Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


307. Чернишова Тетяна Іванівна. Клініко-інструментальні та біохімічні зіставлення при церебральних ішеміях у хворих молодого віку: дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / АМН України; Інститут неврології, психіатрії та наркології. - Х., 2005. : табл.



Анотація до роботи:

Чернишова Т. І. Клініко-інструментальні та біохімічні зіставлення при церебральних ішеміях у хворих молодого віку. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю: 14.01.15 — нервові хвороби. — Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Харків, 2005.

Дисертація присвячена співставленню клініко-інструментальних та біохімічнічних показників у молодих хворих з церебральними ішеміями, та розробці профілактичних заходів з урахуванням виявлених змін.

Завдяки проведеним дослідженням були визначені фактори, що впливають на перебіг і наслідки церебральних ішемій у молодих хворих, виявлені характерні клінічні ознаки, особливості показників гемостазу та ліпідного обміну залежно від виду церебральної ішемії. Встановлено, що наявність антифосфоліпідного синдрому і метаболічного синдрому Х погіршують перебіг і наслідки церебральних ішемій у молодих хворих. Проведений кореляційний аналіз між тяжкістю стану та даними гемостазу й ліпідного обміну. Запропонована тактика вторинної профілактики церебральних ішемій в осіб молодого віку.

  1. У дисертації на підставі комплексного клініко-інструментально-біохімічного обстеження наведено теоретичне обґрунтування й нове рішення наукового завдання: визначені фактори, що впливають на перебіг і наслідки церебральних ішемій у молодих хворих, виявлені особливості показників гемостазу й ліпідного обміну залежно від виду церебральної ішемії з метою розробки практичних рекомендацій з діагностики й профілактичної тактики церебральних ішемій у осіб молодого віку.

  2. Проведені дослідження показують, що інсульти в молодому віці за механізмом розвитку відрізняються гетерогенністю й різноманіттям факторів ризику, якими були: артеріальна гіпертензія (56,0%), паління (49,5%), поразка магістральних артерій голови (28,0%), кардіогенні захворювання (24,0%), атеросклероз (22,2%), дефіцит ПС (6,6%), алкоголізм (4,2%), дефіцит АТІІІ (4,2%), масивна кровотеча (2,4%), цукровий діабет (1,7%), васкуліт (1,7%), вагітність із патологічним перебігом (0,85%), прийом оральних контрацептивів (0,85%), анафілактичний шок (0,85%). Найбільш несприятливий перебіг захворювання відзначався у віковій групі 35-44 років.

  3. Клінічно церебральні ішемії у молодих хворих мають різноманітні клінічні прояви, більш сприятливий перебіг та кращій результат порівнянно з хворими старших вікових груп.

  4. Істотними змінами показників гемостазу, що впливають на результат захворювання, були: підвищення рівня фібриногену, міжнародного нормалізованого відношення, Хагеман-залежного фібринолізу, розчинних фібрин-мономерних комплексів; зниження рівня активованого тромбопластинового часу, активованого часу рекальцифікації, плазміногену.

Значущими змінами показників ліпідного обміну були: підвищення рівня холестерину крові, коефіцієнта атерогенності; зниження рівня холестерину ліпопротеїдів високої щільності.

  1. Наявність метаболічного синдрому Х (11,1%) та антифосфоліпідного синдрому (4,4%) погіршують перебіг і наслідки церебральних ішемій у молодих хворих.

  2. При комплексному інструментальному обстеженні визначено найбільш тяжкий перебіг захворювання у хворих на ішемічний інсульт у басейні лівої середньої мозкової артерії з геморагічною трансформацією, та з множинними оклюзіями або гемодинамічно значущими стенозами магістральних артерій голови.

  3. Для хворих з транзиторними ішемічними атаками та ішемічними інсультами була характерна гіперкоагуляція, про що свідчили міцні кореляційні зв’язки між показниками тромбоцитарної та І фази коагуляційної ланки гемостазу. Для хворих з ішемічними інсультами крім гіперкоагуляції відзначалися кореляційні зв’язки між показниками ІІ фази коагуляційної ланки та фібринолізу, які вказували на активацію тромбоутворення та пригнічення фібринолізу. У хворих з наслідками інсультів зберігалися стійкі зв’язки, які свідчили про пригнічення фібринолізу.

  4. Зважаючи на те, що тривалий час після гострого порушення мозкового кровообігу у молодих хворих зберігається пригнічення протизгортальної системи, необхідно велику увагу приділяти вторинній профілактиці.

Публікації автора:

  1. В.А. Яворская, Т.И. Чернышева Сопоставление факторов риска развития ишемического инсульта у молодых больных с показателями гемостаза и липидного обмена. // Український вісник психоневрології. — 2003. — Т.№10, вип.3(10) — С.145-146. (Дисертантом проведено інформаційний пошук та огляд літератури, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взято участь у аналізі матеріалу, підготовлено до друку роботу).

