Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Онкологія


78. Деркач Іван Миколайович. Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп'ютерного моніторингу: дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Інститут онкології АМН України. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Деркач І.М. Оптимізація скринінгу раку шийки матки шляхом впровадження єдиної системи комп’ютерного моніторингу. - Рукопис.

Дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.07 - онкологія. -Інститут онкології АМН України, Київ, 2005.

Дисертація присвячена проблемі організації скринінгу РШМ. Проведено аналіз ефективності профілактичних гінекологічних оглядів в Україні. Висвітлені основні недоліки системи організації ранньої діагностики РШМ. Наводяться всебічні та переконливі аргументи на користь назрілого переходу від масових профілактичних оглядів до впровадження організованого скринінгу передпухлинних захворювань та ранніх форм РШМ.

Впровадження програми організованого скринінгу РШМ з єдиною системою комп’ютерного моніторингу дозволило збільшити охоплення жіночого населення скринінгом з 58 % у 2000 р. до 71 % у 2003 р. при практично однаковій кількості проведених цитологічних обстежень, в т.ч. охоплення скринінгом неорганізованої частини жіночого населення збільшилось з 43% у 1999 р. до 68% у 2003 р. Єдина система комп’ютерного моніторингу із своєчасним та адекватним лікуванням виявленої патології дозволяє змінити структуру дисплазій на користь CIN I: у 1999 р. CIN I - 6%, CIN II - 15 %, а через два роки CIN I - 14%, CIN II – 3%.

За період роботи програми скринінгу РШМ відмічено суттєве зменшення кількості хворих на РШМ у пізніх стадіях: у 1999 р. виявлено п’ять хворих на РШМ у занедбаних стадіях, або 26% з числа вперше виявлених, а у 2003 р. не було зареєстрованого жодного випадку III чи IV стадії РШМ.

  1. Вивчення стану діагностики РШМ в Україні в умовах існуючої системи профілактичних гінекологічних оглядів показало, що скринінг носить формальний характер, має низьку ефективність. Зростання кількості цитологічних досліджень в останні роки не впливає на якість ранньої діагностики РШМ.

  2. Причинами низького рівня виявлення передпухлинних захворювань та ранніх форм РШМ є недостатнє охоплення скринінгом жіночого населення (58,3%), дублювання цитологічних досліджень, відсутність ефективного зворотнього та скоординованого зв’язку між цитологічними лабораторіями та жіночими консультаціями.

  3. Удосконалення системи профілактики та ранньої діагностики РШМ проведено шляхом розробки та впровадження нової моделі організованого скринінгу на базі Корсунь-Шевченківської ЦРЛ Черкаської області, яка включала в себе чотири рівні: комп’ютерний, клінічний, цитологічний і рівень поглибленого дообстеження.

  4. Впровадженя програми організованого скринінгу дозволило збільшити охоплення жіночого населення скринінгом з 58 % у 2000 р. до 71 % у 2003 р. при практично однаковій кількості проведених цитологічних обстежень, в т.ч. охоплення скринінгом неорганізованої частини жіночого населення збільшилось з 43% у 1999 р. до 68% у 2003 р.

  5. Єдина система комп’ютерного моніторингу із своєчасним та адекватним лікуванням виявленої патології дозволяє змінити структуру дисплазій на користь CIN I: у 1999 р. CIN I - 6%, CIN II - 15 %, а через два роки CIN I - 14%, CIN II – 3%.

  6. Використання програми організованого скринінгу дозволяє суттєво зменшити кількість хворих на РШМ у пізніх стадіях: у 1999 р. виявлено п’ять хворих на РШМ у занедбаних стадіях, або 26% з числа вперше виявлених, а у 2003 р. не було зареєстрованого жодного випадку III чи IV стадії РШМ.

  7. Організований скринінг передпухлинних захворювань та ранніх форм РШМ з використанням інформаційних технологій дає можливість збільшити охоплення скринінгом, зменшити кількість необґрунтованих цитологічних досліджень, своєчасно проводити поглиблене дообстеження, прослідкувати недоліки в роботі та спланувати основні організаційні заходи направлені на зниження захворюваності та смертності від РШМ.

Публікації автора:

  1. Воробьева Л.И., Лигирда Н.Ф., Федоренко З.П., Гусцилер Л.Н., Деркач И.Н. Рак шейки матки: международный опыт скрининга и возможности его реализации в Украине // Матеріали науково-практичної конференції “Сучасні принципи діагностики та лікування візуальних форм генітального раку у жінок. Якість життя”.- Львів.- 2002.-С.11-13

  2. Деркач І.М., Воробйова Л.І. Удосконалення програми скринінгу на рак шийки матки шляхом впровадження інформаційних технологій // Матеріали науково-практичної конференції “Сучасні принципи діагностики та лікування візуальних форм генітального раку у жінок. Якість життя”.- Львів.- 2002.-С.34-36.

  3. Воробйова Л.І., Федоренко З.П., Деркач І.М. Скринінг раку шийки матки в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку // Здоровье женщины.-2003.-№4.-С.14-17. (Автором особисто здійснено підбір літератури та її аналіз, теоретичне узагальнення, написання статті).

  4. Деркач І.М., Воробйова Л.І. Оптимізація програми скринінгу

раку шийки матки шляхом впровадження комп’ютерного моніторингу // Вісник наукових досліджень.-2003.-№3.-С. 9-14. (Особистий внесок дисертанта –безпосередня участь в розробці та впровадженні пілотного проекту, вивчення і аналіз результатів скринінгу, вивчення і аналіз клінічного матеріалу, статистична обробка даних, теоретичне узагальнення, написання статті).

  1. Деркач І.М. Цифрова кольпографія і можливості її використання як альтеративного скринінгового тесту в програмах профілактики раку шийки матки // Здоровье женщины.-2004.-№2.-с. 36-38. (Особистий внесок дисертанта –безпосередня участь в розробці скринінгового тесту, вивчення і аналіз результатів, статистична обробка даних, теоретичне узагальнення, написання статті).