Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Травматологія та ортопедія


Тихоненко Олександр Анатолійович. Корекція деформацій кісток передпліччя апаратами зовнішньої фіксації при ураженні пухлинними та диспластичними процесами у дітей : Дис... канд. наук: 14.01.21 - 2006.



Анотація до роботи:

Тихоненко О.А. Корекція деформацій кісток передпліччя апаратами зовнішньої фіксації при ураженні пухлинними та диспластичними процесами у дітей. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю14.01.21 – травматологія та ортопедія. Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України. Харків, 2005.

Дисертація присвячена розробці методик корекції кісток передпліччя при деформаціях та укороченнях, викликаних доброякісними пухлинними та диспластичними процесами. Для корекції деформацій та укорочення кісток передпліччя був запропонований стержневий АЗФ, розроблені методики оперативного лікування. На підставі біомеханічних та клінічних досліджень проведено порівняльний аналіз використання запропонованого АЗФ з використовуваними раніше апаратами, в яких застосовують транссегментарно проведені спиці (апарат Ілізарова). Клінічна апробація проведена на 18 хворих, яким було виконано 39 оперативних втручань з запропонованими стержневими апаратами.

Біомеханічними дослідженнями та клінічними спостереженнями за допомогою порівняльного аналізу результатів лікування, кількості ускладнень доведені переваги застосування запропонованих стержневих АЗФ.

1. Хірургічне лікування деформацій і укорочень кісток передпліччя, які викликані доброякісними пухлинними і диспластичними процесами з порушенням функції верхніх кінцівок, є важливим та складним питанням сучасної ортопедії.

Аналіз стану проблеми і тенденцій її рішення виявив, що апарати, в яких в якості опорних елементів використовують транссегментарно проведені спиці, не дають можливости здійснювати незалежну роздільну фіксацію та корекцію кожної з кісток сугменту передпліччя. В той же час, стержневі АЗФ, що використовують за кордоном, не пристосовані для лікування подібних деформацій.

2. Запропонована методика лікування включає в себе модифіковану систему дослідження функцій передпліччя та кисті Omer, розроблені варіанти остеотомії, резекції патологічних осередків, а також систему роздільної зовнішньої фіксації та корекції фрагментів на базі стержнів, яка дозволяє здійснити дозовану, багатокомпонентну корекцію деформацій з зберіганням всіх видів рухів у суглобах оперованої кінцівки.

3. Для вирішення поставлених питань розроблені та запропоновані нові конструкції АЗФ. Дослідження їх механічних характеристик виявило:

а) параметри жорсткості системи АЗФсклало 198-214 Ньютон/мм, що забезпечує високу стабільність системи АЗФ протягом всього процесу лікування;

б) Механічні характеристики запропонованого АЗФ дозволяє забеспечувати ефективне розтяжіння всіх тканин передпліччя.

4. В процесі були досліджені та систематизовані варіанти деформацій та укорочення кісток передпліччя при їх ураженнях доброякісними пухлинними та диспластичними процесами. Виявлено пять головних їх типів.Розроблені та запропоновані схеми корекції всіх варіантів укорочення та деформацій. Швидкість формування дистракційного регенерату на 1 дн/см, а дозрівання на 7 дн/см вище, ніж при використанні транссегментарних спицевих апаратів. Вивчено стан пронаційно-супінаційних рухів кисті до корекції, в процесі корекції та після демонтажу апарата. Обєм пронаційно-супінаційних рухів кисті протягом лікування виріс у середньому на 27% .

5. Комплексний аналіз результатів корекції деформацій кісток передпліччя з використанням запропонованого стержневого АЗФ порівняно із спицевими апаратами (апарати Ілізарова) виявив:

а) у віддаленому періоді (через 2 роки після демонтажу) при застосуванні стержневих апаратів кількість відмінних результатів на 32% вище;

б) загальна кількість ускладнень після запропонування нових методик зменьшилась на 73,9%. Ускладнення, що можуть вплинути на результат лікування склали 17,6% (при застосуванні спицевих апаратів вони складали 57,2%).

в) показники лікувального індексу при застосуванні запропонованих систем краще в середньому на 2 дн/см, а довжина середнього подовження більше на 2%.

Отримані результати дозволяють рекомендувати запропонований АЗФ до широкого використання в ортопедії для корекції деформацій і укорочень кісток передпліччя.

Публікації автора:

  1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А. Применение стержневых аппаратов внешней фиксации при травмах и заболеваниях верхних конечностей у детей // Ортопедия, травматология и протезирование. – 2001. - №2. – С. 81-83.

Особистий внесок автора полягає в клінічному обстеженні, участі в оперативному лікуванні, ретроспективному аналізі результатів лікування.

  1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А. Возможности функциональной реконструкции предплечья стержневыми аппаратами внешней фиксации у детей // Ортопедия, травматология и протезирование.–2002.- №1.–С. 38-42.

    Особистий внесок автора полягає в участі у розробці способу функціонального обстеження пацієнтів, участі в оперативному лікуванні.

    1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А. Анализ ошибок и осложнений при использовании аппаратов внешней фиксации для коррекции деформаций костей предплечья // Ортопедия, травматология и протезирование.–2002.-№4. – С. 28-35.

      Особистий внесок автора полягає в ретроспективному аналізі ускладнень та помилок при використанні різних типів АЗФ.

      1. Тихоненко А.А. Малоинвазивные технологии в реконструктивной хирургии верхних конечностей //Медицина сегодня и завтра. – 2003. - №1. – С. 114-117.

        1. Хмизов С.О., Тихоненко О.А., Кікош Г.В. Використання нового пристрою для позаосередкового остеосинтезу в лікуванні ушкоджень і деформацій верхніх кінцівок // Експериментальна і клінічна медицина. – 2003.-№ 3-4.-С. 179-182.

          Особистий внесок автора полягає в участі у розробці пристрою, участі у розробці способу хірургічного лікування переломів, укорочень та деформацій кісток верхніх кінцівок з використанням запропонованого АЗФ.

          1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А., Кикош Г.В. Технологические особенности управляемого остеосинтеза с использованием стержневых аппаратов внешней фиксации //Медицина сегодня и завтра. – 2003. - №4. – С. 138-142.

            Особистий внесок автора полягає в участі в оперативному втручанні, аналізі результатів.

            1. Пристрій для позаосередкового остеосинтезу. Декларац. Пат. 58274 А (Україна), МКИ А61В 17/56, А61В 17/58 / Хмизов С.О., Тихоненко О.А. (Україна).-№ 2002118905; Заявлено 08.11.02; Опубл. 15.07.03, Бюл. № 7 // Пром. власність.-2003.-№ 7.-С.4.25.

              Особистий внесок автора полягає в проведенні патентно-інформаційного пошуку, участі у розробці пристрою, клінічному аналізі результатів.

              1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А. Коррекция деформаций костей предплечья, вызванных экзостозной дисхондроплазией с использованием стержневых аппаратов внешней фиксации // «Актуальные вопросы детской травматологии и ортопедии»: Конф. детских травматологов-ортопедов России.- Москва, 2001. – С.216-217.

                Особистий внесок автора полягає в клінічному спостереженні, аналізі результатів лікування пацієнтів.

                1. Хмызов С.А., Тихоненко А.А. Реконструкция предплечья стержневыми аппаратами при опухолеподобных заболеваниях костей у детей // XIII з’їзд ортопедів-травматологів України: Збірник наукових праць з’їзду. - Донецьк, 2002. - С. 357-359.

                  Особистий внесок автора полягає в клінічному та рентгенологічному обстеженні, участі в оперативному лікуванні.