Гарбі Ваїл. Комплексне лікування хворих із стриктурами уретри з застосуванням ендохірургічної техніки : Дис... канд. наук: 14.01.06 - 2009.
Анотація до роботи:
Гарбі Ваїл. Комплексне лікування хворих із стриктурами уретри з застосуванням ендохірургічної техніки. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія – ДУ „Інститут урології АМН України”, Київ, 2009.
Дисертація присвячена питанням діагностики і комплексного лікування стриктур сечівника з застосуванням внутрішньої оптичної уретротомії. В роботі наведені дані обстеження, наслідки комплексного лікування вивчено безпосередні і віддалені результати лікування 219 хворих чоловічої статі із стриктурами різних відділів сечівника.
97(44,3%) хворих склали групі порівняння, до основної групи, де виконували модифікований комплекс лікування увійшло 122(55,7%) чоловіка. При візуалізації стриктури звертали увагу на наступні її особливості: локалізація стенозу, діаметр, протяжність стенозу, а у хворих другої групи – також і на протяжність і товщину спонгіофіброзу. При виконанні урофлоуметрії виявлено, що ступінь порушень сечовипускання не залежав від якогось одного фактора, навпаки, а носилв поліетіологічний характер.
У ряду пацієнтів другої групи виконана внутрішня оптична уретротомія в модифікованому варіанті. Впровадження в клінічну практику вдосконалених методик обстеження, передопераційної підготовки, ендоскопічного хірургічного втручання та післяопераційної реабілітації пацієнтів дозволяють збільшити кількість «гарних» віддалених результатів у хворих зі стриктурами довжиною понад 9 мм з 25,0% до 54,8% і знизити у них же кількість рецидивів з 43,8% до 9,7%.
Результатом дисертації стало теоретичне узагальнення і нове рішення наукової задачі поліпшення якості лікування і профілактики рецидивів захворювання у пацієнтів зі стриктурами сечівника, яке полягає в тому, що:
Основними причинами ускладненого перебігу захворювання і можливість рецидиву після виконання ендоскопічного втручання, що виявляються при комплексному обстеженні хворих зі стриктурами сечівника, є: протяжність періуретрального спонгіофіброзу більше 1 см, товщина – більше 0,6 см, наявності резидуальної мікробної флори, не зважаючи на проведення антибактеріальної терапії, порушення тонусу детрузора сечового міхура, що супроводжуються переривчастим типом урофлоуметричної кривої, гіпретрофією детрузора з масою його більш 69,27±0,65 г, максимальною швидкістю сечовипускання менше 4,91±0,34 мл/сек, об'ємом залишкової сечі більше 290,00±14,86 мл.
Основою передопераційної підготовки у пацієнтів зі стриктурами сечівника є антибактеріальна терапія, направлена на пригнічення каузальної або супутньої флори з урахуванням результатів її ідентифікації з використанням полімеразної ланцюгової реакції. Таку терапію необхідно починати за тиждень до операції, продовжуючи у післяопераційному періоді до санації нижніх сечових шляхів.
Ендоскопічне оперативне втручання у хворих зі стриктурами сечівника необхідно виконувати не тільки з урахуванням звуження просвіту сечівника, але й з урахуванням виразності і протяжності періуретрального спонгіофіброзу. При цьому, при товщині спонгіофіброзу більш 1см і протяжності більше 1,5 см оптимальним є виконання у формі «емблеми Мерседес».
Основними принципами реабілітації пацієнтів в післяопераційному періоді є: режим бужування сечівника з урахуванням виразності і протяжності спонгіофіброзу, а також терапія, спрямована на відновлення трофіки, кисневого транспорту, скоротливості м'язової стінки сечового міхура з використанням препаратів енерготропів, а при необхідності, проведення курсу внутрішньоміхурової електростимуляції.
Впровадження в клінічну практику вдосконалених методик обстеження, передопераційної підготовки, ендоскопічного хірургічного втручання та післяопераційної реабілітації пацієнтів дозволяють збільшити кількість «гарних» віддалених результатів у хворих зі стриктурами довжиною понад 9 мм з 25,0% до 54,8% і знизити у них же кількість рецидивів з 43,8% до 9,7%.
Публікації автора:
Внутренняя оптическая уретротомия в лечении стриктур уретры / Серняк Ю.П., Гарби Ваил, Фуксзон А.С.[та ін.] // Урологія, 2008.- №4.- С.54-59. (Здобувачу належить організація дослідження, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.)
2. Принципы комплексного лечения стриктур мочеиспускательного канала / Серняк Ю.П., Гарби Ваил, Рощин Ю.В. [та ін.]// Здоровье мужчины.- 2008.- Т1(24).- С.200-2005. (Здобувачу належить організація дослідження, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.)
3. Функциональные особенности уродинамики нижних мочевых путей при стриктурах уретры/ Серняк Ю.П., Гарби Ваил, Криштопа М.В. [та ін.] // Медико-соціальні проблеми сім’ї.- 2008.- Т13(1,2).- С.141-148. (Здобувачу належить організація дослідження, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.)
4. Ультразвуковая диагностика при стриктурах уретры./ Серняк Ю.П., Гарби Ваил // Симптомы нижних мочевых путей : материалы конф. 20-21 сент. 2007 г. — С., 205. (Здобувачу належить організація дослідження, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.)
5. Гарби Ваїл Лапароскопічна нефропексія у лікуванні нефроптозу // Гарби Ваїл: програма та матеріали 70-ої міжнародної наук.-практ. конф. молодих вчених [«Актуальні проблеми клінічної, експериментальної, профілактичної медицини, стоматології та фармації»], (Донецьк, 9–11 квіт. 2008 р.). — Донецьк : Каштан, 2008. — С. 188 (Виконав самостійно).