Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


Танасієнко Павло Васильович. Лікування постраждалих з полісистемними та поліорганими пошкодженнями в сільській місцевості : дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Український науково- практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. — К., 2006. — 176арк. : іл., табл.+ дод. — Бібліогр.: арк. 150-175.



Анотація до роботи:

Танасієнко П.В. Лікування постраждалих з полісистемними та поліорганними пошкодженнями в сільській місцевості. -- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.21 – Травматологія та ортопедія. – Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України, Харків, 2007.

В дисертаційній роботі висвітлені актуальні питання надання екстреної медичної допомоги постраждалим з полісистемними та поліорганними пошкодженнями в сільській місцевості. Піддано аналізу 312 випадки полісистемних та поліорганних пошкоджень у постраждалих, що знаходились на стаціонарному лікуванні в умовах ЦРЛ Вінницької області та Вінницькій обласній лікарні ім. М.І. Пирогова. Виявлені клініко-епідеміологічні та клініко-нозологічні особливості полісистемних та поліорганних пошкоджень в сільській місцевості, які відрізняються від протікання їх в місті. Проведено спроба адаптації різних стандартизованих систем оцінки тяжкості пошкоджень та стану постраждалих до реалій сільської охорони здоров’я. Запропоновано використовувати в сільських медичних установах оригінальну модифікацію стандартизованої системи оцінки PTS-Hannover та комбіновану шкалу Lyndzau в модифікації Г.О. Можаєва та І.Р. Малиша, які визначають найбільш вірогідні прогностичні дані. Розроблені клініко-діагностичні принципи надання екстреної медичної допомоги постраждалим з полісистемними та поліорганними пошкодженнями в сільській місцевості. Запропонована уніфікована організаційна схема надання медичної допомоги постраждалим з полісистемними та поліорганними пошкодженнями. Впровадження організаційної схеми дозволило знизити летальність серед постраждалих на 10,03%.

1. Клініко-епідеміологічна характеристика полісистемних та поліорганних пошкоджень в сільській місцевості має певну специфіку, що обумовлена особливістю життєдіяльності сільського населення, зокрема основною причиною виникнення політравми в сільській місцевості є дорожньо-транспортні пригоди, механізм травмування прямий удар, доведено вірогідний зв’язок клініко-епідеміологічних характеристик та результату перебігу травматичного процесу у постраждалих з політравмою.

2. В клініко-нозологічній структурі полісистемної та поліорганної травми в сільській місцевості превалюють пошкодження з наявністю краніального компоненту (64,03%), а найбільш поширеними є сполучення пошкоджень черепа та грудної клітки (27,56%). Такі особливості клініко-нозологічної структури певною мірою визначені особливостями і станом транспортної та побутової інфраструктури сільської місцевості.

3. Базуючись на результатах порівняльної характеристики використання стандартизованих систем оцінки тяжкості пошкоджень та стану постраждалого, було розроблено принципи застосування стандартизованих систем оцінки в сільській місцевості, які лягли в основу модифікації шкали PTS-Hannover для сільської охорони здоров’я, що дозволило в подальшому об’єктивувати медичне сортування і скоротити час надання екстреної медичної допомоги постраждалим з полісистемними та поліорганними пошкодженнями в сільській місцевості.

4. Найбільш оптимальним є застосування стандартизованих систем оцінки Lyndzau в модифікації Можаєва Г.О. та Малиша І.Р. та PTS-Hannover в нашій модифікації, які адаптовано до сільської охорони здоров’я.

5. Полісистемні та поліорганні пошкодження у постраждалих в сільській місцевості мають певні клінічні особливості, які характеризуються насамперед більшою тяжкістю пошкоджень, що викликано великою питомою вагою пошкоджень черепа та їх сполученням зі скелетною травмою, а також більш неблагоприємним прогнозом перебігу травматичного процесу, внаслідок специфіки інфраструктури охорони здоров’я населення сільської місцевості.

6. Основними принципами реалізації лікувально-діагностичної тактики у постраждалих з політравмою в сільській місцевості є максимальна реалізація можливостей первинної медичної допомоги, забезпечення повноцінного надання медичної допомоги під час транспортування, зменшення етапності лікування, раціональне медичне сортування та адекватне визначення напрямку госпіталізації. Вищенаведене доцільно та необхідно уніфікувати та стандартизувати у вигляді протокольної схеми.

7. Протокольна схема надання екстреної медичної допомоги постраждалим з політравмою в сільській місцевості, що розроблена та сформована, значно сприяє оптимізації процесу надання екстреної медичної допомоги та підвищенню ефективності лікування постраждалих з політравмою в сільській місцевості. Її впровадження дозволяє знизити летальність від 2,9% до 10,03%.

Публікації автора:

1. Гур’єв С.О., Танасієнко П.В. Оцінка травмогенезу полісистемних та поліорганних пошкоджень в міській та сільській місцевостях // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2005.- №9 (1).- С 90-92.

Дисертант провів збір клінічного матеріалу, його статистичну та комп’ютерну обробку, виявив особливості травмогенезу в сільській місцевості, сформулював висновки дослідження.

2. Гур’єв С.О., Танасієнко П.В Характеристика скелетної травми у постраждалих з політравмою в сільській місцевості. // Biomedical and biosocial anthropology.- 2005.- №5.- С. 40-42.

Дисертант виконав обробку та аналіз медичних карт стаціонарного хворого постраждалих з політравмою за 1999-2003 роки. Проведений аналіз та обрахунки показників скелетної травми у постраждалих з політравмою в сільській місцевості, надана наукова інтерпретація отриманих результатів.

3. Танасієнко П.В. Помилки та ускладнення у постраждалих з політравмою в сільській місцевості. // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2005.- Т.6. -№1Д.-С.58-60.

4. Гур’єв С.О., Танасієнко П.В. Характеристика надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі постраждалим з політравмою в сільській місцевості// Галицький медичний вісник,-Том13,-№ 3, 2006. – С. 94-96.

Дисертант виконав збір матеріалу дослідження, обробку та аналіз даних, виявив недоліки та виявив шляхи їх усунення при наданні екстреної медичної допомоги постраждалим з політравмою в сільській місцевості. Підготував статтю до друку.

5. Гурьев С.Е., Танасиенко П.В. Особенности поло-возрастной структуры контингента пострадавших с политравмой в сельской местности. // Матеріали пленуму асоціації ортопедів-травматологів України. – Вінниця 2004.- с. 13-14.

Дисертант провів збір наукового матеріалу, визначив особливості статевої та вікової структури постраждалих з полісистемними та поліорганними пошкодженнями в сільській місцевості.