Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Павленкова Олена Вікторівна. Клініко-лабораторне обґрунтування тактики препарування каріозних порожнин ІІ класу за Блеком під сучасні пломбувальні матеріали. : Дис... канд. наук: 14.01.22 - 2009.



Анотація до роботи:

Павленкова О.В. Клініко-лабораторне обгрунтування тактики препарування каріозних порожнин ІІ класу за Блеком під сучасні пломбувальні матеріали. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 стоматологія. Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія» МОЗ України, Полтава, 2009.

Дисертація присвячена розробці та обґрунтуванню підвищення ефективності пломбування контактних порожнин бокових зубів на основі диференційованого вибору тактики препарування в залежності від обраного пломбувального матеріалу в пацієнтів з різним рівнем гігієни та в залежності від інтенсивності карієсу. Встановлено, в умовах експерименту, що крайова проникність на межі «пломба-зуб» залежить від тактики препарування та застосованого пломбувального матеріалу. За допомогою методу голографічної інтерферометрії на моделях натуральних зубів були отримані значення різності деформацій які також залежали від тактики препарування та застосованих пломбувальних матеріалів. Проведено обстеження 115 хворих і лікування карієсу ІІ класу за Блеком. Розроблений нами диференційований підхід до тактики препарування дефектів твердих тканин зубів ІІ класу за Блеком, залежно від обраного пломбувального матеріалу, сприяв скороченню порушень крайового прилягання пломб та реставрацій, що свідчить про переваги даного підходу. Ефективність запропонованого диференційованого підходу до тактики препарування сприяло поліпшенню якості фіксації матеріалу до твердих тканин зубів у 90-95 % хворих у найближчі та віддалені терміни спостережень.

У дисертації наведені теоретичне узагальнення і клінічне обґрунтування вирішення наукової задачі, яка полягає в удосконаленні тактики препарування і відновлення дефектів твердих тканин зубів ІІ класу за Блеком залежно від застосованого пломбувального матеріалу.

1. Встановлено, що проникність барвника на межі “пломба-зуб” залежно від тактики препарування і застосованого пломбувального матеріалу найнижча за відновлення дефектів твердих тканин зуба ІІ класу композиційним матеріалом світлового твердіння “Charisma”, за методикою закритого «сендвіча» і композитом хімічного твердіння “Charisma РРF”. Максимально проникним на цій межі барвник був за використання склоіономерного цементу “Цемілайт”, а утворення додаткової площадки на жувальній поверхні знижувало його проникність.

2. Встановлено за допомогою методу голографічної інтерферометрії на моделях натуральних зубів, що отримані значення різниці деформацій залежали від тактики препарування каріозних порожнин ІІ класу та застосованих пломбувальних матеріалів. Максимальні деформаційні зміни на межі “пломба-зуб” створював склоіономерним цемент “Цемілайт”, менші – “Charisma РРF”, найменші - “Charisma” та методика закритого «сендвіча».

3. При проведенні клінічного аналізу результатів безпосередньо після відновлення дефектів твердих тканин зуба ІІ класу за Блеком усі пломби та реставрації відповідали “чудовим” результатам.

У віддалені терміни спостереження було встановлено, що в пацієнтів із високою інтенсивністю карієсу та в пацієнтів із незадовільним рівнем гігієни порожнини рота найкращі результати якості крайового прилягання реставрацій спостерігали за використання методики закритого «сендвіча» з утворенням додаткової площадки на жувальній поверхні.

4. Отримані в динаміці результати електрометричної оцінки крайової проникності на межі “пломба-зуб” показали підвищення електропровідності, яка характеризує погіршення крайового прилягання пломб у будь-якому випадку. Максимально високими показники були за відновлення дефектів твердих тканин зуба ІІ класу за Блеком склоіономерним цементом “Цемілайт”, мінімальними - в разі застосування “Charisma” і за методикою закритого «сендвіча». Препарування додаткової площадки на жувальній поверхні знижувало показники електропровідності за використання склоіономерного цементу “Цемілайт” і композиту хімічного твердіння “Charisma РРF”.

5. На підставі клініко-лабораторних досліджень розроблені рекомендації щодо відновлення дефектів твердих тканин зуба ІІ класу за Блеком залежно від тактики препарування застосованого пломбувального матеріалу та методики пломбування.

Публікації автора:

1.Павленкова Е.В. Особенности оперативной обработки твердых тканей зуба при кариозных полостях II класса по Блэку / Е.В. Павленкова // Український стоматологічний альманах. – 2005. №5. – С. 6669.

2.Павленкова Е.В. Применение метода голографической интерферометрии для определения качества прилегания пломб в полостях II класса по Блэку / Е.В. Павленкова // Український стоматологічний альманах. – 2006. №6. – С. 1518.

3.Павленкова О.В. Клінічна оцінка реставрацій ІІ класу за Блєком за допомогою електрометричного методу / О.В. Павленкова // Український стоматологічний альманах. – 2008. №2. – С. 1822.

4.Павленкова Е.В. Краевая проницаемость пломб из композиционных материалов химического и светового отверждения / Е.В. Павленкова, Е.В. Ковалев, В.И. Доценко // Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії. – 2007. – Т. 7, Вип. 3. – С. 50 53. Здобувачу належать експериментальні дослідження, аналіз результатів з дослідження крайової проникності на межі “пломба-зуб”, написання статті.

5.Патент на корисну модель № 23971, Україна, МПК (2006) А61С5/04. Спосіб визначення крайового прилягання пломбувальних матеріалів у порожнинах твердих тканин зуба / О.В. Павленкова, Є.В. Ковальов, В.І. Доценко. № u200701844; Заявл. 22.02.2007; Опубл. 11.06.2007, Бюл. №8. Здобувачем виконано збір та аналіз даних щодо аналогів та прототипу заявленого способу, виконано огляд літератури та патентно-інформаційне дослідження, а також виготовлення експериментальних зразків, проведення статистичної обробки результатів експериментального дослідження.

6.Павленкова Е.В. Отдаленные результаты применения стеклоиономерного цемента «Цемион РСЦ» при восстановлении дефектов боковых зубов / Е.В. Павленкова, В.Н. Петрушанко // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии. – Харьков, 2004. – Вып. 8. – С. 3537. Участь здобувача полягає у проведенні клінічних дослідження, аналіз результатів дослідження, написання статті.

7. Павленкова О.В. Утворення контактного пункту та пломбування каріозних порожнин другого класу / О.В. Павленкова, В.М. Петрушанко // Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии. – Харьков, 2005. – Вып. 9. – С. 4243. Участь здобувача полягає у проведенні клінічного дослідження, аналіз результатів, написання статті.

8.Павленкова Е.В. Результаты клинических исследований качества восстановления кариозных полостей II класса / Е.В. Павленкова, В.Н. Петрушанко // Підсумкова наук. конф. молодих вчених «Медична наука 2005», 14 грудня 2005р., м. Полтава: тези допов. Вісник Української медичної стоматологічної академії: «Актуальні проблеми сучасної медицини». – 2005. Т. 5, Вип. 4(12). – С. 64 65.

9.Павленкова Е.В. Отдаленные результаты восстановления полостей ІІ класса по Блэку СИЦ «Цемилайт» / Е.В. Павленкова, В.Н. Петрушанко // Матеріали ювілейної міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання сучасної стоматології», присвяченої 50-річчю стоматологічного факультету ЛНМУ імені Данила Галицького, 29 жовтня 1 листопада 2008 р.: Стоматологічні новини. – Львів, 2008. Вип. 8. – С. 185 186.