  2. Чернышева Т.И. Корреляционные взаимосвязи показателей липидного обмена и системы гемостаза при острых нарушениях мозгового кровообращения у лиц молодого возраста. // Експериментальна і клінічна медицина. — 2003. — №1. — С.44-46.

  3. В.А. Яворская, Т.И. Чернышева. Сопоставление результатов магнитно-резонансной томографии и данных коагулограммы и липидограммы при острых нарушениях мозгового кровообращения у больных молодого возраста. // Експериментальна і клінічна медицина. — 2004. — №1. — С.44-46. (Здобувачем проведено літературний огляд, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взята участь у аналізі матеріалу та підготовці до друку).

4. Яворская В.А., Чернышева Т.И., Мохамед А.Н. Коагуляционные и фибринолитические показатели гемостаза у лиц молодого возраста при острой ишемии мозга //Український медичний альманах. — 2002. №6. — С.162-163. (Дисертантом зроблено літературний огляд та взята участь у збиранні матеріалу та обробці отриманих даних, підготовлено до друку роботу).

5. Чернышева Т.И., Мохамед А.Н. Характеристика состояния системы гемостаза при ишемическом инсульте у лиц молодого возраста. // Медицина сегодня и завтра. — 2003. — №1. — С.109-112. (Дисертантом проведено інформаційний пошук та огляд літератури, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взята участь у аналізі матеріалу, підготовлено до друку роботу).

6. Чернышева Т.И., Мохамед А.Н. Состояние системы гемостаза у молодых людей с риском развития повторных нарушений мозгового кровообращения. // Гематологія і переливання крові. — 2002. — N31. — Матеріали міжнародного симпозіуму “Гемостаз — проблемі та перспективи”. Київ. — С.

7. Яворская В.А., Чернышева Т.И, Дьолог Н.В., Фломин Ю.В. Влияние антифосфолипидного и метаболических синдромов на течение церебральных ишемий у больных молодого возраста. // Медицина сегодня и завтра. — 2004. — №3. — С.114-116. (Дисертантом проведено інформаційний пошук та огляд літератури, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взято участь у аналізі матеріалу, підготовлено до друку роботу).

8. Яворская В.А., Чернышева Т.И., Сухомлин А.Н., Кривчун С.А. Изменение показателей системы гемостаза у лиц молодого возраста при острой ишемии мозга. // Актуальні проблеми тромбозу і порушень гемостазу в клінічній медицині. Матеріали науково-практичної конференції. Київ, 20 березня 2003. — Київ, 2003. — С.122-123. (Здобувачем проведено літературний огляд зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взята участь у аналізі матеріалу та підготовці до друку).

9. Чернышева Т.И., Пелехова О.Л., Сухомлин А.Н. Принципы диагностики транзиторных ишемических атак в практике семейного врача. // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції “Сімейна медицина — досягнення і перспективи”. Харків, 17-18 жовтня 2002. —Харків, 2002. — С.130-131. (Дисертантом проведено інформаційний пошук та огляд літератури, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взято участь у аналізі матеріалу, підготовлено до друку роботу).

10.Чернышева Т.И. Анализ причин нарушений мозгового кровообращения у молодых. // Український вісник психоневрології. — 2002. — Т.№10, вип.3(10) додаток. — С.145-146.

11.Сухомлин А.Н., Чернышева Т.И., Пелехова О.Л., Кульгейко В.В. Изменения показателей гемостаза у больных с хронической цереброваскулярной недостаточностью при ишемической болезни сердца. //Матеріали науково-практичної конференції. “Актуальні проблеми тромбозу і порушень гемостазу в клінічній медицині.” Київ, 20 березня 2003. — Київ, 2003. — С.98-99. (Здобувачем зібрано матеріал, проведено обробку отриманих даних та аналіз матеріалу, підготовлено до друку роботу).

12.Чернишова Т.І. Гострі порушення мозкового кровообігу у хворих молодого віку. // Матеріали підсумкової конференції молодих учених “Нові технології в медицині.” ХМАПО, 21.11.2002. —Харків, 2002.— С.59.

13. V.A. Yavorskaya, T.I. Chernyshova. Metabolic syndrome X in young people with stroke. // Cerebrovascular Diseases. Abstracts. 13th European Stroke Conference. Mannheim-Heidelberg, Germany, 2004. — P.47. (Здобувачем зібрано матеріал, проведено обробку отриманих даних та аналіз матеріалу, підготовлено до друку роботу).

14. V.A. Yavorskaya, T.I. Chernyshova, A.V. Grebenyuk. Stroke in young people. // 5th World Stroke Conference. Abstracts. Vancouver, Canada, 2004. — P.109. (Дисертантом проведено інформаційний пошук та огляд літератури, зібрано матеріал і проведено обробку отриманих даних, взята участь у аналізі матеріалу, підготовлено до друку роботу).