Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Ванг Бо. Організація взаємодії авіакомпанії з постачальниками авіаційного палива : Дис... канд. наук: 08.00.04 - 2009.



Анотація до роботи:

Ванг Бо. Організація взаємодії авіакомпанії з постачальниками авіаційного палива. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 - економіка та управління підприємством (економіка авіаційного транспорту). – Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, Київ, 2008.

У роботі наводяться результати досліджень, пов’язаних із проблемами забезпечення авіакомпаній паливом в умовах нестабільності цін на нього, нестійкості попиту на авіаперевезення та жорсткої конкурентної боротьби поміж авіакомпаніями. Досліджені також перспективи розвитку ринку авіаперевезень та ринку авіаційного палива, показані проблеми цих ринків і запропонована система напрямків взаємодії авіакомпанії.

Показано, що в цих умовах успіх авіакомпанії пов’язаний із вірно сформованою системою стратегічних напрямків взаємодії не тільки з постачальниками авіапалива, але також із багатьма іншими суб’єктами ринку авіапалива та структурами, що впливають на цей ринок.

Розроблені економіко-математичні моделі, які дозволяють планувати і керувати процесом придбання та використання авіапалива з метою мінімізації видатків на паливо і стійкого функціонування авіакомпанії.

У сучасних економічних умовах, в умовах глобалізації світової економіки і нестабільності ринків зростає значення вибору напрямків та способів взаємодії авіакомпанії з учасниками паливного ринку та з постачальниками авіаційного палива.

Виконані автором дослідженні і розроблені підходи дали можливість обґрунтувати такі висновки і рекомендації.

1. Встановлено, що на відміну від чисто ринкових конкурентних відносин стратегічним цілям авіакомпанії відповідає система взаємодії, що ґрунтується на кооперації, партнерстві і пошуку довгострокових взаємних інтересів.

2. Обґрунтовано, що взаємодія авіакомпанії з постачальниками авіапалива має розглядатися в широкому сенсі, як спільна дія авіакомпанії і її партнерів та постачальників палива з технічних, господарських, організаційних, юридичних, маркетингових, фінансових, інвестиційних і інших напрямків. Конкретні напрямки взаємодії варіюються в широкому діапазоні: від звичайного – одноразове придбання палива до взаємодії в рамках горизонтально або вертикально інтегрованих корпоративних структур.

3. Запропонована автором система напрямів взаємодії з постачальниками авіапалива повинна виходити із стратегічного потенціалу і охоплювати різні рівні взаємодії в процесі придбання і споживання авіапалива, включати як безпосередню взаємодію з постачальниками палива, так і весь спектр взаємодій з іншими суб'єктами економічних відносин, які можуть прямо або опосередковано впливати на сталість постачань палива, прогнозованість цін на паливо і на умови його постачання.

4. Виявлено, що в країнах, де ринок авіапалива не є розвиненим, серед стратегічних напрямів взаємодії авіакомпанії з постачальниками авіапалива необхідно розглядати використання непрямих методів взаємодії через треті сторони і, зокрема, через державні органи. Цілі такої взаємодії – це регулювання правил поведінки постачальників на ринку авіаційного палива, обмеження дії монополістів і створення конкурентного середовища, створення більш прогнозованих умов поведінки ринку.

5. Обґрунтовано, що в цілому ринок авіаційних перевезень, не дивлячись на тимчасові труднощі і проблеми, має загальну стійку тенденцію до зростання. Несприятливі чинники приводять швидше лише до зменшення темпів його зростання, а не до зменшення ринку.

6. Запропоновано напрями стратегічної взаємодії авіакомпанії:

- взаємодія в процесі організації постачань палива з банківськими і фінансовими структурами, торговими домами, які спеціалізуються на наданні послуг для авіакомпаній і у свою чергу можуть взаємодіяти з постачальниками авіапалива;

- взаємодія з оптовими постачальниками авіапалива на основі взаємних інтересів – для авіакомпанії в ціні на авіапаливо і стабільності умов постачання, для оптового постачальника участь в постачаннях в більшу кількість аеропортів і для більшої кількості авіакомпаній;

- взаємодія з фінансовими структурами, що дозволяють хеджувати ризики зміни ціни на авіапаливо;

- взаємодія з продавцями авіапалива через біржу за наявності такого механізму;

- вплив через асоціації і організації авіаперевізників на державні органи з метою розвитку сучасних механізмів на ринку авіапалива і обмеження монополізму постачальників авіапалива;

- вступ авіакомпанії до авіаційного альянсу або об’єднання з іншими авіакомпаніями і взаємодія з постачальниками авіапалива через спільні структури.

