Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіко-математичне моделювання


Гейдарова Олена Володимирівна. Методи і моделі інтервального оцінювання фінансових результатів діяльності підприємств: дисертація канд. екон. наук: 08.03.02 / Технологічний ун-т Поділля. - Хмельницький, 2003.



Анотація до роботи:

Гейдарова О.В. “Методи і моделі інтервального оцінювання фінансових результатів діяльності підприємств”

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.03.02. – Економіко – математичне моделювання. – Технологічний університет Поділля. Хмельницький, 2003.

У дисертації обґрунтована система методів та моделей інтервального оцінювання фінансових результатів діяльності підприємств при плануванні роботи в умовах невизначеності, у тому числі при розробці й освоєнні нової продукції з можливістю уточнення майбутнього фінансового результату на всіх стадіях, починаючи з дослідно–конструкторських робіт. Основні результати, отримані в роботі, зводяться до наступного:

  1. Вивчення робіт, виконаних в області аналізу і планування господарської діяльності підприємств, показало, що на даний час виявлено найбільш істотні зв'язки між економічними показниками і фінансовими результатами; створена велика кількість економіко-математичних методів і моделей для рішення найрізноманітніших задач; є певні наробки для організації науково-практичного керування і регулювання витрат і фінансових результатів. Однак, при постановках задач і виборі методів їхнього рішення переважають детерміновані підходи до вивчення явищ, використання середніх значень показників. На наш погляд, природі задач нестабільної ринкової економіки краще відповідає оперування інтервалами невизначеності, а саме трійками чисел: середнім значенням економічних показників з відхиленнями.

  2. Удосконалено механізм формування мір і норм керування для оцінок фінансових результатів підприємства шляхом виділення ієрархії структури економіко-математичних моделей для організації розрахунків на кількісному і якісному рівнях.

  3. Запропоновано два способи формування допусків на відхилення від середніх величин основних економічних показників у системі «виробництво-реалізація»: застосування інтервальної арифметики та оперування трійками чисел. Установлено кількісний вплив відхилень на постановки задач в умовах інтервального завдання показників у порівнянні з детермінованими

  4. Вивчено механізм формування стохастичних математичних моделей у системі «прогноз-факт», виділені їхні різновиди в міру зміни умов невизначеності.

  5. Обґрунтована методика використання методів нечіткої логіки для прогнозування фінансових результатів і для визначення допусків на відхилення від середніх величин економічних показників при кількісних та якісних вхідних параметрах, для однономеклатурного та багатономенклатурного виробництв.

  6. Розроблено механізм формування фінансових результатів в дослідно–конструкторських роботах із визначенням технологічної собівартості в основному виробництві та обслуговуванні по кресленнях виробів. Запропоновано систему економічних нормативів, що дозволяє конструкторам цілеспрямовано поліпшувати майбутні фінансові результати в ході прийняття техніко-технологічних рішень.

Публікації автора:

  1. Косенкова О.В. Порівняльна характеристика принципів організації фінансового обліку// Вісник ТУП. – 2000. – Ч. 2, №5. – С. 57-61.

  2. Косенкова О.В. Аналіз методів та моделей діагностики банкрутства на підставі фінансових результатів// Вісник ТУП: Економічні науки. – Хмельницький, 2001, №4. – С. 200-205.

  3. Войнаренко М.П., Косенкова О.В. Прогнозування діяльності підприємств з урахуванням фінансових результатів// Вісник ТУП. – 2001. – Ч. 1., №2. – С. 31-35. Особистий внесок – аналіз фінансових результатів діяльності підприємства.

  4. Косенкова О.В. Концепція організації структури системи моделей для оцінки станів підприємства за фінансовими результатами// Вісник ТУП. – 2001. - №6. – С. 38 – 43.

  5. Завгородня Т.П., Косенкова О.В. Ієрархічна структура кінцевих, проміжних і миттєвих станів фінансового положення// Економіка: проблеми теорії і практики: Зб. наук. пр. Випуск 111. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2001. – С. 46 – 53. Особистий внесок - введення понять „миттєвих”, „проміжних” та „кінцевих” фінансових результатів

  6. Косенкова О.В. Прогнозування результатів діяльності підприємства на нечіткій логіці// Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. пр. Вип. 123. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. – С. 63 – 72.

  7. Косенкова О.В. Моделювання процесів “Виробництво – реалізація” на основі ТМО// Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. пр. Вип. 127. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. – С.32-38.

  8. Косенкова О.В. Проблеми формування фінансових результатів на стадіях ДКР// Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Динаміка наукових досліджень”. – Том 22. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта. – 2002. – С.17-18.

  9. Косенкова О.В. Застосування інтервальних оцінок у діагностиці економічних показників// Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта” – 2002. – Том 11. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта. – 2002. – С.24-25.