Бондаренко Олексій Володимирович. Міцність залізобетонних балок в зоні дії поперечних сил з врахуванням технологічної пошкодженності : Дис... канд. наук: 05.23.01 - 2008.
Анотація до роботи:
Бондаренко Олексій Володимирович. Міцність залізобетонних балок в зоні дії поперечних сил з урахуванням технологічної пошкодженості. Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі, споруди. – Одеська державна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, Одеса, 2007 р.
Дисертація присвячена вивченню міцності згинних залізобетонних елементів по похилому перерізу з урахуванням чинника технологічної пошкодженості бетону.
Більшість залізобетонних конструкцій працюють на сприйняття поперечних сил. Розрахунок цих конструкцій на дію поперечних сил є визначним при визначенні розмірів поперечного перерізу, призначення поперечного армування.
На підставі отриманих результатів експериментальних досліджень було запропоноване уточнення методики розрахунку залізобетонних елементів на дію поперечних сил і, зокрема, сил зачеплення в похилої тріщині з урахуванням чинника технологічної пошкодженості.
В дисертації наведено, що точність розрахунку міцності згинальних елементів, в зоні дії поперечних сил по методу граничної рівноваги залежить від точності визначення кожного внутрішнього зусилля, що діє на пріопорній частині цього елементу. Одним з чинників, що впливають на точність розрахунку, є фізико-механічні характеристики бетону, які залежать у тому числі і від його технологічної пошкодженості.
Розширена база даних про вплив початкової технологічної пошкодженості на физико-механічні характеристики бетону при зміні кількості цементу і процентного змісту наповнювача на підставі експериментальних досліджень.
Одержані нові експериментальні дані про вплив технологічної пошкодженості на характер рельєфної поверхні бетону в тріщині. На підставі цих даних запропонований коефіцієнт - коефіцієнт пошкодженості рельєфної поверхні бетону в тріщині.
На підставі експериментальних досліджень встановлений взаємозв'язок між граничними деформаціями зсуву в тріщині і коефіцієнтом пошкодженості рельєфної поверхні бетону в тріщині у вигляді = 0,82 - 0,67.
Встановлено, що при розрахунку внутрішніх зусиль елементів, що чинять опір дії поперечних сил по диско-в’язевій фізичній моделі елементу, можливо враховувати технологічну пошкодженість бетону.
Проведені експериментальні дослідження несучої здатності залізобетонних балок в зоні дії поперечних сил з урахуванням чинника технологічної пошкодженості бетону.
7. Встановлено, що за наслідками розрахунків сил зачеплення по диско-в’язевій моделі з урахуванням коефіцієнта пошкодженості рельєфної поверхні бетону в тріщині , пайовий вклад сил зачеплення становить 21-26% від поперечної сили , яка сприймається елементом.
8. Виконані розрахунки несучої здатності балок на дію поперечної сили по СНіП 2.03.01-84* і по диско – в’язевій моделі елементу з урахуванням впливу початкової технологічної пошкодженості на физико-механічні характеристики бетону і, як наслідок, на сили зачеплення . Порівняння експериментальних значень з результатами розрахунків за діючими нормами показало, що відносна несуча здатність балок лежить в межах від 1,5 до 1,95; при розрахунках несучої здатності балок по диско – в’язевій моделі елементу співвідношення лежить в межах 1-1,05.
9. Внаслідок проведених теоретичних і експериментальних досліджень уточнена методика розрахунку міцності згинних елементів в зоні дії поперечних сил, яка дозволяє враховувати чинник технологічної пошкодженості бетону.
Публікації автора:
Шеховцов И.В., Сузанская Т.А., Бондаренко А.В. Влияние начальной технологической поврежденности на длину трещины при определении сил зацепления // Вісник ОДАБА: зб. наук. праць, вип. № 1. Одеса, ВМК “Місто майстрів”, 2000. С. 65-69.
Особистий внесок здобувача – проведений огляд літературних джерел
Шеховцов И.В., Сузанская Т.А., Бондаренко А.В. Моделирование рельефа поверхности трещины в бетоне при определении сил зацепления // Вісник ОДАБА: зб. наук. праць, вип. № 2. Одеса, ВМК “Місто майстрів”, 2000. С. 20-24
Особистий внесок здобувача – - запропонований коефіцієнт пошкодженості рельєфної поверхні бетону в тріщині.
Шеховцов И.В., Бондаренко А.В., Безушко Д.И. Результаты экспериментальных исследований начальной технологической поврежденности бетона призм при определении несущей способности железобетонных балок по наклонным сечениям с учетом сил зацепления // Вісник ОДАБА: зб. наук. праць, вип. № 21. Одеса, ТОВ “Зовнішрекламсервіс”, 2006. С. 281-288
Особистий внесок здобувача – - проведені експериментальні дослідження.
Бондаренко А.В. К методике проведения исследований по определению сил зацепления при различном рельефе поверхности трещины // Вісник ОДАБА: зб. наук. праць, вип. № 5. Одеса, ВМК “Місто майстрів”, 2001. С. 14-17.
Бондаренко А.В. Силы зацепления при расчете железобетонных элементов по наклонной трещине с учетом технологической поврежденности// Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: зб. наук. праць, вип.9 Рівне, 2003 С. 380- 383.
Шеховцов И.В., Бондаренко А.В. Влияние начальной технологической поврежденности на силы зацепления при расчете балок на основе диско-связевой модели // Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди: зб. наук. праць, вип.14. Рівне, РДТУ, 2006. С. 362-368.
Особистий внесок здобувача – проведений аналіз експериментальних досліджень.