Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Князькова Ірина Іванівна. Клініко-гемодинамічні, патогенетичні механізми розвитку післяінфарктної дисфункції лівого шлуночка та можливості її фармакологічної корекції. : Дис... д-ра наук: 14.01.11 - 2007.



Анотація до роботи:

Князькова І.І. Клініко-гемодинамічні, патогенетичні механізми розвитку післяінфарктної дисфункції лівого шлуночка та можливості її фармакологічної корекції. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія. Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2007.

Робота присвячена розробці методів прогнозування розвитку серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда і на цій основі оптимізації підходів до її лікування. Показано, що на виразність післяінфарктної дисфункції впливають наступні фактори: раннє ремоделювання, тип порушення насосної функції, визначення життєздатного міокарда в зоні рубця, дисбаланс вегетативних впливів на серце, підвищення плазмових рівнів ендотеліну-1 і натрійуретичних пептидів. Запропоновані науково обґрунтовані схеми диференційованої терапії нейрогуморальними модуляторами та об’єктивні критерії оцінки ефективності лікування.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми сучасної кардіології – уточнення патогенетичних механізмів розвитку серцевої недостатності при гострому інфаркті міокарда на підставі вивчення особливостей ремоделювання міокарда, різних типів порушення насосної функції лівого шлуночка, наявності життєздатного міокарда в зоні рубця, вегетативної регуляції серцевого ритму, вмісту ендотеліальних факторів та натрійуретичних пептидів (передсердного і мозкового) у плазмі крові та оптимізація лікування хворих нейрогуморальними модуляторами з оцінкою ефективності різних варіантів терапії, а також визначенням критеріїв несприятливого прогнозу.

1. При гострому інфаркті міокарда існує тісний взаємозв'язок між процесами ремоделювання лівого шлуночка і наступним розвитком хронічної серцевої недостатності. Найбільш ранніми й інформативними параметрами післяінфарктного ремоделювання є збільшення об’єму, величини міокардіального стресу і маси міокарда лівого шлуночка. Виявлено достовірні кореляційні взаємозв'язки функціонального класу хронічної серцевої недостатності (через 12 місяців спостереження) із фракцією викиду лівого шлуночка (r = -0,31), кінцево-систолічним об’ємом (r = 0,35) та кінцево-діастолічним об’ємом (r = 0,26) лівого шлуночка на 5-7-у добу інфаркту міокарда.

2. У хворих на гострий інфаркт міокарда з ознаками гострої лівошлуночкової недостатності відзначається більш виражене післяінфарктне ремоделювання (і в ранньому і віддаленому періодах спостереження), ознаки електричної нестабільності міокарда реєструються частіше, а ступінь ваго-симпатичного дисбалансу вищий порівняно з пацієнтами без ознак лівошлуночкової дисфункції. Сферифікація лівого шлуночка у віддалений період (12 місяців) після інфаркту міокарда супроводжується зниженням контрактильності міокарда і прогресуванням хронічної серцевої недостатності.

3. При гострому інфаркті міокарда, ускладненому гострою лівошлуночковою недостатністю, спостерігаються різні типи порушення насосної функції лівого шлуночка: переважно систолічна дисфункція – у 26,8 %, рестриктивний тип діастолічної дисфункції – у 12,5 % і змішана – у 32,1 % пацієнтів. У 28,6 % пацієнтів виражених порушень функції ЛШ не відмічено. За відсутності ознак гострої серцевої недостатності під час надходження порушень діастоли за рестриктивним типом не виявлено.

4. Наявність рестриктивного типу діастолічної дисфункції впливає на прогноз і процеси післяінфарктного ремоделювання лівого шлуночка. Параметри діастолічної функції (максимальна швидкість пізнього діастолічного наповнення, час уповільнення раннього діастолічного наповнення і час ізоволюмічного розслаблення лівого шлуночка) у сполученні з фракцією викиду, визначені в першу добу від початку інфаркту міокарда, є прогностично значущими у відношенні наступного розвитку хронічної серцевої недостатності і летальності.

