Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


Гель Андрій Павлович. Криміналістичний аспект дослідження особи засудженого до позбавлення волі: Дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2002. - 244арк. - Бібліогр.: арк. 177-203.



Анотація до роботи:

Гель А. П. Криміналістичний аспект дослідження особи засудженого до позбавлення волі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук із спеціальності 12.00.09. – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2002.

Рукопис являє собою дослідження на монографічному рівні питань використання інформації про властивості особи засудженого до позбавлення волі для вирішення ідентифікаційних, діагностичних, розшукових і тактичних завдань в процесі розкриття і розслідування злочинів, вчинених засудженими в місцях позбавлення волі.

В дисертації розглянуті завдання та сутність процесу криміналістичного дослідження особи засудженого до позбавлення волі, проаналізований механізм утворення джерел інформації про властивості особи засудженого до позбавлення волі, класифіковані і охарактеризовані джерела інформації про особу засудженого. Внесені пропозиції щодо удосконалення існуючої системи документальних джерел інформації.

На підставі аналізу структури злочинності в місцях позбавлення волі визначені властивості особи засудженого, інформація про які має істотне значення для розслідування злочинів, вчинених засудженими. Розглянуті основні напрямки та форми використання інформації про властивості особи засудженого в діяльності органів розслідування, внесені пропозиції щодо її вдосконалення.

У висновках викладено основні результати проведеного дослідження:

- розкрита сутність криміналістичного аспекту дослідження особи засудженого до позбавлення волі, його роль та значення в процесі розслідування злочинів, вчинених засудженими під час відбування покарання;

- визначені основні джерела криміналістично значущої інформації про властивості, ознаки і якості особи засудженого до позбавлення волі, наведена їх класифікація;

- внесені пропозиції щодо вдосконалення існуючої системи документальних джерел криміналістично значущої інформації про особу засудженого до позбавлення волі та створення автоматизованого банку даних про осіб, що відбували покарання у виді позбавлення волі;

- обгрунтована провідна роль та значення ознак зовнішності особи засудженого при вирішенні ідентифікаційних та розшукових завдань в ході розслідування злочинів, вчинених засудженими в місцях позбавлення волі;

- розкрито криміналістичне значення “кримінального” татуювання, а також особливостей усної мови та мови жестів злочинців, як ознак, специфічно притаманних особі засудженого до позбавлення волі та визначені основні напрямки використання інформації про них під час розслідування злочинів;

- показані основні напрямки використання інформації про властивості психологічного складу особистості засудженого в процесі розслідування злочинів;

- наведені пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального, кримінально-процесуального та виправно-трудового законодавства України.

Публікації автора:

1. Гель А.П. Засуджений в кримінальному судочинстві України //Держава і право. Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 8. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2000. – С.362-368.

2. Гель А.П. Татуювання як специфічне джерело криміналістично значущої інформації про властивості особи злочинця //Держава і право. Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 9. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001. – С.370-376.

3. Сас В.А., Гель А.П. Організація дізнання і криміналістичне забезпечення слідчих дій у місцях позбавлення волі //Держава і право. Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 10. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001. – С.414-420.

4. Гель А.П., Сас В.А. Криміналістична характеристика специфічних ознак мови та поведінки осіб, що відбували покарання в умовах позбавлення волі //Держава і право. Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 11. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001. – С. 478- 484.

5. Гель А., Клименко Н. Деякі аспекти дослідження особи засудженого до позбавлення волі //Право України. – 2001. – № 7.– С.76-80.

6. Гель А.П. Вивчення особи засудженого до позбавлення волі (постановка проблеми) //Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Юридичні науки). – Вип.44. – К., 2001. – С. 68-74.

7. Гель А.П. Новий Кримінальний кодекс та проблеми застосування окремих видів покарань в Україні //Держава і право. Збірник наукових праць. Юридичні і політичні науки. Випуск 14. – К.: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2001. – С. 327- 331.

8. Гель А.П. Використання документальних джерел інформації про особу засудженого в процесі розслідування злочинів, вчинених у ВТУ //Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Юридичні науки). – Вип.45. – К., 2002. – С. 77-81.