Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


Марченкова Наталія Олексіївна. Малоінвазивний остеосинтез при переломах кісточок гомілки : Дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 164арк. — Бібліогр.: арк. 141-160.



Анотація до роботи:

Марченкова Н.О. Малоінвазивний остеосинтез при переломах кісточок гомілки. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія. Тернопільській державний медичний університет ім. І.Я. Горбачовського, Тернопіль, 2006.

Дисертація присвячена питанням оперативного лікування переломів кісточок гомілки. Запропонована система малоінвазивного остеосинтезу переломів кісточок з використанням шпиць та компресуючих апаратів Єдинака в залежності від типу пошкодження за класифікацією АО. Розроблено пристрій для остеосинтезу кісток гомілки, конструктивні особливості якого запобігають вторинному зміщенню уламків. На основі теоретичних та експериментально-біомеханічних досліджень вперше обґрунтована можливість малоінвазивного остеосинтезу (з використанням шпиць, компресуючих апаратів Єдинака та розробленого пристрою) при різних видах переломів кісточок. Наведено результати оперативного лікування переломів кісточок 301 пацієнта. Виявлено високу ефективність малоінвазивних методик при лікуванні відкритих переломів кісточок, закритих переломів на фоні ушкоджених шкірних покровів або супутньої патології судин нижніх кінцівок (варикозна хвороба, хронічний тромбофлебіт, облітеруючий атеросклероз), при лікуванні переломів кісточок типу А1-3, В1-2, С1, повних та неповних розривах міжгомілкового синдесмозу. Вивчення динаміки кліренсу водню та температурного градієнту довело, що застосування запропонованої системи малоінвазивного остеосинтезу на 11,43 % скорочує термін відновлення кровообігу в зоні перелому. Вивчення МЩКТ встановило доцільність використання малоінвазивного остеосинтезу у пацієнтів віком 20-50 років та у старшому віці, коли мінералізація кісткової тканини коливається від норми до остеопенії І – ІІ ступеня.

Впровадження малоінвазивних методик остеосинтезу переломів кісточок скоротило терміни лікування в 1,22 рази, дозволило отримати позитивні результати лікування у 98,66 % хворих і зменшити вихід на інвалідність в 1,47 рази.

1. Основними причинами незадовільних результатів при традиційному остеосинтезі переломів кісточок є неповне анатомічне відновлення елементів гомілковостопного суглобу (10,1-33,2 % випадків), яке у 49,5% пов’язано із залишковим діастазом у дистальному міжгомілковому синдесмозі, та потребує його обов'язкового усунення. Для відновлення природної еластичності міжгомілкового з'єднання методом вибору є застосування апарату зустрічно–бокової компресії Єдинака, або розробленого пристрою для остеосинтезу кісток гомілки.

2. Порівняльні експериментально-біомеханічні дослідження жорсткості фіксації виявили перевагу застосування методик модельованого малоінвазивного остеосинтезу з використанням шпиць, компресуючих апаратів Єдинака та розробленого пристрою для остеосинтезу кісток гомілки, над модельованими методиками традиційного остеосинтезу від 8 % до 30 % залежно від типу перелому та використання фіксуючих засобів, що підтверджує доцільність використання малоінвазивних технологій в травматологічній практиці.

3. Проведені дослідження реґіонарного кровообігу за даними термометрії та за кліренсом водню довели, що застосування методик малоінвазивного остеосинтезу з використанням шпиць та апаратів безперервної компресії при переломах кісточок на 11,43 % скорочує термін відновлення кровообігу в зоні перелому, у порівнянні з традиційними методиками.

4. Порівняльний аналіз показників мінеральної щільності кісткової тканини у осіб різного віку, які лікувались з приводу переломів кісточок за малоінвазивними та традиційними методиками, показав доцільність використання малоінвазивного остеосинтезу у пацієнтів від 20 до 50 років, а також у пацієнтів старшого віку, коли мінералізація кісткової тканини коливається від норми до остеопенії І – ІІ ступеня.

5. Застосування запропонованих малоінвазивних методик з використанням шпиць, компресуючих апаратів Єдинака та розробленого пристрою показало свою високу ефективність при лікуванні відкритих переломів кісточок, закритих переломів, які виникають на фоні ушкоджених шкірних покровів або супутньої патології судин нижніх кінцівок, при лікуванні переломів кісточок типу А1-3, В1-2, С1, повних та неповних розривах міжгомілкового синдесмозу.

6. Впровадження малоінвазивних методик остеосинтезу переломів кісточок вдвічі зменшило кількість випадків вторинних зміщень уламків та скоротило терміни лікування в 1,22 рази, що дозволило отримати позитивні результати лікування у 98,66 % хворих і зменшити вихід на інвалідність в 1,47 рази.

Публікації автора:

1. Марченкова Н.О. Оперативне лікування при травмах гомілковостопного суглобу // Вісник наукових досліджень. - 2003. - № 2. - С. 6-8.

2. Марченкова Н.О. Класифікація травм гомілковостопного суглобу // Вісник наукових досліджень. - 2003. - № 3. - С. 13-16.

3. Марченкова Н.О. Реґіонарний кровообіг при переломах кісточок гомілки // Шпитальна хірургія. – 2004. - № 3. - С. 53-56.

4. Марченкова Н.О. Віддалені результати лікування переломів кісточок гомілки за малоінвазивними методиками // Вісник наукових досліджень. - 2005. - № 1. - С. 125-126.

5. Марченкова Н.О. Малоінвазивний остеосинтез при переломах кісточок гомілки // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції "Актуальні питання сучасної ортопедії та травматології". - Київ: ІТО АМН України. - 2004. - С. 117-121.

6. Марченкова Н.О., Єдинак О.М., Ружицький О.М. Помилки та ускладнення при лікуванні переломів в ділянці гомілковостопного суглобу традиційними методами // Матеріали пленуму асоціації ортопедів-травматологів України. - Київ – Вінниця: ІТО АМН України. - 2004. - С. 54-56.

Особистий внесок полягає в проведенні оперативного лікування хворих з переломами кісточок за традиційними методиками, аналізі основних ускладнень при такому лікуванні .

7. Марченкова Н.О. Оцінка ефективності лікування хворих з переломами в зоні гомілковостопного суглобу // Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - 2003. - № 1. - С.115.

8. Марченкова Н.О. Актуальні проблеми артрореконструкції гомілковостопного суглобу // Матеріали VII міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. – Тернопіль: Укрмедкнига. - 2003. – С. 61.

9. Марченкова Н.О. Ускладнення при лікуванні переломів кісточок гомілки // Здобутки клінічної і експериментальної медицини. Матеріали XLVII підсумкової науково-практичної конференції. – Тернопіль: Укрмедкнига. - 2004. - С 82 - 84.

10. Пат. 62185 А UA, МКИ А61В17/58. Пристрій для остеосинтезу кісток гомілки / Марченкова Н.О. (UA). - № 2003010365; Заявл. 15.01.2003; Опубл. 15.12.2003, Бюл. № 12. - 3 с.

11. Єдинак О.М., Березовський О.І., Марченкова Н.О. Малоінвазивний остеосинтез за Єдинаком в лікуванні хворих з переломами та переломовивихами в ділянці гомілковостопного суглобу // Інформаційний лист. – Київ: Укрмедпатентінформ, 2004. - № 3. – 4 с.

Особистий внесок полягає в розробці клінічного обстеження та проведенні оперативного лікування хворих з переломами кісточок за малоінвазивними методиками з використанням шпиць та апаратів Єдинака.