Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Юхименко Галина Григорівна. Особливості гемодинаміки при дифтерійних міокардитах у дітей та можливі підходи до лікування: Дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Національний медичний ун- т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 131арк. - Бібліогр.: арк. 113-131.



Анотація до роботи:

Юхименко Г.Г. Особливостi гемодинамiки при дифтерiйних мiокардитах у дiтей та можливi пiдходи до лiкування.- Рукопис.

Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спецiальнiстю 14.01.10.- Педiатрiя.- Нацiональний медичний унiверситет iм. О.О.Богомольця.- Київ, 2002.

Дисертацiя присвячена вивченню стану центральної гемодинамiки при дифтерiї та дифтерiйному мiокардиті у дiтей, а також удосконаленню дiагностики i патогенетичної терапiї дифтерiйного мiокардиту. Встановлено, що стан центральної гемодинамiки визначається ступенем тяжкостi дифтерiйної iнфекцiї та дифтерiйного мiокардиту. При дифтерiї найбiльш сприятливим ми вважаємо гiперкiнетичний варiант гемодинамiки, оскiльки при ньому не розвиваються ускладнення з боку серця. Визначенi додатковi критерiї тяжкостi дифтерiйного мiокардиту у дiтей. До комплексної терапiї дітей, хворих на дифтерiйний мiокардит доцільно включати мiлдронат - кардiометаболiчний препарат з позитивною iнотропною дiєю на мiокард, а також стероїднi i нестероїднi протизапальнi засоби.

1. Дифтерiйний мiокардит розвивається у 59,9% дітей, хворих на дифтерiю. Найчастiше клiнiко-iнструментальнi ознаки дифтерiйного мiокардиту з'являлись на 2-му тижнi захворювання.

2. Ризик виникнення дифтерiйного мiокардиту, частота та строки його розвитку в значній мiрі визначаються тяжкiстю та клiнiчною формою дифтерiї. При легкiй формi дифтерiї мiокардит реєструється у 51,8% хворих дiтей, серед них переважає пiзнiй мiокардит - у 82,5% хворих. Раннiй мiокардит спостерiгається у 17,5% пацiєнтiв; при формі середньої тяжкості - у 68,3% хворих, пiзнiй мiокардит - у 80,5%, раннiй - у 19,5% хворих; при тяжкій формі - у 84,6% хворих, у 100% це був раннiй мiокардит.

3. Встановлено, що стан центральної гемодинамiки при дифтерiйнiй iнфекцiї у дiтей зумовлений ступенем тяжкостi захворювання та наявнiстю i тяжкiстю дифтерiйного мiокардиту. Прогностично найбiльш сприятливим є гiперкiнетичний варiант гемодинамiки, що зустрiчався при легкiй, неускладненiй формi дифтерiї. Поєднання зростання показника ударного об'єму iз зниженням показникiв роботи лiвого шлуночку та хвилинного об'єму може бути критерiєм тяжкостi дифтерiйного мiокардиту.

4. На пiдставi даних ЕхоКГ-дослiдження визначено два гемодинамiчних варiанти перебiгу дифтерiйного мiокардиту: iз збiльшеною порожниною лiвого шлуночка, що спостерiгався при тяжкій формі ДМ, та з нормальною порожниною ЛШ, що зустрiчався при легкій та формі середньої тяжкості. За вiдсутностi явних ознак мiокардиту дискiнезiя мiжшлуночкової перегородки є єдиною ознакою, яка свiдчить про наявнiсть мiокардиту.

5. Призначення мiлдронату для лiкування дiтей, хворих на з дифтерiйний мiокардит, дозволяє достовірно полiпшити клiнiчний перебiг захворювання та показники насосної i контрактильної функцiй серця, що свiдчить про виражену позитивну iнотропну дію даного кардiометаболiчного препарату та доцiльнiсть i ефективнiсть його застосування для лiкування дітей, хворих на дифтерiйний мiокардит.

Публікації автора:

1. Крамарєв С.О., Юхименко Г.Г., Глєбова Л.П., Кухта Н.М. Ехокардiографiчна характеристика дифтерiйних мiокардитiв у дiтей//Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.-1996.- N4.- С.68-70.

