Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Корекційна педагогіка (сурдопедагогіка та тифлопедагогіка, олігофренопедагогіка та логопедія)


Картава Юлія Анатоліївна. Корекція психофізичного розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями зору засобами ритміки : дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Сумський держ. педагогічний ун-т ім. А.С.Макаренка. — К., 2006. — 242арк. — Бібліогр.: арк. 198-215.



Анотація до роботи:

Картава Ю.А. Корекція психофізичного розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями зору засобами ритміки. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.03 — корекційна педагогіка. — Інститут спеціальної педагогіки АПН України. - Київ, 2006.

У дисертації здійснено науковий аналіз проблеми корекції вторинних порушень у психофізичному розвитку дітей дошкільного віку з порушеннями зору із застосуванням засобів музично-ритмічної діяльності. Розроблено комплексну методику і діагностичний щоденник виявлення рівнів музично-ритмічного розвитку дітей. Створено модель і визначено види музично-ритмічної діяльності, спрямовані на задіяння збережених аналізаторів на мономодальній, бімодальній і полімодальній основі. Основною вимогою до їх виконання було узгодження роботи всіх задіяних аналізаторних систем в заданому темпі й ритмі.

Корекційна робота під час занять із ритміки з дітьми у віці 5-6 років із порушеннями зору спрямована на розвиток мовленнєво-рухового апарату, з акцентом на його темпоритмічній основі, дрібної моторики, загальної психомоторики, на виправлення неправильної постави, розвиток музично-сенсорних і творчих здібностей. Методика корекційної роботи з дітьми віком 5-6 років, які мають порушення зору, включала чотири етапи: мотиваційно-пропедевтичний, понятійно-пізнавальний, музично-ритмічний, репродуктивно-творчий.

Доведено ефективність запропонованої програми і методики занять з ритміки, що дозволяє підвищити рівень корекційно-розвивальної й навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку із порушеннями зору.