Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Особливості обміну нейроамінокислот у хворих на гіпертензивну енцефалопатію : дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаїр. “Особливості обміну нейроамінокислот у хворих на гіпертензивну енцефалопатію”.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби – Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, Харків, 2005.

На підставі комплексного клінічного, інструментального та біохімічного дослідження виявлено роль співвідношення збудливих і гальмівних нейроамінокислот у прогресуванні гіпертензивної енцефалопатії та формуванні неврологічних синдромів.

Виявлена залежність основних біоелектричних ритмів від нейроамінокислотного співвідношення, яка полягала в зниженні потужностей швидкохвильових і підвищенні потужностей повільнохвильових ритмів із підвищенням коефіцієнта глутамат/ГАМК. Обґрунтовано та впроваджено в практику диференційоване призначення ноотропної терапії (пірацетам, ноофен, гліцисед) залежно від клінічних, біоелектричних та біохімічних змін.

1. У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі, що полягає у визначенні особливостей обміну збуджуючих і гальмівних нейроамінокислот у хворих на гіпертензивну дисциркуляторну енцефалопатію та розроблення диференційованої метаболічної терапії залежно від їх співвідношення.

2. У хворих на гіпертензивну енцефалопатію виявлена закономірність у зміні нейроамінокислот, що полягає в зрушенні співвідношення збудливих і гальмівних нейроамінокислот у бік збудливих при прогресуванні енцефалопатії і посиленні ішемії за даними ТКД.

3. Співвідношення збудливих і гальмівних нейромедіаторних амінокислот відіграє роль у формуванні неврологічних синдромів при гіпертонічній енцефалопатії. У хворих із епілептиформними і неепілептичними пароксизмальними станами підвищується рівень збудливих (глутамат, аспартат) і знижується рівень гальмівних (ГАМК, гліцин). При інтелектуально-мнестичних порушеннях відбувається загальне зниження рівня нейроамінокислот зі зрушенням співвідношення у бік збудливих. Екстрапірамідний синдром супроводжується підвищенням глутамату, аспартату і зростанням коефіцієнту глутамат/ГАМК.

4. Виявлено залежність основних біоелектричних ритмів від нейроамінокислотного співвідношення, що полягає в зниженні потужностей швидкохвильових і підвищенні потужностей повільнохвильових ритмів із підвищенням коефіцієнта глутамат/ГАМК.

5. Усі види пароксизмальної активності, виявлені на ЕЕГ у хворих на гіпертензивну енцефалопатію, сполучаються з найбільш високими показниками вмісту глутамату, аспартату і зниженням рівня гліцину і ГАМК.

6. Виявлений дисбаланс нейроамінокислот при гіпертензивній енцефалопатії потребує диференційованої корекції цих змін залежно від переважання неврологічних синдромів і стану біоелектричної активності головного мозку.

7. Диференційована метаболічна терапія у вигляді пірацетаму, ноофену і гліциседу справляє в цілому активуючий вплив на рівень нейроамінокислот у плазмі крові хворих на ГЕ. Пірацетам приводить до зрушення у бік збудливих, а ноофен і гліцисед – гальмівних нейромедіаторних амінокислот.

Публікації автора:

  1. Григорова І.А., Морозова О.Г., Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Особенности нейродинамики гипертонической дисциркуляторной энцефалопатии // Експериментальна і клінічна медицина. – 2003. - № 3-4. – С.134-136 (Внесок дисертанта – ініціація роботи, визначення мети, розроблення плану, аналіз електроенцефалограм, підготовка до друку).

  2. Григорова І.А., Морозова О.Г., Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Изменение в системе нейромедиаторных аминокислот под влиянием терапии у больных гипертензивной энцефалопатией // Проблеми екології та медицини. – 2003. – Том 7 № 3-4-С.31-33 (Внесок дисертанта – визначення теми, методик дослідження, аналіз біохімічних показників під впливом терапії, підготовка до друку).

  3. Григорова І.А., Морозова О.Г., Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Соотношение уровня нейроаминокислот и функционального состояния головного мозга у больных гипертензивной энцефалопатией // Український Вісник психоневрології. – 2004. – Том 12, вип. 2 (39). – с. 83-85 (Внесок дисертанта – ініціація роботи, визначення мети, розробка плану, проведення кореляційного аналізу, підготовка до друку).

  4. Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Роль нейроаминокислот в патогенезе гипертонической энцефалопатии // Медицина сегодня и завтра. – 2003.- № 4. – С.103-106.

  5. Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Дифференцированная нейрометаболическая терапия гипертензивной энцефалопатии. // Медицина сегодня и завтра. – 2004.-№ 3.- С.39-41.

  6. Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Влияние метаболической терапии на состояние нейроаминокислот при гипертонической энцефалопатии.//Збірник тез міжвузівської конференції молодих вчених “Медицина третього тисячоліття”. – Харків., – 2004. - С.165.

  7. Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Содержание нейроаминокислот и функциональное состояние головного мозга при гипертонической энцефалопатии // Збірник тез міжвузівської конференції молодих вчених “Медицина третього тисячоліття”. – Харків, - 2003. - С 174-175.

  8. Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір. Роль нейроаминокислот в патогенезе гипертонической энцефалопатии // Тези доп. III Науково-практичної конференції “Наука і соціальні проблеми суспільства: медицина, фармація, біотехнологія”. – Харків, 2003. – ч. II. – С. 132.