Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальний процес, криміналістика та судова експертиза, оперативно-пошукова діяльність


Єзерський Руслан Богданович. Криміналістична техніка та її роль у розкритті і розслідуванні злочинів : дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Академія адвокатури України. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Єзерський Р.Б. Криміналістична техніка та її роль у розкритті і розслідуванні злочинів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес і криміналістика; судова експертиза. – Академія адвокатури України. – Київ, 2005.

У дисертації досліджуються генезис, поняття та зміст криміналістичної техніки, а також її розвиток під впливом науково-технічного прогресу. Значна увага приділена визначенню місця криміналістичної техніки в системі загальних наукових знань та юридичних наук. У роботі з'ясовано питання взаємозв'язку криміналістичної техніки з теорією оперативно-розшукової діяльності та криміналістичною тактикою і методикою. В процесі дисертаційного дослідження проведено аналіз сучасних уявлень щодо техніко-криміналістичного забезпечення розкриття і розслідування злочинів та наголошено на недосконалості як загалом цієї системи, так і окремих її складових елементів, організації і правового регулювання розглянутої системи, техніко-криміналістичної підготовки суб’єктів техніко-криміналістичного забезпечення, вдосконалення форм і методів їхньої діяльності в загальному процесі розкриття і розслідування злочинів, наявні при цьому проблеми і заходи щодо їхнього вирішення. Необхідна розробка методики комплексного вирішення даної проблеми. Існуюча практика аналізу і оцінки результативності техніко-криміналістичного забезпечення розкриття і розслідування злочинів не відповідає вимогам системного підходу до вдосконалення цього багатоаспектного, складного напряму діяльності. Дисертантом зазначено, що систематизація ситуативних техніко-криміналістичних завдань, спрямованих на одержання, обробку і використання пошукової і доказової інформації, є необхідним етапом освоєння можливостей сучасних інформаційних технологій, засобів електроніки й обчислювальної техніки в систему техніко-криміналістичного забезпечення розкриття і розслідування злочинів, а також визначено місце ситуативних техніко-криміналістичних завдань в загальному процесі розкриття і розслідування злочинів.

Виходячи з аналізу поглядів і думок науковців-криміналістів щодо проблем техніко-криміналістичної підготовки суб'єктів техніко-криміналістичного забезпечення розкриття і розслідування злочинів, обґрунтовано необхідність удосконалення тематичних планів, навчальних програм щодо організації і методики техніко-криміналістичної підготовки слідчих, працівників органів дізнання і звичайно, спеціалістів-криміналістів, а також наголошено на необхідності покласти в їх основу зміст ситуативних техніко-криміналістичних завдань і результати їхньої систематизації.