Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні конструкції, будівлі та споруди


Сіянов Олександр Ілліч. Металеві одношарові циліндричні стержневі покриття: Дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Вінницький держ. технічний ун-т. - Вінниця, 2002. - 200арк. - Бібліогр.: арк. 181-194.



Анотація до роботи:

Сіянов О.І. Металеві одношарові циліндричні стержневі покриття. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 - будівельні конструкції, будівлі та споруди. - Відкрите акціонерне товариство Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського, Київ, 2002.

Дисертація присвячена удосконаленню одношарових циліндричних стержневих покрить на основі розробки нових ефективних вузлових з’єд-нань та елементів підкріплення. Розроблені системи з затяжками та з гори-зонтальними фермами. Запропонована методика розрахунку загальної стій-кості таких конструкцій. Надані результати чисельних і експерименталь-них досліджень покрить з різними варіантами підкріплення і схемами на-вантаження. Визначені параметри і основні форми загальної втрати стій-кості. Обгрунтована ефективність застосування нових систем. Сформуль-овані рекомендації по конструюванню і впровадженню.

У дисертаційній роботі наведено новий підхід у вирішенні науково-техніч-ної проблеми створення ефективних одношарових циліндричних стержневих покрить. Основні результати, отримані в дисертаційній роботі, такі.

1. Удосконалені одношарові циліндричні стержневі покриття. Запропо-новано варіанти підкріплення при введенні в систему затяжок та гори-зонтальних ферм.

2. Досліджено вплив елементів підкріплення на поведінку конструкції, отримані закономірності напружено-деформованого стану для різних схем покриття.

3. Запропоновані ефективні конструктивні форми вузлових з’єднань для систем, що складаються з окремих конструктивних елементів та з по-передньо виготовлених граневих ферм.

4. Розроблена нова методика розрахунку загальної стійкості одноша-рових циліндричних стержневих покрить довільної форми. Виявлено вплив параметрів конструктивних схем на роботу покриття та закономірності процесу нелінійного деформування покриття.

5. За результатами дослідження загальної стійкості одержано аналі-тичну залежність критичного навантаження від геометричних і жорсткост-них параметрів одношарового циліндричного стержневого покриття, дос-товірність якої доказана шляхом її тестування при розв’язанні конкретних задач стійкості за допомогою програмного комплексу. Показано, що такі покриття мало чутливі до недосконалостей.

6. Експериментальними дослідженнями на моделі виявлено вплив еле-ментів підкріплення на напружено-деформований стан конструкції. Підт-верджена ефективність покрить з затяжками та з горизонтальними фер-мами для всіх приведених розрахункових схем.

7. Економічний аналіз показав, що за рахунок введення затяжок за-гальну вартість покрить зменшено на 20-28%, а з введенням горизонталь-них ферм - на 3-5%. Трудомісткість монтажу при цьому знижена від-повідно на 20-29% і 8-9%.

8. Обгрунтована ефективність застосування циліндричних систем в діапазоні вказаних параметрів. Встановлено, що порівняно з плоскими і арочними системами загальну вартість циліндричних непідкріплених покрить знижено на 25-33% і 11-17%, покрить, підкріплених затяжками - на 46% і 34-36%, а покрить, підкріплених горизонтальними фермами - на 30-36% і 17-22%.

9. Результати досліджень впроваджені в Державному проектно-вишу-кувальному інституті “Вінницяагропроект” при проектуванні складських приміщень, у Вінницькому державному технічному університеті при про-ектуванні перекриття “Тенісного корту” та використані при написанні мо-нографії “Металеві циліндричні стержневі покриття”.

Публікації автора:

1. Свердлов В.Д., Сіянов О.І. Металеві циліндричні стержневі пок-риття. - Вінниця: «УНІВЕРСУМ-Вінниця», 1999.-134 с.

2. Свердлов В.Д., Бойчук О.Д., Сіянов О.І. Ефективні стержневі конструкції покрить // Вісник ВПІ, 1998.- № 4.- С. 20 -24.

3. Сіянов О.І. Теоретичні та експериментальні дослідження одно-шарових циліндричних стержневих покрить // Вісник ВПІ, 2001.-№ 3.- С. 13-18.

4. Гоцуляк Є.О., Сіянов О.І. Загальна стійкість одношарових цилінд-ричних стержневих покрить // Вісник ВПІ, 2002.-№ 1.-С. 14-19.

5. Свердлов В.Д., Сиянов А.И. Совершенствование цилиндрических стержневых систем покрытий // Труды Междунар. конф. “Теория и практика металлических конструкций”.-Том 2.-Донецк-Макеевка.-1997.- С. 37-41.

6. Свердлов В.Д., Сіянов О.І., Бойчук О.Д. Проблема стійкості од-ношарових циліндричних стержневих покрить // Современные строи-тельные конструкции из металла и древесины: Сб. науч. тр.-Одесса: ОГАСА, 1999.-С. 169 -174.

7. Свердлов В.Д., Сіянов О.І. Залежність загальної стійкості від напружено-деформованого стану одношарового циліндричного стержне-вого покриття // Матеріали Української наук.-техн. конф. «Металеві конструкції».-Дніпропетровськ.-2000.-С. 68-70.

8. Свердлов В.Д., Сіянов О.І. Одношарові циліндричні стержневі покриття (перспективи, проблеми, шляхи вирішення) // Матеріали рес-публіканської наук.-техн. конф. «Індивідуальний житловий будинок».- Вінниця.-2001.-С. 10-14.

9. Патент 35041А України, МПК 6 Е04В1/58. Опорний вузол одно-шарового циліндричного стержневого покриття / Сіянов О.І. (Україна). - № 99084440; Заявл. 03.08.99; Опубл. 15.03.01. Бюл. № 2.-7 с.

В роботі [1] автором здійснено узагальнення конструктивних рішень та сфери застосування одношарових циліндричних стержневих покрить (розділ 1), підбір перерізів і розрахунок вузлів (п. 2.4, 2.6), рекомендації по конструюванню (розділ 4). В роботі [2] проведено систематизацію резуль-татів розрахунку. В роботі [8] виконані теоретичні і експериментальні дос-лідження покрить з урахуванням підкріплення. В роботах [5, 6] запропо-новані варіанти по вибору оптимальної форми покрить. В роботі [7] виконано дослідження НДС і стійкості покрить. В роботі [4] виведена формула для визначення величини критичного навантаження, досліджена загальна стійкість і визначені граничні параметри покриття за умови втрати стійкості.