5. При стрес-ехокардіографії з малими дозами добутаміну виявлено, що визначення потенційно життєздатного міокарда в інфарктній зоні впливає на ступінь ремоделювання лівого шлуночка і клінічний перебіг післяінфарктного періоду. При виявленні життєздатного міокарда спостерігається більш сприятливий клінічний перебіг і поліпшення параметрів внутрішньосерцевої гемодинаміки. Відсутність життєздатного міокарда в зоні інфаркту супроводжується більш тяжким клінічним перебігом післяінфарктного періоду, несприятливо впливає на формування процесів ремоделювання лівого шлуночка і сприяє порушенню локальної і глобальної скоротності міокарда.

6. Високі плазмові рівні передсердного і мозкового натрійуретичних пептидів, визначені на 5-7-у добу ІМ та ендотеліну-1 на 27-30-у добу, асоціювалися з порушеннями насосної функції лівого шлуночка і наступним розвитком або прогресуванням хронічної серцевої недостатності. Визначені достовірні кореляційні взаємозв'язки між рівнями передсердного і мозкового натрійуретичних пептидів, ендотеліну-1 у плазмі крові і морфо-функціональними показниками, що характеризують післяінфарктне ремоделювання.

7. Проведення тромболізису в донекротичну фазу інфаркту міокарда сприятливо впливає на клінічний стан хворих і попереджає післяінфарктне ремоделювання лівого шлуночка. При відновленні коронарного кровотоку в некротичній фазі виявляються виражені зміни структурно-функціонального стану лівого шлуночка. Виявлено достовірні кореляційні взаємозв'язки функціонального класу хронічної серцевої недостатності (через 12 місяців спостереження) з кінцево-систолічним об’ємом (r = 0,58), індексом кінцево-діастолічного об’єму (r = 0,59) і міокардіальним стресом (r = 0,61).

8 Ефект першої дози інгібіторів АПФ вірогідно частіше спостерігається у хворих на гострий інфаркт міокарда, що приймають каптоприл, рідше при прийомі еналаприлу і спіраприлу. Виявлено достовірні кореляційні взаємозв'язки ефекту першої дози інгібіторів АПФ із функціональним класом серцевої недостатності за Killip (ефект першої дози систолічного артеріального тиску - r = 0,44 і діастолічного артеріального тиску - r = 0,42) і фракцією викиду (ефект першої дози систолічного артеріального тиску r = -0,54 і діастолічного r = -0,35). Комплексна терапія з додаванням спіраприлу в гострому періоді інфаркту міокарда, ускладненого лівошлуночковою дисфункцією, позитивно впливає на процес післяінфарктного ремоделювання, поліпшує скорочувальну функцію лівого шлуночка і уповільнює розвиток симптомів хронічної серцевої недостатності.

9. Застосування антагоніста рецепторів ангіотензину II ірбесартану в комплексній терапії інфаркту міокарда призводить до ослаблення процесів структурно-геометричної перебудови міокарда лівого шлуночка, поліпшення вегетативного забезпечення серцевої діяльності, корекції порушеної ендотеліальної функції і запобіганню або уповільненню хронічної серцевої недостатності. Ефективність застосування цього препарату не поступається ефективності інгібітора АПФ – каптоприлу.

10. Раннє призначення неселективного a1-b-адреноблокатора - карведилолу в комплексній терапії гострого інфаркту міокарда, ускладненого серцевою недостатністю, істотно знижує частоту розвитку і прогресування хронічної серцевої недостатності, поліпшує насосну функцію серця, сприяє нормалізації порушеного ваго-симпатичного балансу, знижує концентрацію альдостерону і рівень передсердного натрійуретичного пептиду в плазмі крові. Тривала терапія карведилолом без додаткового застосування інгібіторів АПФ призводить до уповільнення ремоделювання міокарда і збільшення фракції викиду лівого шлуночка, більш виражену в пацієнтів із ФВ < 40 %. Позитивна динаміка структурно-функціональних змін лівого шлуночка, що спостерігалася, перевершувала за значущістю ізольований прийом каптоприлу.