Особисто проведено аналіз та статистичну обробку даних, отриманих при ехокардіографії.

2. Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г., Глєбова Л.П., Кухта Н.М. Можливi пiдходи до лiкування дифтерiйних мiокардитiв у дiтей// Дитячi iнфекцiї, Укр. мiжвiдомча збiрка.-1999.- №25.- С.39-46.

Особисто проведено призначення препарату мілдронату хворим з дифтерійним міокардитом та статистичну обробку результатів.

3. Крамарєв С.О., Дорошенко В.О., Виговська О.В., Юхименко Г.Г., Мхiтарян Л.С. Морфофункцiональнi властивостi еритроцитiв та тромбоцитiв при дифтерiйних мiокардитах у дiтей// Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.- 2001.- №4.- С.40-45.

Особисто проведено аналіз історій хвороб, аналіз даних лабораторних досліджень та статистичну обробку результатів.

4. Крамарєв С.О., Майданник В.Г., Глєбова Л.П., Юхименко Г.Г. Показники ехокардiографiї при дифтерiйному мiокардитi у дiтей// Укр. кардiол. жур. - 1996.- №3.- С.125.

5. Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г., Глєбова Л.П., Кухта Н.М. Показники реографiчних i ехокардiографiчних дослiджень при дифтерiйних мiокардитах у дiтей// Матерiали V з"їзду iнфекцiонiстiв України.- Тернопiль, 1998.- С.224-225.

Особисто проведено реографічне дослідження, аналіз та статистичну обробку резульатів.

6. Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г. Показники гемодинамiки за даними реографiї у дiтей, хворих на дифтерiю, ускладнену мiокардитом// Матерiали наук.-практ. конф. i пленуму Асоцiацiї iнфекцiонiстiв України.- Мукачево, 1998.- С.44-45.

7. Богатирьова С.О., Юхименко Г.Г., Воронов О.О., Головач О.В., Глєбова Л.П., Кухта Н.М. Можливi пiдходи до лiкування дифтерiйних мiокардитiв у дiтей// Матерiали Х з"їзду педiатрiв України (13-16 жовтня 1999 р., Київ).- Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.- 1999.- N4. - С.56-57.

8. Крамарєв С.О., Юхименко Г.Г., Кухта Н.М. Особливостi перебiгу та лiкування дифтерiйних мiокардитiв у дiтей// Матерiали 2-ї наук.-практ. конф. "Сучаснi проблеми дитячої кардiоревматологiї" (26 березня 1999 р., Київ).- Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.-1999.- N3.- С.61.

Особисто проведено аналіз історій хвороб хворих на дифтерійний міокардит різного ступеню тяжкості, статистичну обробку результатів.

9. Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г., Литвиненко Г.Г. Стан гемодинамiки у дiтей, хворих на дифтерiю// Матерiали 3-ї наук.-практ. конф. "Сучаснi проблеми дитячої кардiоревматологiї" (21-22 березня 2000 р., Київ).- Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.-2000.- №2. - С.71.

Особисто проведено тетраполярну реографію, проведено аналіз і статистичну обробку резульатів.

10. Крамарєв С.О., Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г. Ефективнiсть застосування мiлдронату в комплекснiй терапiї дифтерiйних мiокардитiв у дiтей// Матерiали 2-ї наук.-практ. конф. "Антибактерiальна, протизапальна i iмуномодулююча терапiя в педiатрiї" (17-18 квітня 2001 р., Київ).- Педiатрiя, акушерство i гiнекологiя.- 2001.-№4.- С.92-93.

Особисто проведено призначення препарату мілдронату, визначено критерії ефективності його застосування та виконано статистичну обробку результатів.

11. Дорошенко В.О., Юхименко Г.Г. Пiдходи до дiагностики та лiкування дифтерiйних мiокардитiв у дiтей// Матерiали науково-практичної конференцiї "Актуальнi питання iнфекцiйних захворювань у дiтей".-Одеса, 2001.- С.45-46.