Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Іринчин Григорій Васильович. Комплексне лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу та комбінованої лазерної терапії : Дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Буковинський держ. медичний ун-т. — Чернівці, 2006. — 170арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 139-170.



Анотація до роботи:

Іринчин Г.В. Комплексне лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу та комбінованої лазерної терапії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. – Інститут дерматології та венерології АМН України, Харків, 2006.

Дисертація присвячена удосконаленню методів лікування хворих на вульгарні вугрі на підставі вивчення показників системного імунітету та про- й антиоксидатної систем крові.

З’ясовано клініко-епідеміологічні особливості вульгарних вугрів та їх вплив на психоемоційний стан пацієнтів. Встановлено наявність вторинного імунодефіцитного стану за клітинною ланкою, зниження фагоцитарної активності фагоцитуючих клітин, а також формування стану ендогенної інтоксикації на тлі недостатності факторів антиоксидантного захисту, які знаходилися у взаємозалежності зі ступенем тяжкості клінічного перебігу вульгарних вугрів.

Проведено експериментальне обґрунтування наявності бактерицидної дії у низькоінтенсивного лазерного випромінювання на бактеріальну флору, що персистує у вмісті пустульозної вугрової висипки.

Розроблено та впроваджено в лікувальну практику новий метод комплексного лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу Три-Ві Плюс та комбінованої лазерної терапії (черезшкірного лазерного опромінення крові, лазерної фотохіміотерапії та лазерного фотофорезу). Досягнуто скорочення термінів лікування на 5-6 днів, зменшення (в 1,7 раза) кількості та ступеня виразності рецидивів у році та подовження (в середньому на 2,5-3 місяці) тривалості стану ремісії дерматозу на тлі нормалізації показників вищезазначених систем організму пацієнтів.

У дисертації наведено теоретичні узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо встановлення закономірностей патогенезу та оптимізації лікування хворих на вульгарні вугрі з використанням антиоксидантного комплексу в поєднанні з комбінованою лазерною терапією.

  1. Серед 143 обстежених хворих на вульгарні вугрі у переважної більшості (85,3%) встановлено хронічний часто рецидивуючий перебіг дерматозу з торпідністю до раніше проводимої терапії у кожного третього (37,0%) пацієнта; у більшої частини (53,9%) хворих дерматоз мав поширений характер з переважанням (у 69,9% осіб) середніх та важких форм вульгарних вугрів, а також частим (у 68,5%) розвитком вторинних пігментних плям і рубцевих змін шкіри (у 36,4%), що зумовлювало несприятливий вплив на психоемоційний стан пацієнтів відповідно до тяжкості патологічного процесу на шкірі, знижувало їх життєву активність.

  2. У хворих на вульгарні вугрі встановлено порушення показників системного імунітету та фагоцитозу, а саме:

зміни клітинної ланки системного імунітету - вірогідне (p<0,001) зменшення відносної кількості загального пулу Т-л (на 17,9%), активних Т-л (на 22,4%), їх субпопуляцій - Тх (на 19,7%) та Тс (на 18,3%), що свідчить про формування у хворих на ВВ вторинного імунодефіцитного стану;

вірогідне (p<0,001) збільшення концентрації у сироватці крові імуноглобулінів класу G (в 1,5 раза) та рівня ЦІК (на 31,7%), що свідчило про хронічний перебіг хвороби та розвиток адекватної гуморальної відповіді на збудники гнійно-запального процесу в шкірі;

вірогідне (p<0,001) зменшення фагоцитарної активності фагоцитуючих клітин (на 8,8%) з тенденцією до зменшення показника їх захоплюючої здатності на перших етапах фагоцитозу (ФЧ), а також вірогідне (p<0,001) зменшення показників НСТ-тесту спонтанного (на 23,0%) та НСТ-стимульованого (на 15,0%), що характеризують порушення фагоцитозу на завершальних стадіях;

встановлено, що зміни імунологічних показників та фагоцитозу у хворих на ВВ знаходилися у взаємозалежності зі ступенем тяжкості клінічної картини дерматозу.

  1. У хворих на вульгарні вугрі виявлено зміни показників про- й антиоксидатної систем крові: вірогідне (p<0,001) збільшення вмісту в еритроцитах МА (в 1,9 раза) та вмісту в сироватці крові МСМ (на 27,7%), а також вірогідне (p<0,01) зменшення в еритроцитах ВГ (на 19,8%) та активності ЦП (на 24,7%), які знаходилися у залежності від клінічної форми дерматозу. Виявлені зміни в цілому є відображенням активації в період загострення ВВ процесів вільнорадикального окиснення ліпідів з наростанням явищ ендогенної інтоксикації на тлі недостатності факторів антиоксидантного захисту організму.

