Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Фесенко Віктор Іванович. Обґрунтування принципів профілактики та лікування генералізованого пародонти ту у хворих на хронічний вірусний гепатит В. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2004.



Анотація до роботи:

Фесенко В.І. Обґрунтування принципів профілактики та лікування генералізованого пародонтиту у хворих на хронічний вірусний гепатит В. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.22 – стоматологія. - Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2004.

Встановлена висока розповсюдженість запальних захворювань пародонта у осіб з різними варіантами перебігу хронічного вірусного гепатиту В.

При клініко – лабораторному досліджені виявлено зниження місцевих імунологічних факторів захисту та значне підвищення концентрації умовно – патогенної мікрофлори в тканинах пародонта.

Доведена висока ефективність місцевого застосування антибактеріального засобу “Парагель” під індивідуальну капу та диференційованого використання імунокорегуючих препаратів “Імудон”, “Лаферон” та антигіпоксичного препарату “Бемітіл” в комплексному лікуванні та профілактиці загострень генералізованого пародонтиту у хворих з різними фазами перебігу хронічного вірусного гепатиту В.

У дисертації приведено нове практичне рішення питання покращення якості лікування генералізованого пародонтиту у хворих на хронічний вірусний гепатит В з різними варіантами перебігу на підставі вивчення біоценозу пародонтальних кишень та стану місцевих факторів захисту з включенням в комплексне лікування антибактеріального препарату “Парагель” та диференційованого використання “Лаферону”, “Імудону” та “Бемітілу”.

1. Розповсюдженість запальних захворювань пародонта в осіб з різною тривалістю ХВГВ складає в середньому 80,0 %, тоді як у осіб ідентичного віку без супутньої патології органів і систем – 69,6 %. У 86,2 % хворих хронічною HBV-інфекцією пародонтит був генералізований.

2. Клінічний прояв генералізованого пародонтиту на фоні ХВГВ в фазі інтеграції (латентна стадія) характеризувався слабко вираженим запальним процесом в тканинах пародонта з повільно прогресуючим хронічним перебігом. У хворих ХВГВ із терміном не менше 2-3 років на стадії реплікації (активна стадія), у яких зміна фаз перебігу гепатиту була до 2-3 разів на рік, запальна реакція та деструктивний процес в пародонті набуває максимального вираження.

3. У хворих ХВГВ в тканинах пародонта та пародонтальних кишенях визначається значне підвищення концентрації умовно патогенної мікрофлори: Streptococcus sanguis, Streptococcus pneumoniae, Bacteroides, Fusobacterium spp., грибів роду Candida з приєднанням Klebsiela pneumoniae поряд із зниженням та зникненням видів пробіотиків.

4. В залежності від фази перебігу ХВГВ та збільшення обсіменіння мікрофлорою тканин пародонта у хворих відмічається дефіцит місцевих імунних захисних реакцій із зниженням активності лізоциму та рівня S IgA у змішаній слині. Найбільш виражений дефіцит відзначався у хворих цирозом печінки, асоційований вірусом гепатиту В.

5. Обґрунтовано і розроблено індивідуалізоване комплексне лікування хворих генералізованим пародонтитом в залежності від фази перебігу ХВГВ та змін біоценозу тканин пародонта. Застосування препарату “Парагель” та диференційоване використання “Лаферону” і “Бемітілу” у комплексному лікуванні пародонтиту сприяло досягненню клініко – рентгенологічної стабілізації патологічного процесу у скорочені терміни, нормалізації активності лізоциму та рівнів імуноглобулінів А, М, G в змішаній слині, мікробіоценозу в тканинах пародонта.

6. Отримані дані клінічних, імунологічних та мікробіологічних досліджень в безпосередні та віддалені строки свідчать про необхідність використання диференційованих методів лікування генералізованого пародонтиту у хворих ХВГВ в залежності від фази прояву основного захворювання. Дотримання цього принципу забезпечує стійку ремісію процесу в тканинах пародонта у хворих ХВГВ в строки до 18 місяців в латентній стадії у 92,9 % випадків, з активним перебігом захворювання печінки – у 86,4 %.

Публікації автора:

1. Фесенко В.І. Особливості перебігу захворювань пародонта у хворих на хронічний вірусний гепатит В // Український стоматологічний альманах.-2001.-№1.-С.13-14.

2. Фесенко В.І. Клінічні та лабораторні критерії перебігу генералізованого пародонтиту на тлі хронічного вірусного гепатиту В // Вісник стоматології.-2002.-№3.-С.16-18.

3. Мащенко І.С., Гордіюк М.М., Фесенко В.І. Мікроекологія пародонтальних кишень при генералізованому пародонтиті на тлі HBV- інфекції // Медичні перспективи.-2003.- Т.VІІІ, №1.-С.107-110.

(Здобувачу належить аналіз літературних джерел, проведений набір хворих та їх обстеження).

4. Мащенко И.С., Фесенко В.И. Лечение генерализованного пародонтита, ассоциированного хроническим вирусным гепатитом В в стадии ремиссии // Вісник стоматології.-2003-№1.-С.28-30.

(Здобувачем проведено набір хворих, їх обстеження та лікування).

5. Мащенко И.С., Фесенко В.И. Применение бемитила и лаферона в комплексном лечении генерализованного пародонтита, ассоциированного хроническим вирусным гепатитом В // Український стоматологічний альманах.-2003.-№3.-С.9-11.

(Особистий внесок здобувача полягає в обстеженні та лікуванні хворих, статистичній обробці отриманих результатів).

6. Фесенко В.І. Частота та особливості перебігу генералізованого пародонтиту у хворих хронічним вірусним гепатитом В // Медичні перспективи.-2003.-№3.-С.46-48.