Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Гусаківська Оксана Володимирівна. Лікування і профілактика рецидивів хронічного сальпінгоофориту хламідійної етіології : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Гусаківська О.В. Лікування і профілактика рецидивів хронічного сальпінгоофориту хламідійної етіології. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Донецький національний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, Донецьк, 2008.

У дисертації узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного та інструментального обстеження 157 жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології, віком від 18 до 45 років. Встановлена патогенетична роль метаболічних та імунологічних порушень у загостренні захворювання, виявлено взаємозалежність між ступенем їх вираження. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації глутаргіну та циклоферону в комплексі лікування, а фітопрепарату лізорму при медичній реабілітації жінок, хворих на ХСО хламідійної етіології. Відмічено більш скоріше покращення загального стану пацієнток, відновлення імунологічних та біохімічних показників, що проявляється одужанням і досягненням стійкої, повноцінної ремісії захворювання.

У дисертаційній роботі наведено нове рішення актуальної задачі акушерства та гінекології – підвищення ефективності лікування та медичної реабілітації жінок, хворих на ХСО хламідійної етіології, на підставі застосування сучасних вітчизняних препаратів глутаргіну та циклоферону у лікувальному комплексі та лізорму при медичній реабілітації.

  1. У результаті ретроспективного аналізу клінічних особливостей ХСО хламідійної етіології у жінок репродуктивного віку доведено, що найбільш частіше ця патологія зустрічається у віці 18 – 35 років; чинниками, які сприяють хронізації запального процесу, є: ранній початок статевих відносин (до 18 років), полігамні статеві відносини.

  2. Встановлено, що у жінок, хворих на ХСО хламідійної етіології, традиційна антибіотикотерапія недостатньо ефективна, оскільки у цих хворих мають місце імунологічні зсуви (Т-лімфопенія, зниження кількості циркулюючих лімфоцитів з фенотипом CD4+ (відповідно в 1,3 та 1,4 рази; Р<0,05), імунорегуляторного індексу CD4/CD8 в 1,3 рази (Р<0,05) та показника РБТЛ в 1,8 рази (Р<0,05), а також індексів ФАМ, в основному, ІП – в 2 рази; Р<0,05) на тлі дисімуноглобулінемії, підвищення концентрації ЦІК у середньому в 1,7 рази (Р<0,05), переважно за рахунок найбільш токсигенних середньомолекулярних імунних комплексів та дисбалансом факторів ПАР – збільшенням вмісту -лізинів у крові та зменшенням концентрації лізоциму. Отримані дані свідчать про суттєві розлади регуляції імунологічних реакцій у обстежених хворих, що підтверджується дисбаласном цитокінового профілю – підвищенням вмісту у крові прозапальних цитокінів (ІЛ-1, ФНП) у середньому в 1,8 рази (Р<0,05) на тлі відносної недостатності протизапальних цитокінів (ІЛ-4, ІЛ-10) у середньому в 2 та 2,2 рази відповідно.

  3. Для загострення ХСО хламідійної етіології характерно підвищення рівня СМ у 5,5 рази (Р<0,05), що свідчить про наявність клініко-біохімічного синдрому метаболічної інтоксикації, накопичення у крові продуктів ПОЛ – МДА в 2,5 рази (Р<0,05) і ДК в 3 рази (Р<0,05), а також збільшенням показника ПГЕ (у середньому в 3,2 рази), зниження рівня ВГ у крові, активності ферментів антиоксидантного захисту – КТ (різноспрямовані зміни) і СОД (зменшення в середньому в 1,7 рази) і вмісту у сироватці вітамінів з антиоксидантними властивостями, що свідчить про активацію ПОЛ та пригнічення системи АОЗ.

  4. Додаткове включення до комплексу лікування жінок, хворих на ХСО хламідійної етіології, комбінації глутаргіну та циклоферону, а також проведення реабілітації за допомогою лізорму поряд із ліквідацією клінічних симптомів захворювання (скорочення перебування в стаціонарі у середньому в 1,9 рази; Р<0,05) сприяє нормалізації як показників імунологічного, так і метаболічного гомеостазу, підвищує якість та тривалість досягнутої клініко-лабораторної ремісії ХСО хламідійної етіології.

  5. Результати проведених досліджень дають підставу вважати, що розроблений спосіб лікування та реабілітації із застосуванням комбінації глутаргіну та циклоферону, а також лізорму у порівнянні з традиційним є більш ефективним, оскільки поряд із нормалізацією загального стану пацієнток, ліквідацією запального процесу, сприяє нормалізації імунного та метаболічного статусу.

Публікації автора:

  1. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Ефективність глутаргіну при корекції метаболічних порушень у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит на фоні хронічної патології гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. – 2003. – Т. 6, № 5. – С. 90 – 92.

  2. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Оцінка ефективності комбінації циклоферону та глутаргіну при лікуванні загострень хронічного сальпінгоофориту // Український медичний альманах. – 2003. – Т. 6, № 6. – С. 44 – 47.