  2. Низькоінтенсивне лазерне випромінювання (потужністю до 10мВТ) зумовлює бактеріостатичну дію на акнеформні мікроорганізми (стафілококи), що персистують в елементах вугрової висипки – вірогідно зменшує їх популяційний рівень в середньому у 1,6 раза, а також підвищує їх чутливість до антибактеріальних засобів – збільшує коефіцієнт затримки росту стафілококів на живильних середовищах в середньому в 1,3 раза.

  3. Застосування хворим на вульгарні вугрі комплексного лікування – базисного з антиоксидантним комплексом та лазерною терапією, сприяє нормалізації показників системного імунітету: вірогідне (p<0,001) збільшення відносної кількості загальних Т-л (на 21,8%), активних Т-л (на 19,2%), їх субпопуляцій - Тх (на 30,3%) та Тс (на 14,4%), тенденції до нормалізації показників гуморального імунітету, нормалізації показників фагоцитозу - вірогідне (p<0,001) збільшення ФА (на 11,4%) й ФЧ (на 23,7%) з тенденцією до збільшення НСТ (на 20,0%) та НСТ-ст (на 9,8%), а також нормалізації показників про- й антиоксидантної систем крові - вірогідне (p<0,05) зменшення МА (на 18,5%) і МСМ (на 11,7%), збільшення ВГ (на 23,3%) та тенденцію (p>0,05) до збільшення активності ЦП (на 20,6%).

  4. Комплексне лікування вульгарних вугрів із застосуванням антиоксидантного комплексу Три-Ві Плюс та комбінованої лазерної терапії (черезшкірного лазерного опромінення крові, лазерної фотохіміотерапії та лазерного фотофорезу з гелем Куріозин) сприяє оптимізації лікування дерматозу (скорочення термінів лікування до 15,6±0,72 л/днів порівняно з традиційним лікуванням - 21,2±0,88 л/днів, традиційним у комбінації з антиоксидантним засобом - 19,9±0,70 л/днів чи традиційним у комбінації з монолазерним опроміненням крові - 17,6±1,05 л/днів), а також вірогідне (p<0,001) зменшення (в 1,7 раза) кількості рецидивів у році та подовження (в середньому на 2,5-3 місяці) тривалості стану ремісії дерматозу.

Публікації автора:

  1. Іринчин Г.В. Оптимізація профілактично-реабілітаційних заходів при лікуванні хворих на вугрову хворобу // Ж. дерматовенерол. та косметол. ім. М.О.Торсуєва. - 2003. - № 1-2(6).- С.13-17.

  2. Іринчин Г.В. Патогенетична роль порушень окисно-відновних процесів у хворих на вульгарні вугри // Клін. та експерим. патол. - 2004. - Т.3, №1 -С.36-38.

  3. Іринчин Г.В. Стан клітинної ланки системного імунітету у хворих на вульгарні вугри // Бук. мед. вісник. - 2005. - Т.9, № 1. - С.154-158.

  4. Денисенко О.І., Іринчин Г.В., Приймак А.В. Використання метиленового синього в якості фотосенсибілізатора при застосуванні лазерної фотохіміотерапії дітям, хворим на піодерміти // Лекарства - человеку. - Харьков, 2002. - Т.XVII, №3. - С. 149-153.

  5. Іринчин Г.В., Денисенко О.І. Патогенетичне обгрунтування необхідності проведення психодіагностики та психокорекції дезадаптивних станів у хворих на вугрову хворобу // Актуальні питання клінічної та експериментальної медицини: Зб.наук.праць. – Чернівці, 2004. - С. 82-84.

  6. Айзятулов Р.Ф., Іринчин Г.В. До питання про патогенез вугрової хвороби // Матер. науково-практ. конф. “Сучасні аспекти етіопатогенезу, діагностики, клініки та лікування в дерматовенерології і косметології” (Донецьк, 13-14 травня 2003 р.). - Донецьк: Здоровий світ, 2003. - С.4-5.

