Плоскіна Василь Юрійович. Особливості диференційованого призначення препаратів жовчних кислот у комплексному етапному лікуванні захворювань жовчного міхура, що супроводжуються порушенням колоїдної стабільності жовчі : Дис... канд. наук: 14.01.02 - 2005.
Анотація до роботи:
Плоскіна В.Ю. Особливості диференційованого призначення препаратів жовчних кислот у комплексному етапному лікуванні захворювань жовчного міхура, що супроводжуються порушенням колоїдної стабільності жовчі. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.36 – гастроентерологія. – Івано-Франківська державна медична академія; Івано-Франківськ, 2005.
В дисертації показано, що призначення препаратів жовчних кислот у комплексній терапії хронічного холециститу, холестеринового холелітіазу, хронічного токсичного гепатиту з вираженим холестатичним компонентом приводить до покращення загального стану, регресу патологічних клініко-лабораторних показників у близько 80% пацієнтів. Доведено, що для лікування хворих на холестериновий холелітіаз з малим розміром каміння та нетривалим анамнезом ефективним є короткострокове призначення препаратів жовчних кислот (менше 3 місяців). З‘ясовано, що нормалізація рН шлунка повинна використовуватись в лікувальній тактиці як патогенетичний засіб керування роботою системи печінка-жовчовивідні шляхи-дванадцятипала кишка. Доведено, що особливості функціонування вищої нервової діяльності людини відіграють важливу роль в розвитку захворювань гепатобіліарної системи, але цей фактор не є специфічним. Встановлено, що фотодинамічна діагностика є ефективним засобом раннього виявлення диспластичних процесів у ШКТ. Курсовий прийом мінеральної води “Лужанська-7” є добрим природнім протирецидивним засобом у комплексній терапії жовчними кислотами.
У дисертаційній роботі представлено і дістало подальший розвиток питання про роль урсодезоксихолевої та хенодезоксихолевої кислот в етапній санації хворих на хронічний холецистит, холестериновий холелітіаз у взаємозв’язку з показниками кислотопродукції та кислотонейтралізації, наявності Нр інфекції, психологічними особливостями особистості та даними фотодинамічної лазерної діагностики. На основі цього розроблено диференційований підхід до комплексного лікування хронічного холециститу та холестеринового холелітіазу з використанням жовчних кислот, що в сукупності вирішує конкретне завдання гастроентерології і має істотне значення в галузі медицини.
1. Доведено, що призначення препаратів жовчних кислот з використанням мінеральної води „Лужанська-7” у комплексній терапії хронічного холециститу, холестеринового холелітіазу, хронічного токсичного гепатиту з вираженим холестатичним компонентом знижує літогенність жовчі, попереджує утворення і розчиняє конкременти, приводить до покращення загального стану, регресу патологічних клініко-лабораторних показників більше як у 2/3 пацієнтів.
2. Включення препаратів жовчних кислот у комплексне лікування захворювань жовчного міхура та печінки з порушенням колоїдної стабільності жовчі в поєднанні з аспірином, ловастатином підвищує ефективність курсового лікування хворих за рахунок корекції показників рН жовчі, гіпохолестеринемічної дії, особливо у хворих з наявністю симптомів запалення та порушенням ліпідного обміну.
3. Доведено, що кислотоутворювальна функція залоз шлунка має чітку залежність від Нр інфекції та не залежить від фази основного захворювання. Нр інфекція виявляється у 66,7% хворих на хронічний холецистит та холестериновий холелітіаз з високою шлунковою секрецією, а призначення ерадикаційної терапії підвищує ефективність лікування таких хворих.
4. Фотодинамічна діагностика є ефективним методом діагностики диспластичних процесів слизової шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються змінами пристінкової рН по осі стравохід-шлунок-кишечник і виявляються в 23% хворих на хронічний холецистит та холестериновий холелітіаз.
5. Для хворих з патологією жовчного міхура характерною є пряма залежність між ступенем вираженості змін у шкалах ММРІ та клінічною картиною захворювання. Комплексне призначення еглонілу та жовчних кислот сприяє покращенню психологічних та психопатологічних особливостей хворих на хронічний холецистит та холестериновий холелітіаз із підвищеною кислотоутворюючою функцією залоз шлунка.
Публікації автора:
Плоскіна В.Ю., Секереш В.М., Нестерчук О.О. Досвід консервативного лікування холелітіазу та деяких захворювань гепатобіліарної системи препаратами жовчних кислот. // Гастроентерологія. Дніпропетровськ, 1999. Випуск 29 (присвячений 20-річчю кафедри гастроентерології Дніпропетровської державної медичної академії).- С.165-169. Здобувачем здійснений підбір тематичних хворих, аналіз і статистична обробка отриманих результатів. Співавтор Секереш В.М. проводив корекцію висновків. Співавтор Нестерчук О.О. готував статтю до друку.
Плоскіна Ю.Ю., Плоскіна В.Ю., Терещенко Н.Л. Психологічний профіль особистості та його роль у перебігу захворювань шлунково-кишкового тракту. // Науковий вісник УжНУ.-1999.-№9. -С.126-127. Здобувачем здійснений підбір та тестування тематичних хворих, аналіз отриманих результатів. Співавтор Плоскіна Ю.Ю. проводив статистичну обробку отриманих результатів. Співавтор Терещенко Н.Л. допомагала у підготовці роботи до друку.