11. У хворих на гострий інфаркт міокарда, ускладнений серцевою недостатністю, тривала терапія малими дозами спіронолактону в комбінації з інгібіторами АПФ поліпшує клінічний стан, додатково блокує процеси патологічного ремоделювання, збільшує контрактильність міокарда лівого шлуночка, підвищує концентрацію альдостерону і знижує рівень передсердного натрійуретичного пептиду в плазмі крові. Приєднання спіронолактону до інгібіторів АПФ (у тому числі і до

b-блокаторів) приводить до зниження імовірності розвитку небезпечних шлуночкових порушень ритму. При цьому найбільший антиаритмічний ефект спостерігається при рестриктивному типі діастолічної дисфункції.

Публікації автора:

  1. Князькова И.И., Цыганков А.И., Заривчацкая И.Т. Влияние спираприла на морфо-функциональное состояние сердца у больных острым инфарктом миокарда // Укр. кардіол. журн.- 2001.- N 5.-С.27-31. (Самостійно проведено обстеження хворих, аналіз та статистична обробка матеріалу, написання статті).

  2. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И. Клинико-гемодинамические эффекты ирбесартана у больных острым инфарктом миокарда, осложненным развитием сердечной недостаточности // Украинский терапевтический журнал.- 2002.- N3. - С.77-81. (Самостійно здійснено клінічне обстеження і лікування хворих, аналіз результатів дослідження варіабельності ритму серця та ехокардіографії, зіставлення отриманих результатів з даними літератури та написання статті).

  3. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Горб Ю.Г. Постинфарктное ремоделирование левого желудочка: влияние ирбесартана // Ліки людині: Сб. науч. трудов.- 2002.- Т.XYII.- N 3.- С.191-208. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, узагальнення отриманих даних, їх аналіз, зіставлення з літературними джерелами, написано статтю).

  4. Малая Л.Т., Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р. Вариабельность ритма сердца и морфофункциональные показатели сердца у больных острым инфарктом миокарда: влияние ирбесартана //Укр. кардіол. журн.- 2003.- N 1.-С.35-41. (Здобувачем виконано клініко-інструментальне обстеження хворих, їх лікування, аналіз результатів, самостійно написано статтю. Мета, задачі та висновки сформульовані спільно з науковим керівником).

  5. Князькова И.И., Цыганков А.И., Заривчацкая И.Т. Гипотония первой дозы ингибиторов АПФ у больных острым инфарктом миокарда: различия, способные повлиять на выбор препарата // Укр. кардіол. журн.- 2003.- N 2.-С.83-88. (Самостійно здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистичну обробку отриманих даних, написано статтю).

  6. Князькова И.И. Динамика эндотелиальных факторов и предсердного натрийуретического пептида у больных острым инфарктом миокарда // Вісник Вінницького державного медичного університету. - 2003.- N 7 (2/1).- С.408-410.

  7. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р. Изменение эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда при лечении каптоприлом // Врачебная практика.- 2003.- N 4.- С.78-84. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз отриманих результатів, самостійно написано статтю).

  8. Князькова И.И. Постинфарктное ремоделирование левого желудочка – основа для развития хронической сердечной недостаточности// Запорожский медицинский журнал.- 2003.- N6, Т.1.- С.32-34.

  9. Князькова И.И. Влияние ирбесартана на состояние эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда // Таврический медико-биологический вестник.- 2003.- Т.6.- № 2.- С.66-70.

  10. Князькова И.И., Цыганков А.И., Дадаш-заде С.Р. Влияние каптоприла на изменение эндотелиальных факторов у больных с острым инфарктом миокарда //Укр. кардіол. журн. -2004.-N1.-С.80-85 (Здобувачем здійснено первинне та повторні дослідження хворих, проаналізовано отримані дані, самостійно написано статтю).

  11. Бабак О.Я., Князькова И.И. Гемодинамические и гуморальные эффекты спиринолактона у больных с острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью //Укр. кардіол. журн.-2004.-N4.-С.23-28. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, самостійно написано статтю).

