Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіко-математичне моделювання


Павленко Тетяна Володимирівна. Моделі вибору пріоритетів у логістичному управлінні : Дис... канд. наук: 08.03.02 - 2002.



Анотація до роботи:

Павленко Т.В. Моделі вибору пріоритетів у логістичному управлінні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання. – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, 2002.

У дисертації розглядається актуальна проблема удосконалення логістичного управління на основі економіко-математичного моделювання. Принципову новизну логістичного підходу становлять взаємозв`язок та інтеграція у єдину систему процесів управління виробництвом, транспортно-складським господарством, запасами, фінансовим капіталом, персоналом, інформаційними потоками, що вважалися до недавнього часу економічно незалежними. На основі аналізу логістичних функцій та особливостей моделювання логістичних процесів на металургійному підприємстві сформульовано основні положення концепції вибору пріоритетів у логістичному управлінні.

У дисертації виконано моделювання логістичних функцій в управлінні металургійним підприємством: формалізація пріоритетів в логістичному управлінні; моделювання процесів усереднення потоків залізорудної сировини; моделі оптимального планування процесів в доменному та агломераційному виробництві металургії; моделі оптимізації поставок сировинних ресурсів.

Розроблено принципові схеми управління логістичними процесами, запропоновано інструментальні засоби реалізації логістичних функцій управління, визначено ефектив- ність управління запасами залізорудної сировини, розроблено логістичну систему управління металургійним комбінатом.

1. Розглянуто теоретичні основи функціонування логістичних систем в ринкових умовах та виконано класифікацию логістичних процесів. Моделювання логістичних функцій є нетрадиційним підходом до управління у виробництві та споживанні, який дозволяє використовувати принципи, методи і засоби організаційно-аналітичної оптимізації, адекватні механізми нової риночної моделі господарювання.

2. Виділено логістичні функції в управлінні виробництвом. Оптимальне рішення на основі моделювання логістичних функцій управління є синтезом управленських рішень, що приймаються у виробництві, менеджменті, фінансах, підприємництві та маркетингу.

3. Розглянуто особливості логістичного управління у металургії, які полягають у виявленні джерел та причин коливань складу агломерата в усіх ланках логістичної системи від стадії добутку руди до виробництва готових виробів.

4. Процес підготовки залізорудної сировини необхідної якості є об`єктом підвищеного ризику, що обумовлено гірничогеологічними факторами, складністю та масштабністю технології переробки сировини. Розглянуто показники ризику, як відомі у ризикології, так і показники, які є особливими у металургії.

5.Розроблено концепцію вибору пріоритетів у логістичному управлінні металургійним підприємством. Логістичному підходу притаманні наступні основоположні принципи: об`єктом логістики є деякий багатоланковий і багаторівневий потоковий процес; системна цілісність, яка включає різнорідні складові потокового процесу.

6. Виконано моделювання логістичних функцій в управлінні металургійним підприємством. Моделювання задач погодження рішень по взаєпов`язаних ланках логістичної системи дозволяє досягти зниження фінансових витрат на основі вибору Парето-оптимальних рішень. Методи формальної теорії управління запасами гнучко враховують мікросередовище на основі аналізу якісних показників готових виробів. Моделі усереднення потоків залізорудної сировини дозволяють враховувати часові коливання логістичних процесів та фактор ризику.

7. Структура логістичної системи може бути представлена у вигляді системи, що складається з множини логістичних елементів, які перетворюють вхідні фінансово-матеріальні потоки. Це дозволяє розробляти схеми управління, які спроможні підвищити ефективність функціонування. Однією з них є слідкуюча система управління, яка реалізує кібернетичнй принцип зворотного зв`язку.

8. Розроблено інструментальні засоби реалізації логістичних функцій управління. Головною функцією інтегрованих логістичних систем є систематизація розробок з методів вибору рішень на принципово новій основі. Підключення до інтегрованої системи експертних процедур з функціями конкретного користувача та прикладних комп`ютерних систем вирішує багато проблем, що виникають у сфері логістики.

9. Результати дослідження використані на ВАТ “Алчевський металургійний комбінат”. Економічний ефект склав 530тис.грн.

Публікації автора:

Опублікованих у провідних наукових спеціалізованих виданнях

  1. Павленко Т.В. Моделювання фінансово-логістичних функцій в управлінні //Модели управления в рыночной экономике /Сб.науч.ст. под общ. ред. Ю.Г.Лысенко: Донецк: ДонНУ, спец.вип., 2000.- С.96-108.

  2. Павленко Т.В. Формализация приоритетов в логистике // Экономическая кибернетика. Міжнародний науковий журнал. - №5-6, 2001г.- С.64-70.

  3. Павленко Т.В. Современные инструментальные средства реализации логистических функций управления // Новое в экономической кибернетике: Модели экономических процессов трансформационной экономики /Сб.науч.ст. под общ.ред.Ю.Г.Лысенко, Донецк: ДонНУ, №4, 2001. - С.146-155.

  4. Павленко Т.В. Количественное измерение риска в процессах усреднения железорудного сырья //Модели управления в рыночной экономике /Сб.науч.ст. под общ. ред. Ю.Г.Лысенко: Донецк: ДонНУ, 2002.- С.16-26.

  1. Павленко Т.В. Моделирование логистических функций в электронном маркетинге // Новое в экономической кибернетике: Виртуальное управление /Сб.науч.ст. под общ.ред.Ю.Г.Лысенко, Донецк: ДонНУ, №1, 2002. - С.57-64.

  2. Павленко Т.В. Концепция выбора приоритетов в логистическом управлении //Новое в экономической кибернетике: Моделирование в логистике /Сб.науч.ст. под общ.ред.Ю.Г.Лысенко, Донецк: ДонНУ, №2, 2002. - С.57-64.

  3. Павленко Т.В. Моделирование логистических функций внешнеэкономической деятельности /Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. Ч2. –Донецк, 2002. - С.587-589.

  4. Гузь Н.Г., Павленко Т.В. Механизмы управления финансово-логистическими процессами // Новое в экономической кибернетике: Модели и методы финансового менеджмента /Сб.науч.ст. под общ.ред.Ю.Г.Лысенко, Донецк: ДонНУ, №3, 2000.- С.57-64 (пошукачем розроблено постанову та підходи до моделювання логістичних функцій).

  5. Гузь Н.Г., Павленко Т.В. Моделирование логистических процессов в металлургии /Вісник Східноукраїнського національного університету, №9(43), 2001. - С.39-43 (пошукачем розкрито особливості вирішення логістичних задач у металургії та розроблено моделі усереднення залізорудної сировини).

Опублікованих за матеріалами конференцій

1. Гузь Н.Г., Павленко Т.В. Моделирование логистических процессов в металлургии //Матеріали другої міжнародної конференції “Математичні моделі та інформаційні технології в соціально-економічних та екологічних системах”(18-19квітня 2001р.), м. Луганськ. - С.8-11 (пошукачем розроблено моделі вирішення логістичних задач у металургії).

2. Павленко Т.В. Управление запасами металлургического сырья на основе законо- мерностей усреднения // Ризикологія в економіці та підприємництві / Збірник наукових праць за матеріалами науково-практичної конференції 27-28 березня 2001року, м.Київ, 2001. - С.306-307.