7. Розроблено економіко-математичні моделі, що дозволяють виконати розрахунки і вибрати певні варіанти в плануванні і управлінні діяльністю авіакомпанії в частині забезпечення і постачань авіапалива.

8. Розроблено загальну динамічну оптимізаційну модель, яка дозволяє відповісти не лише на кількісні питання – скільки і коли необхідно придбавати палива, але також на питання організаційні – на яких умовах і при яких варіантах постачання і оплати авіакомпанія зможе функціонувати стійкіше впродовж планованого періоду.

9. Для моделювання взаємодії з окремими постачальниками авіапалива автором розроблена модель взаємодії на основі трансфертних цін, яка дозволяє пропонувати і обґрунтовувати варіанти взаємодії в переговорному процесі при укладенні контрактів на постачання авіапалива.

10. Розроблено метод розрахунку оптимального запасу палива на борту ПС у момент вильоту з конкретного аеропорту, що дозволяє зменшити витрати на його придбання в наступних аеропортах в умовах значної різниці цін на авіапаливо.

Публікації автора:

У фахових виданнях:

1. Ванг Бо. Методы организации закупок авиатоплива авиакомпанией в условиях непредсказуемого роста цен // Проблеми системного підходу в економіці. Збірник наукових праць, Київ, 2007. – № 21. – С. 70–75.

2. Ванг Бо. Моделирование взаимодействия авиакомпании с поставщиками топлива // Проблеми системного підходу в економіці. Збірник наукових праць, Київ, 2007. – № 23. – С. 285–292.

3. Косарев А.И., Ванг Бо. Формы взаимодействия авиакомпании с поставщиками авиатоплива // Проблеми підвищення ефективності інфраструктури. Збірник наукових праць, Київ, 2008. – № 18. – С. 228–236.

4. Ванг Бо. О развитии рынка авиационных услуг в Китае // Проблеми підвищення ефективності інфраструктури. Збірник наукових праць, Київ, 2008. – № 20. – С. 144-148.

Інші видання:

5. Косарев А.И., Петровская С.В., Ванг Бо. Процессы взаимодействия авиакомпании с субъектами рынка авиационного топлива. – Киев: НАУ, 2008. – 196 с. (Монография).

6. Ванг Бо. Формы сотрудничества предприятий транспорта и поставщиков ресурсов // ПОЛІТ: Матеріали VI міжнародної конференції студентів та молодих учених. – Київ: НАУ, 2006. – С. 387.

7. Ванг Бо. Выбор и оценка стратегии авиакомпании при приобретении авиатоплива // ПОЛІТ: Матеріали VII міжнародної конференції студентів та молодих учених. – Київ: НАУ, 2007. – С. 263.

8. Ванг Бо. О финансировании закупок авиатоплива авиакомпанией в условиях динамичного роста цен // Матеріали 11 міжнародної науково-практичної конференції студентів "Сучасні проблеми глобальних процесів у світовій економіці". – Київ: НАУ, 2007. – С. 74–75.

9. Косарев А.И., Ванг Бо. Логистический подход к взаимодействию авиакомпании с поставщиками авиатоплива // V МНПК "Проблемы подготовки профессиональных кадров по логистике в условиях глобальной конкурентной среды", 4-6 октября 2007 г. Сборник докладов. – Киев: НАУ, 2007. – С. 58–63.

10. Ванг Бо. Логистика и перспективы развития воздушного транспорта Китая в XXI столетии // VI МНПК "Проблемы подготовки профессиональных кадров по логистике в условиях глобальной конкурентной среды", 16 октября 2008 г. Сборник докладов. – Киев: НАУ, 2008. – С. 28–33.

11. Косарев А.И., Ванг Бо. Механизм определения потребности авиатоплива в авиакомпании в условиях непредсказуемого роста цен // Материалы международной научно-практической "Модернизация экономики и глобализация: Итоги и перспективы", Ставропольский государственный аграрный университет. – Ставрополь: АРГУС, 2008. – С. 419–426.