Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Онкологія


Ковальчук Олена Анатоліївна. Клініко-морфологічні особливості використання біологічного зварювання тканин в комплексному лікуванні пухлин геніталій у жінок : Дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 171арк. — Бібліогр.: арк. 154-171.



Анотація до роботи:

Ковальчук О.А. Клініко-морфологічні особливості використання біологічного зварювання тканин в комплексному лікуванні пухлин геніталій у жінок. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.07 – онкологія. – Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, Донецьк, 2006.

У дисертації наведене теоретичне обґрунтування та нове наукове рішення актуальної задачі визначення ефективності методу біологічної зварювання тканин Б.Є.Патона при онкогінекологічних операціях шляхом порівняння традиційних методів з електрохірургічними. Встановлено, що основним патогенетичним механізмом гемостазу при операціях з використанням біологічної зварювання є тканинна (закупорка судин зсередини клітинами ендотелію) емболізація судин МГЦР. При виконанні гінекологічних операцій із застосуванням електрохірургічного методу Б.Є.Патона тривалість операції скорочується як при простій, так і при радикальній гістеректомії і при надпіхвовій ампутації матки в порівнянні із використанням традиційного шовного методу. Об'єм крововтрати під час операції з використанням методу біологічного зварювання тканин при надпіхвовій ампутації матки суттєво. Ускладнення інтра- і раннього післяопераційного періоду при операціях з використанням методу Б.Є.Патона і без нього не мають суттєвих розходжень у порівнюваних групах хворих, але застосування при лімфаденектомії електрохірургічного зварювання дозволяє уникнути таке грізне ускладнення післяопераційного періоду як лімфокісти заочеревинного простору.

  1. У дисертації наведене теоретичне обґрунтування та нове наукове рішення актуальної задачі визначення ефективності методу біологічної зварки тканин Б.Є.Патона при онкогінекологічних операціях шляхом порівняння традиційних методів з електрохірургічниими.

  2. При виконанні гінекологічних операцій із застосуванням електрохірургічного методу Б.Є.Патона тривалість операції скорочується у хворих на рак тіла матки від 75.0 ± 5,4 хв, до 57 ± 6,1 хв, (р<0,05), у хворих на рак шийки матки від 125,6 ± 7,1 хв, до 95,6 ± 8,7 (р<0,05), у хворих на рак яєчника від 125,6 ± 7,1 хв, 69,5 ± 3 хв, (р<0,05), в порівнянні із використанням традиційного шовного методу.

  3. Об'єм крововтрати під час операції з використанням методу біологічної зварки тканин суттєво зменшується у хворих на рак тіла матки від 140 ± 10 мл, до 110 ± 10 мл, (р<0,05), на рак шийки матки при операціях Вертгейма- Мейгса від 355 ± 30 мл, до 285 ± 15 мл, (р<0,05), у хворих на рак яєчника від 355 ± 35 мл, до 250 ± 20 мл, (р<0,01).

  4. Ускладнення інтра- і раннього післяопераційного періоду при операціях з використанням методу Б.Є.Патона і без нього не мають суттєвих розходжень у порівнюваних групах хворих, але застосування при лімфаденектомії електрохірургічної зварки дозволяє уникнути таке грізне ускладнення післяопераційного періоду як лімфокісти заочеревинного простору.

  1. Встановлено на експериментальному і клінічному операційному матеріалі, що основним патогенетичним механізмом гемостазу при операціях з використанням біологічної зварки є тканинна (закупорка судин зсередини клітинами ендотелію) емболізація судин МГЦР.

  2. Встановлено принципову відмінність дії на живу тканину процесу зварки в порівнянні з біполярною коагуляцією, яка заключається в тому, що в місці зварювання не виникає термічна загибель клітин, а формується біомаса, здатна до регенерації.

7. Розроблений новий спосіб абдомінальної гістероктомії, який впроваджено в практику Донецького обласного протипухлинного центру, відділу відновлення репродуктивної функції Інституту невідкладної та відновної хірургії ім. В.К. Гусака, Маріупольського онкологічного диспансеру і на кафедрі акушерства та гінекології № 1 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького, а також може бути використаний в спеціалізованих онкологічних центрах та інших лікувальних закладах, які займаються лікуванням онкогінекологічних хворих.

Публікації автора:

  1. Морфологические изменения в мягких тканях малого таза при гистерэктомии с использованием высокочастотного электрохирургического сварочного лигирования / Е.А. Ковальчук, Н.В. Куприенко, В.Г.Шлопов, Л.И.Волос // Питання експериментальної та клінічної медицини. – 2005. – Вип. 9, Т. 2. – С. 13-18. Пошукувачем на клінічному та експериментальному матеріалі проведено морфологічне вивчення структурних змін у тканинах малого таза при використанні високочастотного електрохірургічного зварювального лігування.

  2. Патогенез гемостаза при электрохирургических операциях / В.Н.Казаков, Г.В.Бондарь, В.Г.Шлопов, Н.В.Куприенко, Е.А.Ковальчук // Архив клинической и экспериментальной медицины. – 2005. – Т. 14, № 2. – С. 129-134. Пошукувачем безпосередньо проведено експериментальне дослідження, дано аналіз тривалості операції, крововтрати під час операції у хворих на рак тіла, шийки матки та яєчників при різних способах оперативних втручань з і без застосування електрозварки.

  3. Ковальчук Е.А., Шлопов В.Г., Конопко А.В. Сравнительная оценка репарации тканей матки при традиционном хирургическом и электрохирургическом сварочном швах (экспериментальное исследование) //Архив клинической и экспериментальной медицины. – 2005. – Т.14, №2. – С.198-201. Пошукувачем самостійно сплановано і проведено експериментальне дослідження, дано аналіз результатів дослідження.

  4. Ковальчук Е.А., Куприенко Н.В. Электрохирургические способы гемостаза и соединения тканей при лечении опухолей гениталий у женщин // Вестник неотложной и восстановительной медицины. – 2005. – Т.6, №3. – С.537-541. Пошукувачем проведено аналітичний огляд сучасних досягнень в області гемостазу та регенерації тканин.

  5. Ковальчук Е.А., Куприенко Н.В., Шлопов В.Г. Морфометрические параметры регенерации стенки матки при биполярном и высокочастотном электрохирургическом сварочном лигировании // Вестник неотложной и восстановительной медицины. – 2005. – Т.6, №4. – С. 669-672. Пошукувачем самостійно проведено експериментальне дослідження, дано аналіз морфометричних показників регенерації стінки матки при біполярному і електрохірургічному способах операцій.

  6. Ковальчук О.А., Купрієнко М.В. Застосування високочастотного електрохірургічного зварювального лікування тканин (за методом Б.Є.Патона) при гістеректомії у хворих на рак шийки матки // Питання експериментальної та клінічної медицини. – 2006. – Вип.10, Т1. – С.192-197. Пошукувач безпосередньо брала участь у операціях хворих на рак тіла, шийки матки та яєчників із застосуванням електрозварювального апарата Б.Є.Патона, зробила аналіз результатів хірургічного лікування хворих.

  7. Деклараційний патент України на винахід: Патент 9910 Україна, МКІ А61В17/00. Спосіб абдомінальної гістеректомії / Г.В. Бондар, М.В. Купрієнко, О.А. Ковальчук, О.В. Лебедєв, А.Є. Трунов (Україна); Донецький обласний протипухлинний центр. - № u 2005 03849: Заявл. 22.04.2005; Опубл. 17.10.2005; Бюл. № 10. – 4 с.