  3. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив глутаргіну на клініко-імунологічні показники у хворих на хронічний сальпінгоофорит // Український медичний альманах. – 2004 – Т. 7, № 1. – С. 28 – 30.

  4. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив комбінації глутаргіну та циклоферону на стан системи інтерферону у хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Український медичний альманах. – 2004 – Т. 7, № 2. – С. 50 – 52.

  5. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Ефективність лізорму в комплексі медичної реабілітації жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології на фоні хронічної патології гепатобіліарної системи // Український медичний альманах. – 2004. – Т. 7, № 3. – С. 35 – 37.

  6. Гусаківська О.В. Клініко-імунологічні показники у жінок із хронічним сальпінгоофоритом хламідійної етіології при лікуванні циклофероном та глутаргіном // Український медичний альманах. – 2004 – Т. 7, № 5. – С. 53 – 56.

  7. Гусаківська О.В. Стан системи інтерфероногенезу у жінок із хронічним сальпінгоофоритом хламідійної етіології // Український медичний альманах. – 2004 – Т. 7, № 6. – С. 45 – 47.

  8. Гусаківська О.В. Вплив комбінації циклоферону та лізорму на клініко-імунологічні показники у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Український медичний альманах. – 2005 – Т. 8, № 3. – С. 53 – 56.

  1. Лещинський П.Т., Гусаківська О.В. Ефективність глутаргіну у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит на тлі хронічної патології гепатобіліарної системи // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2003. – Вип. 3 (49). – С. 343 – 348.

  2. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив глутаргіну на показники перекисного окислення ліпідів та систему антиоксидантного захисту у жінок з хронічним урогенітальним хламідіозом // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2003. – Вип. 5 (51). – С. 133 – 141.

  3. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив лізорму на показники перекисного окислення ліпідів при медичній реабілітації жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2003. – Вип. 7 (53). – С. 260 – 266.

  4. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив глутаргіну на рівень циклічних нуклеотидів при лікуванні хронічного сальпінгоофориту хламідійної етіології // Проблеми еколог. та медич. генетики та клінічної імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ; Харків. – 2004. – Вип. 1 (54). – С. 321 – 326.

  5. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив комбінації глутаргіну та циклоферону на рівень циркулюючих імунних комплексів та їхній молекулярний склад у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Проблеми еколог. та медич. генетики та клінічної імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ; Харків. – 2004. – Вип. 3 (56). – С. 251 – 257.

  6. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив комбінації глутаргіну та циклоферону на рівень імуноглобулінів сироватки крові при хронічному сальпінгоофориті хламідійної етіології // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2004. – Вип. 5 (58). – С. 319 – 325.

  7. Гусаківська О.В. Вплив лізорму в комплексі медичної реабілітації на показники клітинного імунітету у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2004. – Вип. 8 (61). – С. 377 – 382.

  8. Гусаківська О.В., Лещинський П.Т. Вплив циклоферону та глутаргіну на показники клітинного імунітету у хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Пробл. екологіч. та медич. генетики і клініч. імунології: Зб. наук. праць. – Київ; Луганськ, Харків, 2005. – Вип. 2 (65). – С. 94 – 101.

  9. Фролов В.М., Лещинський П.Т., Гусаківська О.В. Спосіб лікування жінок, хворих на хронічну форму урогенітального хламідіозу. – Деклараційний патент України на винахід № 57371 А. – Опубл. 16.06.2003. – Бюл. № 6.

  10. Фролов В.М., Лещинський П.Т., Гусаківська О.В. Спосіб медичної реабілітації жінок, хворих на хронічний урогенітальний хламідіоз. – Деклараційний патент України на винахід № 59725 А. – Опубл. 15.09.2003. – Бюл. № 9.

  11. Фролов В.М., Лещинський П.Т., Гусаківська О.В. Спосіб лікування хронічного урогенітального хламідіозу. – Деклараційний патент України на винахід № 59817 А. – Опубл. 15.09.2003. – Бюл. № 9.

  12. Гусаківська О.В. Ефективність циклоферону в комплексі лікування жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології та його вплив на імунологічні показники // Імунологія та алергологія. – 2006. – № 2. – С. 72.

  13. Гусаківська О.В. Ефективність комбінації глутаргіну та циклоферону при імунореабілітації жінок дітородного віку з хронічними сальпінгоофоритами хламідійної етіології // Імунологія та алергологія. – 2006. - № 4. – С. 88 – 89.

  14. Гусаківська О.В. Вплив комбінації циклоферону та глутаргіну на показники клітинного імунітету у жінок, хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Імунологія та алергологія. – 2007. – № 2. – С. 48 – 49.

  15. Гусаківська О.В. Ефективність фітозасобу лізорму при медичній реабілітації хворих на хронічний сальпінгоофорит хламідійної етіології // Інтегративна медицина. Актуальні питання профілактики, реабілітації і лікування. – Київ, 2007. – С. 150 – 152.