Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Литинська Тетяна Олександрівна. Лікування хворих на коловидне облисіння з урахуванням імунного статусу та стану шлунково-кишкового тракту: Дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 151арк. - Бібліогр.: арк. 126-151.



Анотація до роботи:

Литинська Т.О.. - Лікування хворих на коловидне облисіння з урахуванням імунного статусу та стану шлунково-кишкового тракту. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. - Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена питанням вивчення стану клітинної і гуморальної ланок імунної системи та наявності хелікобактерної інфекції шлунка у хворих з різними клінічними формами та стадіями коловидного облисіння (КО). На підставі одержаних даних розроблено комплексний метод лікування, адекватний тяжкості захворювання c урахуванням особливостей клінічного перебігу КО, імунологічних порушень, наявності супутньої хронічної інфекції, зокрема хелікобактерної, який включає комплекс заходів, спрямованих на нормалізацію імунного статусу з використанням імуномодулятора Ербісол та ерадикацію хелікобактерної інфекції шлунка з використанням омепрозолу, кларитроміцину та метронідазолу.

Запропонований комплексний метод лікування обумовлював регрес клінічних ознак, сприяв підвищенню ефективності лікування: показник повного вилікування зростав з 10% до 67%; частота рецидивів знизилася з 27,5% до 9,8% при середній тривалості спостереження 4 роки.

  1. В дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної медичної задачі по підвищенню ефективності лікування хворих на коловидне облисіння, завдяки чому збільшився відсоток повного вилікування та знизилась частота рецидивів, за рахунок використання в комплексній терапії медичних засобів, спрямованих на корекцію порушень імунного статусу та ерадикацію хелікобактерної інфекції.

  1. Обстеження 167 хворих на коловидне облисіння виявило наявність універсальної клінічної форми у 14 (8,4%), тотальної у - 11 (6,6%), субтотальної у - 16 (9,6%), вогнищевої у - 126 (75,4%) хворих. В переважній більшостi випадків хворi зверталися за медичною допомогою на стадії прогресування процесу - 93 (55,7%), стаціонарна стадія спостерігалася у 62 (37,1%), регресуюча у - 12 (7,2%) хворих. В усіх вікових групах спостерігався високий рівень розповсюдженості захворювання, з найбільшим відсотком в віці від 12 до 20 років - 76 (45,5%) хворих, чоловіки і жінки вражаються КО приблизно з однаковою частотою (48,5% та 51,5%, відповідно).

    Серед супутньої патології у обстежених хворих найчастіше виявлялася патологія органів травлення (86,8%), яка у переважної більшості хворих (85,6%) пов’язана з наявністю хелікобактерної інфекції шлунка, що обумовлювало більш тяжкий перебіг захворювання та значну частоту рецидивів.

    1. У всіх обстежених хворих на коловидне облисіння були виявлені порушення в системі імунітету, які були більш суттєвими при універсальній і тотальній клінічних формах дерматозу та на стадії прогресування захворювання. Виявлені порушення характеризуються супресією Т- і активацією В-ланок імунітету, дисімуноглобулінемією зниженням вмісту природних кілерів (CD3-56+), пригніченням мітогеніндукованої проліферації лімфоцитів та порушенням фенотипового профілю циркулюючої популяції Т-клітин - появою їх активованих форм, що несуть CD3+DR+фенотип.

      1. Призначення хворим з різними клінічними формами і стадіями коловидного облисіння імуномодулятора Ербісол забезпечує підвищення вмісту CD3+лімфоцитів, CD4+- і CD8+лімфоцитів та нормалізацію співвідношення останніх, підвищення вмісту природних кілерів (CD3-56+), їх функціональної активності, а також фагоцитарної активності нейтрофілів, нормалізацію вмісту В- лімфоцитів, усунення проявів дисімуноглобулінемії.

        1. Розроблений комплексний метод лікування хворих на коловидне облисіння з урахуванням особливостей клінічного перебігу дерматозу, імунологічних порушень, наявності супутньої патології, зокрема H. pylori-залежних захворювань, який включає заходи, спрямовані на нормалізацію імунного статусу з використанням імуномодулятора Ербісол та ерадикацію хелікобактерної інфекції шлунка з використанням омепразолу, метронідазолу і кларитроміцину, обумовлює регрес клінічних ознак дерматозу, сприяє підвищенню ефективності лікування: показник повного вилікування зростає з 10% до 67%; частота рецидивів знижується з 27.5% до 9.8% при середній тривалості спостереження 4 рокіи

        .

        1. Запропонований комплексний метод лікування хворих на коловидне облисіння може призначатися хворим як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. При цьому, крім достатньо високої ефективності, додатковими перевагами запропонованого методу є також відсутність непереносимості та ускладнень.

Публікації автора:

  1. Литинська Т.О. Імунні порушення у хворих коловидним облисінням, принципи їх корекції // Лабораторна діагностика. - 1998. - № 3. - С. 30-32.

  2. Литинська Т.О. Виявлення хелікобактерної інфекції у хворих на коловидне облисіння та комплексний метод терапії захворювання // Ліки України. - 1999. - № 6. - С. 53-55.

  3. Литинська Т.О. Комплексне лікування хворих на коловидне облисіння з урахуванням порушень імунного статусу // Ліки України. - 2000. - № 3 - С. 60-62.

  4. Литинська Т.О. Імунні порушення у хворих на вогнищеве облисіння //Тези доповідей \/II Українського з’їзду дерматовенерологів (7 - 9 вересня). - Київ. - 1999. - С. 60.

Винаходи, інформаційні листи, раціоналізаторські пропозиції

1. Спосіб комплексного лікування коловидного облисіння // Винахід № 35327 А від 22.09.1999 (Співавт. Коляденко В.Г.) Опубл. 15. 03.2001. Бюл. № 2.

2. Спосіб комплексного лікування коловидного облисіння // Винахід № 38148 А від 02.06.2000 (Співавт. Коляденко В.Г., Степаненко В.І., Федорич П.В.) Опубл. 15. 05.2001. Бюл. № 4.