Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Мовознавство


Сердюк Алла Михайлівна. Мотиваційна основа назв рослин у первинному і вторинному семіозисі (на матеріалі української, російської, німецької та французької мов): Дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Бердянський держ. педагогічний ін-т ім. П.Д.Осипенко. - Бердянськ, 2001. - 222 арк. - Бібліогр.: арк. 205-222.



Анотація до роботи:

Сердюк А.М.

Мотиваційна основа назв рослин у первинному і вторинному семіозисі (на матеріалі української, російської, німецької та французької мов). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.15 – загальне мовознавство. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2002.

Дисертація присвячена дослідженню флоролексем у первинному і вторинному семіозисі у мовах слов’янської, германської та романської груп. З цією метою був досліджений ряд лексикографічних, наукових та науково-популярних джерел, а також художні твори ХІХ–ХХ ст. українською, російською, німецької та французькою мовами.

Для аналізу кількісних і якісних характеристик знакоутворення було розроблено класифікацію ознак найменування рослин. Встановлені закономірності між ознаками найменування в процесах становлення мовного знака та його семантичної інтерпретації.

У результаті дослідження було уточнено поняття "семіозис" та зроблено висновки про відмінність між різними видами означування; виявлено універсальні і специфічні риси первинного і вторинного семіозису, а також визначено вплив на цей процес господарчої, соціальної діяльності людини та етнокультурних традицій.

Публікації автора:

1. Назви рослин у первинному семіозисі (на матеріалі латинської, української, російської, французької та німецької мов) // Мови й культура народів Приазов’я: Зб. наук. праць Бердянського державного педагогічного інституту ім. П.Д. Осипенко (Філологічні науки).– Вип.2.– Бердянськ, 2000.– С.71-82.

2. Названия растений во вторичном семиозисе (на материале художественных текстов Д.С.Мережковского и А.И.Куприна) // Русская филология. Украинский вестник. – Харьков, 2000.– №3-4 (17).– С.111-113.

3. Функціонування назв фруктових дерев в структурі вторинного семіозису // Функциональная лингвистика. Язык. Культура. Общество. Материалы VII Международной конференции по функциональной лингвистике. – Ялта: СLC, 2000.– С.322-324.

4. Аксіологічний потенціал назв рослин у вторинному семіозисі (на матеріалі української, російської, німецької та французької мов) // Актуальні проблеми слов’янської філології. Міжвузівський збірник наукових статей . – Вип.6: Лінгвістика і літературознавство. – К.: Знання України, 2001.– С. 55-59.

5. Вивчення семіозису в сучасній лінгвістиці // Актуальні проблеми слов’янської філології. Міжвузівський збірник наукових статей . – Вип.7: Лінгвістика і літературознавство. – К.: Знання України, 2002.– С. 129-136.