 382-385.

10. Берегова Ю.П. Післяопераційне лікування хворих на ендометріоз // Матер. 4-ї всеукраїнської конференції з гінекологічної ендоскопії. – 2003. - С. 45-46.

11. Берегова Ю.П., Ковшар К.Ф. Диференційний підхід в лікуванні зовнішнього ендометріозу у робітниць нафтопереробної промисловості // Труды крымского государственного университета им. С.И.Георгиевского. Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения – 2005. – Т. 141, часть 2. – С. 5-6.

12. Берегова Ю.П. Особливості репродуктивної функції у хворих на ендометріоз робітниць, контактуючих з ароматичними вуглеводнями // Збірн. науков. праць асоц. акуш.-гінекологів України. – 2004. – С. 401-404.