Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Жаркова Олена Юріївна. Корекція змін імунітету і гемостазу в залежності від вираженості реакції загострення Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера у хворих ранніми формами сифілісу: дисертація канд. мед. наук: 14.01.20 / АМН України; Інститут дерматології та венерології АМН України. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Жаркова О.Ю. Корекція змін імунітету і гемостазу в залежності від вираженості реакції загострення Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера у хворих ранніми формами сифілісу.– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні і венеричні хвороби. – Інститут дерматології та венерології АМН України, Харків,2003.

Дисертація присвячена вивченню механізмів спонтанного розвитку серонегативації у хворих ранніми формами сифілісу в процесі лікування антибактеріальними препаратами. В роботі проаналізована залежність між інтенсивністю клінічної картини реакції загострення Лукашевича-Яриша-Герсгеймера та змінами параметрів клітинного імунітету, неспецифічної резистентності, гемостазу і функціонального взаємозв’язку між імунітетом, гемостазом та фібринолізом.

Доведена здатність дипірідамолу позитивно впливати на стан системи гемостазу у хворих ранніми формами сифілісу з вираженою реакцією загострення Лукашевича-Яриша-Герсгеймера. Представлено наукове обгрунтування доцільності фармакологічної корекції імунітету і гемостазу за допомогою препарату тимусу-тимогену і дезагреганта дипірідамолу у хворих із вираженою реакцією загострення. Доведена доцільність фармакологічної індукції реакції загострення у хворих без спонтанної реакції загострення під час стандартного антибактеріального лікування з одночасним використанням тимогену і дипірідамолу протягом 10 днів.

Розроблена програма диференційованої імуномодулюючої терапії з використанням дипірідамолу, доведена більш раннім, в 1,5-2 рази, в порівнянні зі стандартними схемами лікування, розвитком серонегативації. Запропонована програма легко доступна для широкої реалізації в практичній охороні здоров’я та дозволяє забезпечити серонегативацію, що прогнозується і швидко розвивається.

В дисертації дані теоретичні узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, яке полягає в підвищенні ефективності лікування хворих ранніми формами сифілісу шляхом диференційованого підходу до корекції імунітету, неспецифічної резистентності і гемостазу, сутність якого заключається в поєднаному призначенні препарату тимусу і курантилу, а також пірогеналу, якщо у хворого не розвинулась клінічна картина реакції загострення Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера.

  1. Установлено, що у хворих первинним серопозитивним і вторинним свіжим сифілісом до початку антибактеріального лікування в периферичній крові реєструється помірне зменшення вмісту CD3+, CD4+ лімфоцитів, яке підсилюється при розвитку клінічної картини реакції загострення Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера.

  2. Виявлено, що у хворих первинним серопозитивним і вторинним свіжим сифілісом до початку антибактеріального лікування відмічалось зменшення здатності моноцитів периферичної крові експресувати рецептори до Fc фрагмента IgM і IgG, С3в- компоненту комплемента, фагоцитарної активності клітин, зниження вмісту неімунного опсонину –фібронектину.

  3. Відмічено, що при розвитку клінічної картини реакції загострення спостерігається активизація кисневозалежних механізмів бактерицидності моноцитів і нейтрофілів, яка протікає паралельно зі зниженням рецепторної активності моноцитів.

  4. У хворих первинним серопозитивним і вторинним свіжим сифілісом до початку антибактеріального лікування реєструється помірно виражена гіперкоагуляція, зниження активності антитромбіну-III і фібринолітичної активності крові, що підсилюється при реакції загострення. Підсилення гіперкоагуляції зумовлено здатністю лейкоцитів надавати прокоагулянтну дію на плазму крові, яке реалізується при взаємодії мікро-і макрофагоцитів та антигенів мікроорганізмів.

  5. Розроблено і впроваджено в клінічну практику метод диференційованої, поєднаної терапії з використанням тимоміметоків і дезагрегантів з урахуванням реакції загострення, який дозволяє підвисити ефективність лікування, скоротити строки серонегативації і знизити процент серорезистентності.

Публікації автора:

  1. Жаркова Е.Ю., Притуло О.А. Функциональная активность нейтрофилов и моноцитов крови у больных первичным сифилисом с реакцией обострения Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера //Таврический медико-биологический вестник. – 2000. –№3-4. –С.144-147.

  2. Жаркова Е.Ю., Притуло О.А. Динамика изменений содержания CD3+ ,CD4+, CD8+лимфоцитов в периферической крови у больных сифилисом при развитии у них реакции обострения Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера //Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крым. гос. мед. ун-та им. С.И. Георгиевского. – Симферополь. – 2001. – Т.137, Ч.1. –С.126-127.

  3. Жаркова Е.Ю. .Динамика изменений концентрации фибронектина плазмы крови у больных свежими формами сифилиса при развитии у них реакции обострения Лукашевича-Яриша-Гергсгеймера // Iмунологiя та алергологiя. – 2002. –№4. –С. 45-48.

  4. Родин Ю.А., Притуло О.А., Жаркова Е.Ю. О заболеваемости сифилисом в Крыму // Материалы научно-практической конференции «Захворювання, що передаються статевим шляхом». – К. – 1998. –С.57-58.

  5. Притуло О.А., Жаркова Е.Ю. Дифференцированная иммунокорригирующая терапия ранних форм сифилиса // Тези доповідей II Національного Конгресу дерматологів 16-17 лютого 2001 р. – Донецьк. – С.77.