  7. Іринчин Г.В. Оптимізація лікування та профілактики вугревої хвороби // Матер. научно-практ. конф. “Актуальные вопросы дерматологии и косметологии” (г.Одесса, 20 июня 2003 г.). – Одесса, 2003. - С.46-47.

  8. Іринчин Г.В. Дослідження вмісту середніх молекул у хворих на вульгарні вугри // Сучасні проблеми дерматовенерології. - Полтава, 2003.- С.37.

  9. Іринчин Г.В. Роль порушень стану про- та антиоксидантної систем крові у патогенезі вугрової хвороби // Ж. дерматовенерол. та косметол. ім. М.О.Торсуєва. - 2004.- №1-2 (8). - С.128.

  10. Иринчин Г.В., Иринчин А.В., Перепичка М.П., Ревенко Ж.А., Андрийчук Н.И., Руссу А.Л., Шварковская А.А. Полищук Н.М. Показатели иммунной системы у пациентов с угревой болезнью в процессе комплексного лечения с использованием низкоинтенсивного лазерного излучения // Матер. IV Всемирного конгресса по астме и IX Международного конгресса по клинической патологии (Бангкок, Таиланд, 15-23 февраля 2004 г.). - Int. J. on Immunorehabilit. - 2004. -V.6,N1- P. 148.

  1. Іринчин Г.В., Денисенко О.І. Комплексне лікування вульгарних вугрів з використанням поетапної лазерної терапії // Матер. науково-практ. школи “Розробки молодих вчених дерматовенерологів”.- Київ, 2005.- С.39-40.

  2. Іринчин Г.В. Оптимізація лікування хворих на вульгарні вугри із застосуванням антиоксидантного комплексу та комбінованої лазерної терапії // Тези допов. І (VII) з’їзду лікарів-дерматовенерологів і косметологів (Київ, 20-23 вересня 2005 р.). – Укр. ж. дерматол., венерол., косметол. – 2005. - № 3(18). – С.152.

  3. Іринчин Г.В., Денисенко О.І., Басиста О.Л., Маренко С.М. Застосування антиоксидантної терапії та гелю куріозин при лікуванні вульгарних вугрів // Матер. ІІІ Міжнар. науково-практ.конф. “Здорова дитина: здоров’я дитини та її сім’ї” (Чернівці, 29-30.09. 2005 р.).- Чернівці, 2005.- С.88.

  4. Іринчин Г.В. Комплексне лікування вульгарних вугрів з використанням антиоксидантної та лазерної терапії // Матер. науково-практ.конф. з міжнар. участю “Сучасні методи діагностики та лікування дерматозів й захворювань, що передаються переважно статевим шляхом” (Чернівці, 3-4 листопада 2005 р.). – Чернівці: Колір-Друк, 2005.- С.66-67.

  5. Иринчин Г.В., Денисенко О.И. Использование комбинированной лазерной терапии в комплексном лечении вульгарных угрей // Матер. ХХІV Междунар. научно-практ. конф. “Применение лазеров в медицине и биологии” (г.Ялта, 5-8 октября 2005 г.). – Ялта, 2005. - С. 34-35.

  6. Деклараційний патент № 70037 А UA, МПК А61Р17/00. Спосіб комплексного лікування хворих на вугрову хворобу / Іринчин Г.В., Денисенко О.І. - № 20031212191; Заявл. 23.12.2003; Опубл.15.09.2004, Бюл. №9. – 4 с.

  7. Іринчин Г.В., Денисенко О.І. Методика застосування антиоксидантного комплексу “Три-Ві Плюс” та гелю “Куріозин” у комплексному лікуванні хворих на вугрову хворобу: Інформаційний лист № 5 - 2005. – Київ, 2005.- 3 с.

  8. Іринчин Г.В. Методика застосування антиоксидантного комплексу та комбінованої лазерної терапії в комплексному лікуванні хворих на вульгарні вугри: Інформаційний лист № 118 - 2005. – Київ, 2005.- 3 с.

  9. Іринчин Г.В., Денисенко О.І. Спосіб лікування вульгарних вугрів з використанням лазерної фотохіміотерапії: Посвідчення на рац. пропозицію № 116/05 від 15 грудня 2005 р.

  10. Іринчин Г.В. Спосіб лікування вульгарних вугрів з використанням лазерного фотофорезу з гелем “Куріозин”: Посвідчення на рац. пропозицію № 115/05 від 15 грудня 2005 р. Дисертант проводив клінічне обстеження, узагальнення отриманих результатів, формування висновків.