Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Російська література


Рожкова Ганна Дмитрівна. Мотиви Заходу та Сходу у прозі І.О.Буніна : Дис... канд. наук: 10.01.02 - 2006.



Анотація до роботи:

Рожкова Г.Д. Мотиви Заходу та Сходу у прозі І.О.Буніна. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.02 – російська література. – Дніпропетровський національний університет. – Дніпропетровськ, 2006.

У дисертації досліджуються сутність та специфіка художнього втілення у прозі І.О.Буніна мотивів Заходу та Сходу. Подано огляд та систематизація робіт сучасних бунінознавців, позначено основні біографічні чинники, що сприяли формуванню орієнтального й вестерного векторів у долі й творчості письменника. Аналізуються художні тексти, в яких відбилася специфіка сприйняття письменником західноєвропейського культурного світу, вивчаються передумови, джерела й особливості формування орієнтального вектора у прозі І.О.Буніна. Встановлено мотивні зв’язки бунінських текстів з релігійними вченнями (буддизм) філософськими та культурологічними концепціями (А.Шопенгауер, Ф.Ніцше, З.Фрейд).

Здійснюється аналіз прозаїчних творів І.О.Буніна різних років, у процесі якого коментуються мотиви, пов’язані з рецепцією письменником культур Заходу та Сходу, уточнюються особливості їх художньої реалізації, виявляється певна закономірність та регулярність окремих мотивів та архетипових схем (темряви, води, простору). Досліджуються сутність і функції бунінських повторів; обґрунтовується і підтверджується численними прикладами з текстів І.О.Буніна ідея про повтор у творах різних років певних тем, сюжетів, мотивів, художніх засобів як творче осмислення письменником вчення про низку перероджень. Аналізується специфіка художнього втілення теми часу у бунінських макро- та мікротекстах.

Публікації автора:

  1. Рожкова А.Д. Мотивы Запада и Востока в книге И. А. Бунина «Темные аллеи» // Зб. матеріалів Всеукраїнської студентської наук. конф. «Східнословя’нська філологія: здобутки та перспективи». – Кривий Ріг, 2001. – С. 83–87.