Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Епідеміологія


Куцевляк Сергій Валерійович. Обґрунтування дезінфекційних заходів у терапевтичній стоматології : Дис... канд. наук: 14.02.02 - 2006.



Анотація до роботи:

Куцевляк С.В. Обгрунтування дезінфекційних заходів у терапевтичній стоматології. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.02 - епідеміологія. Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України.

Доведено, що об'єкти навколишнього середовища стоматологічного кабінету контаміновані грампозитивними і грамнегативними мікроорганізмами (найбільший відсоток припадав на різні види стафілококів (66,1%), грамнегативні мікроорганізми склали 5,4%, спороутворювальні - 3,9%). Дано дезінфектологічне обґрунтування оптимальних режимів поточної дезінфекції в стоматологічному кабінеті на терапевтичному прийомі з використанням нового вітчизняного дезпрепарату Гембар із групи гуанідинів. Науково обґрунтований метод імпрегнації спецодягу медичного персоналу препаратом Гембар. Розроблено метод боротьби з біооброщенням гідравлічної системи стоматологічної установки з використанням нового вітчизняного препарату Акватон-10.

Запропонована дезінфекція стоматологічних дзеркал із застосуванням акватону-10.

На підставі проведених досліджень і практичних іспитів препаратів із групи гуанідинів Гембар та Акватон-10 апробовані і сформульовані дезінфектологічні підходи, які є перспективним напрямком у профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій у стоматологічній практиці.

Вперше представлена епідеміологічна оцінка дезинфекційних заходів в терапевтичної стоматології та розроблено систему адекватного цільового вибору дезинфекційних препаратів для знезаражування епідемічно значущих об’єктів робочого місця лікаря-стоматолога, що є внеском у вирішення проблеми профілактики ВЛІ в стоматологічній практиці.

1 За даними дослідження обсіменіння об’єктів навколишнього середовища стоматологічного кабінету встановлено епідеміологічно значущі об'єкти. Показано, що найбільш контамінованим є спецодяг медичного персоналу, підлокотник, підголовник стоматологічного крісла, столик стоматологічної установки.

2 В результаті порівняльного аналізу чутливості 243 штамів умовно-патогенних мікроорганізмів, що виділені з об'єктів навколишнього середовища стоматологічного кабінету, до дезінфекційних препаратів різних груп (хлораміну, хлорантоіну, перекису водню, Санінфекту-128, Гембару) виявлено, що найнизький відсоток складають штами, резистентні до Гембару (2,5%). До хлораміну, хлорантоіну, перекису водню і Санінфекту-128 резистентні штами склали від 12,3% до 24,3%.

3 На підставі проведених експериментальних досліджень доведена доцільність імпрегнаціі спецодягу медичного персоналу 1% розчином Гембару, що дозволило виключити її з факторів контактного шляху передачі збудників ВЛІ у стоматологічному кабінеті.

4 Вперше розроблені оптимальні умови технології знищення біоплівки і знезаражування води в гідравлічній системі стоматологічної установки з використанням 3-10 мг/л препарату Акватон-10.

5 На підставі вивчення факторів та шляхів передачі збудників внутришньолікарняних інфекцій в умовах стоматологічного прийому, спектру виділених мікроорганізмів та їх резистентності до дезінфекційних препаратів сформульовано основні принципи підвищення якості дезінфекційних заходів: використання для дезинфекції об’єктів навколишнього середовища препаратів з пролонгованою дією; проведення знезаражування гідравлічної системи стоматологічної установки.