Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіко-математичне моделювання


Бирський Віталій Валерійович. Моделювання людського потенціалу держави : дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т держ. та муніципального управління". — Запоріжжя, 2006. — 202арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 179-193.



Анотація до роботи:

Бирський В.В. Моделювання людського потенціалу держави. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання. Донецький національний університет, Донецьк, 2006.

У дисертаційній роботі розроблено концепцію моделювання людського потенціалу держави на основі економіко-математичних моделей підвищення рівня інтелектуального капіталу за рахунок збалансованої інноваційної політики.

Проведений аналіз існуючих методів оцінки людського і інтелектуального капіталу та факторів їхнього формування, що визначив необхідність розробки нових методів вимірювання на макрорівні. Розроблено модель економічного росту багатоукладного виробничого сектору економіки на основі застосування узагальненої моделі міжгалузевого балансу з використанням наявного людського капіталу, що дозволяє збільшувати додану вартість економічної системи.

Також розроблено та реалізовано комплекс економіко-математичних моделей щодо моделювання динаміки людського та інтелектуального капіталу на базі механізмів державного регулювання, розширені можливості використання сценаріїв моделювання розвитку напрямків освітньої діяльності.

Відповідно до розроблених моделей проведено оцінку людського потенціалу України відносно до можливості реалізації Державної програми розвитку промисловості на 2006-2011 роки, що вказав на недостатній обсяг інтелектуального капіталу економіки.

  1. На підставі аналізу причин економічного росту країн доведено важливість людського капіталу, як головного фактору підвищення продуктивності трудових ресурсів. Результати аналізу дозволили обґрунтувати необхідність оцінки людського потенціалу держави для забезпечення всіх сфер розвитку життя людини, в умовах соціально спрямованої ринкової економіки.

  2. З метою забезпечення стратегії довгострокового економічного зростання запропоновано концепцію моделювання людського потенціалу держави, на основі пріоритетних напрямків розвитку суспільства, яку засновано на використанні комплексу моделей управління інтелектуальним капіталом держави.

  3. Вперше створено модель економічного росту багатоукладного виробничого сектору економіки на основі застосування узагальненої моделі міжгалузевого балансу. Запропонована модель дозволяє збільшити обсяг доданої вартості економічної системи за рахунок повного використання споживчого капіталу на внутрішньому та зовнішньому ринках.

  4. Дістав подальшого розвитку метод вимірювання інтелектуального капіталу макроекономічної системи на основі встановлення конкурентних переваг людського, організаційного та споживчого капіталу. Запропонований метод дає можливість реалізувати сценарний підхід при оцінці стратегічних альтернатив щодо інноваційної діяльності, яка передбачає структурні зміни технологічної багатоукладності галузей народного господарства.

  5. З метою підвищення рівня конкурентних переваг суб’єкта господарювання, дістав подальшого розвитку метод вимірювання інтелектуального капіталу мікроекономічної системи, заснований на комплексному аналізі його фінансового стану. Запропонований метод дозволяє визначати оптимальну дивідендну політику підприємства.

  6. В ході реалізації моделі економічного росту багатоукладного виробничого сектору, створено модель динаміки кінцевого попиту на продукцію галузей, що дозволяє визначати потреби економіки в людському капіталі, з метою нарощування людського потенціалу держави.

  7. Удосконалено моделі управління освітньою діяльністю, що дозволило підвищити ефективність функціонування системи освіти, як головного фактору формування людського капіталу суспільства.

  8. Удосконалено систему підтримки прийняття рішень щодо визначення оптимальної величини організаційного капіталу економіки, яка дозволяє нарощувати її конкурентні переваги, відповідно до стратегічних цілей розвитку держави.

  9. Основні теоретичні і прикладні результати дослідження впровадженні в діяльність приватного підприємства “Еміссія” та ТОВ “Юнікон”. Загальний економічний ефект, складає 50,72 тис. грн., що підтверджено відповідними актами.