Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Шмигло Максим Михайлович. Особливості клінічного перебігу та раціональна терапія атопічного дерматиту з урахуванням сенсибілізації організму до кліщів домашнього пилу: дисертація канд. мед. наук: 14.01.20 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Шмигло М.М. Особливості клінічного перебігу та раціональна терапія атопічного дерматиту з урахуванням сенсибілізації організму до кліщів домашнього пилу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця Міністерства охорони здоров’я України, Київ, 2003.

Дисертація присвячена вивченню патогенезу та удосконаленню методів лікування атопічного дерматиту з урахуванням показників імуноглобулінів Е в сироватці крові хворих на АД та показників специфічних імуноглобулінів IgE - антитіл до кліщів домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus, домашнього пилу, Candida albicans та Pityrosporum orbicularae. Вперше встановлено, що кліщі домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus є одним із ведучих алергенів в розвитку патогенезу хворих на АД. Визначено , що у хворих на АД з середнім та тяжким перебігом захворювання кліщі домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus є домінуючими в структурі основних побутових алергенів. Вперше встановлено, що для хворих на АД з сенсибілізацією до кліщів домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus порівняно з хворими на АД без такої сенсибілізації характерно тяжкий перебіг захворювання (велика кількість загострень на протязі року і великі ураження ділянок шкіри).

Розроблено диференційоване лікування хворих на АД , яке побудовано на аналізі змін загального рівня IgE і IgE- антитіл до кліщів домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus.

Вперше застосовано проведення заходів по зменшенню кількості кліщів домашнього пилу аерозолю "А-par". При введені в загальну терапію і зовнішнє лікування хворих на АД препаратів, здатних зменшувати сенсибілізацію до кліщів домашнього пилу Dermatophagoides farinae, Dermatophagoides pteronyssinus збільшується високий відсоток клінічного одужання та відсутність рецидивів на протязі року.

У дисертації представлено нове вирішення актуальної наукової задачі, що виявляється в розкритті ролі алергенів кліщів домашнього пилу Dermatophagoides pteronyssinus та Dermatophagoides farinae в патогенезі атопічного дерматиту та удосконалення комплексного лікування хворих на це захворювання. Встановлено, що алергени кліщів домашнього пилу D.p., D.f. обтяжують перебіг атопічного дерматиту, підвищують ризик ускладнень, істотно змінюють показники загального рівня IgE та специфічних IgE-антитіл до кліщів домашнього пилу. Обґрунтовано застосування медичних засобів для удосконалення комплексної терапії атопічного дерматиту та його профілактики.

1. АД – хронічне алергічне захворювання, яке розвивається у осіб з генетичною схильністю до атопії, має рецидивуючий перебіг, вікові особливості клінічних проявів та характеризується підвищеним рівнем загального IgE та специфічних IgE-антитіл до кліщів домашнього пилу D.p., D.f..

2. В результаті проведеного клінічного дослідження 125 хворих на АД встановлено, що у 21,6% хворих на АД перебігає тяжко, у 40,8% - середньоважко, а помірно у 37,6% обстежених хворих на АД.

3. Для атопічного дерматиту притаманна сезонність клінічних проявів – осінньо-зимовий період року.

4. У хворих на АД змінюються показники рівня IgE та специфічного IgE-антитіл до кліщів домашнього пилу D.p., D.f. у сироватці крові.

5. Встановлено, що середній рівень загального IgE в сироватці крові хворих на АД без асоційованих захворювань дорівнює 323,6±31,4КО/л, у хворих на АД асоційованим з алергічним ринітом та кон’юнктивітом IgE дорівнює 326,14±30,1КО/л, у хворих на АД асоційованим з бронхіальною астмою середній рівень загального IgE у сироватці крові дорівнює 420,1±40,1КО/л. Ці показники свідчать про те, що вони залежать від тяжкості перебігу АД асоційованим з іншими алергічними захворюваннями.

6. Ступінь інтенсивності змін специфічних IgE-антитіл до кліщів домашнього пилу D.p., D.f. у сироватці крові хворих на АД знаходиться в прямій залежності від наявності кліщів домашнього пилу у помешканнях хворих на АД та впливають на тяжкість клінічного перебігу атопічного дерматиту.

7. Аплікаційні шкірні тести є важливими допоміжними діагностичними та прогностичними критеріями при АД для виявлення алергенів кліщів домашнього пилу D.p., D.f..

Публікації автора:

  1. Шмигло М.М. Сучасні аспекти діагностики та лікування хворих на АД // Збірник наукових праць КМАПО ім. П.Л. Шупика.– 2000. – Випуск № 9, книга 2.–С. 396-400.

  2. Шмигло М.М. Патогенетичне значення кліщів домашнього пилу при атопічному дерматиті // Актуальні проблеми медицини та біології. – 2001. – № 2.– С. 190-192.

  3. Шмигло М.М. Кліщі домашнього пилу та атопічний дерматит // Тези наукової конференції студентів та молодих вчених Національного медичного університет ім. О.О. Богомольця з міжнародною участю. – 2000. – Київ. – С. 158.

  4. Шмигло М.М. Ефект зміни оточення хворого на АД // Тези наукової конференції студентів та молодих вчених Національного медичного університет ім. О.О. Богомольця з міжнародною участю, присвяченої 160 річчю НМУ ім. О.О. Богомольця.– 2001. – Київ. – С. 61.

  5. Шмигло М.М. Роль кліщів домашнього пилу в патогенезі атопічного дерматиту // Український медичний часопис. – 2001.– № 5/25 (IX - X). – С. 124-126.

  6. Шмигло М.М. Використання аплікаційних тестів з компонентами кліщів домашнього пилу у хворих на АД // Актуальные проблемы медицины и биологии.– 2002.– № 1.– С. 252–254.

  7. Шмыгло М.М. Сенсибилизация к клещам домашней пыли у больных атопическим дерматитом // Дерматология, косметология, сексопатология. – 2001. – № 2-3 (4). .– С. 101-103.

  8. Калюжная Л.Д., Шмыгло М.М., Ибрагим Ю.Т., Уваренко Е.А. Рациональный подход к обоснованной терапии атопического дерматита // Вісник Харьковського національного університету ім. В.Н. Каразіна. – 2002. – № 545, випуск 3. – С. 102-104.

  9. Шмигло М.М. Роль кліщів домашнього пилу в особливостях перебігу атопічного дерматиту // Матеріали науково–практичної конференції "Захворювання та вікові особливості шкіри, їх генетична детермінованість".– 2003. – Київ. – С. 114 - 115.