Чопей І.В., Плоскіна В.Ю., Ігнатко Л.В., Ганинець П.П., Молнар С.М. Досвід використання мінеральної води “Лужанська-7” в комплексній етапній терапії хворих на хронічний холецистит та холестериновий холелітіаз. // Український медичний часопис.-2000.- №6/20.-С.114-116. Здобувачем здійснений збір клінічного матеріалу, аналіз і статистична обробка отриманих результатів. Співавтор Чопей І.В. планував об’єм клінічних досліджень, проводив корекцію висновків. Співавтори Ганинець П.П. і Молнар С.М. допомагали в організації досліджень. Спіавтор Ігнатко Л.В. готувала статтю до друку.
Русин І.С., Чопей І.В., Серонь А., Плоскіна В.Ю., Ігнатко Л.В. Результати використання фотодинамічного методу діагностики в поєднанні з прицільною пристінковою рН-метрією слизової оболонки при захворюваннях травного тракту. // Український медичний часопис.-2003.- №2/34. -С.137-139. Здобувачем проведені фотодинамічна діагностика та пристінкова рН-метрія тематичним хворим, аналіз і обробка отриманих результатів. Співавтор Русин І.С. проводив клінічні дослідження тематичних хворих, допомагав у підготовці статті до друку. Співавтори Чопей І.В. та Серонь А. планували об’єм досліджень, корегували висновки. Співавтор Ігнатко Л.В. готувала статтю до друку.
Русин І.С., Немеш І.І., Ганинець П.П., Плоскіна В.Ю., Колесник П.О., Плоскіна Ю.Ю. Вивчення патогенетичних механізмів при передвиразкових станах та пептичній виразці на різних етапах лікування. // Науковий вісник УжНУ.-2001.-№16.-С.143-149. Здобувач проводив клінічне обстеження тематичних хворих, готував статтю до друку. Співавтори Русин І.С. і Немеш І.І. проводили інструментальні дослідження хворих. Співавтори Колесник П.О. та Плоскіна Ю.Ю. проводили аналіз та статистичну обробку отриманих результатів.
Чопей І.В., Ілько А.В., Чижов П.В., Плоскіна В.Ю. Патогенетичне обгрунтування етапного лікування дуоденальної виразки асоційованої з Helicobacter pylori. // Матеріали конференції з міжнародною участю “Оздоровчі ресурси Карпат і прилеглих регіонів” Чернівці. -1999.-С.28-33. Здобувачем проводились рН-метричні дослідження обстежуваних хворих, підготовка статті до друку. Співавтору Чопей І.В. належить планування об’єму клінічних досліджень, корекція висновків. Співавтори Чижов П.В. та Ілько А.В. проводили підбір тематичних хворих, аналіз і статистичну обробку матеріалу.
Ганинець П.П., Сочка А.А., Плоскіна В.Ю., Молнар С.М. Реабілітація хворих на гастроентерологічну патологію із застосуванням мінеральної води Лужанська-7 (“Маргіт”) в практиці сімейного лікаря . // Тези ІІІ науково-практичної конференції “Актуальні питання сімейної медицини”.-Одеса, 2000.- С.118. Здобувачем проведений аналіз отриманих результатів, написаний текст тез. Співавтори Ганинець П.П. і Молнар С.М. допомагали в організації досліджень. Співавтор Сочка А.А. здійснив літературне оформлення роботи.
Плоскіна В.Ю. Результати застосування фотодинамічної діагностики у хворих з захворюваннями гепатобіліарної системи. // Матеріали науково-практичної конференції ”Наука і практика – сімейній медицині”. - Харків, 2003.- С.113-114.
Плоскіна В.Ю. Чопей І.В. Ілько А.В. Ефективність застосування розвантажувально-дієтичної терапії у хворих хронічним некалькульозним холециститом // Матеріали Х конгресу світової федерації українських лікарських товариств. - Чернівці, 2004.- С.269. Здобувачем проведено клінічне обстеження тематичних хворих, аналіз отриманих результатів, написаний текст тез. Співавтор Чопей І.В. планував об’єм досліджень, корегував висновки. Співавтор Ілько А.В. допомагав у літературному оформленні роботи.
Chopey I.V., Turianitsa S.M., Kolesnick P.O., Ilko A.V., Kuzmik V.N., Ploskina V.U., Rusin I.S. Helicobacter pylori antibody profile and occurence of digestive disorders in household members of families of the patients with gastroduodenal disease. // 9-th International Congress on Infections Diseases. – Buenos Aires, April, 10-13, 2000.- P.233. Здобувачу належить збір клінічного матеріалу. Співавтор Чопей І.В. планував об’єм досліджень. Співавтор Туряниця С.М. підбирав тематичних хворих. Співавтори Колесник П.О. та Ілько А.В. проводили аналіз та обробку отриманих результатів. Співавтор Русин І.С. готував роботу до друку.