  12. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Применение спираприла у больных с острым инфарктом миокарда, осложненным развитием сердечной недостаточностью //Укр. кардіол. журн.-2004.-Додаток 2.-С.10-13. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, самостійно написано статтю).

  1. Князькова I.I. Механізми ремоделювання лівого шлуночка у хворих на гострий інфаркт міокарда в залежності від виразу серцевої недостатності // Український медичний альманах.-2004.-N2.-С.87-90.

  2. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И. Вегетативная регуляция ритма сердца у больных с острым инфарктом миокарда при лечении каптоприлом //Укр. кардіол. журн.-2004.-N6.-С.25-29. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, самостійно написано статтю).

  3. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Постинфарктное ремоделирование левого желудочка: значение определения жизнеспособного миокарда // Матеріали XV з’їзду терапевтів України. - Київ.-К.: СПД Коляда О.П.,2004.-С.118-120. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, узагальнення отриманих даних, їх аналіз, зіставлення з літературними джерелами, написано обговорення результатів, висновки статті).

  4. Князькова И.И Влияние системного тромболизиса на постинфарктное ремоделирование левого желудочка // Український терапевтичний журнал. - 2004.- N 3.-С.32-36.

  5. Бабак О.Я., Князькова И.И. Клиническая эффективность бета-адреноблокаторов. Часть I. Применение при инфаркте миокарда // Український терапевтичний журнал.-2005.-N1.-С.84-92. (Здобувачем проведений збір, аналіз та узагальнення даних літератури по темі, самостійно написано статтю).

  6. Князькова И.И., Бабак М.О. Гиполипидемическая терапия: современный взгляд на симвастатин // Український терапевтичний журнал.-2006.-N 4.-С.72-83. (Здобувачем проведений збір, аналіз та узагальнення даних літератури по темі, обстеження та лікування хворих, самостійно написано статтю).

  7. Князькова И.И., Тверетинов А.Б., Цыганков А.И. Оценка эффективности симвастатина у пациентов с ишемической болезнью сердца // Укр. кардіол. журн.-2007.-N2.- С.74-80. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, самостійно написано статтю).

  8. Беловол А.Н., Князькова И.И. Изменение диастолической функции левого желудочка у больных острым инфарктом миокарда, осложненным левожелудочковой недостаточностью // Врачебная практика.- 2007.- N 3. – С.10-16. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, проаналізовано отримані дані, написання статті. Висновки сформульовані спільно з науковим керівником).

  9. Беловол А.Н., Князькова И.И. Геодинамічні ефекти ірбесартану та його вплив на функціональний стан ендотелію у хворих на гострий інфаркт міокарда // Проблеми медичної науки та освіти. - 2007.- N 2.- С.25-28. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, узагальнення отриманих даних, їх аналіз, зіставлення з літературними джерелами, написання статті).

  10. Беловол А.Н., Князькова И.И., Горб Ю.Г. Влияние спиронолактона на структурно-функциональную активность миокарда у больных острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью // Ліки України. - 2007.- N 111.- С.20-25. (Здобувачем здійснено підбір та клінічне обстеження хворих, аналіз та статистична обробка матеріалу, написання статті).

  11. Беловол А.Н., Князькова И.И., Цыганков А.И. Оценка эффективности карведилола у больных с острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью // Ліки України. - 2007.- N 112.- С.22-27. (Здобувачем здійснено клінічне обстеження і лікування хворих, проаналізовано результати дослідження, проведено зіставлення отриманих результатів з даними літератури, здійснено написання статті та підготовка її до друку).

  12. Беловол А.Н., Князькова И.И., Цыганков А.И. Терапевтическая эффективность бисопролола и его влияние на вариабельность ритма сердца у больных с острым инфарктом миокарда, осложненном сердечной недостаточностью // Врачебная практика.- 2007.- N 4. – С.14-21. (Здобувачем здійснено первинне та повторні дослідження хворих, аналіз та статистична обробка результатів дослідження, літературне оформлення статті).

  13. Дикун Я.В., Князькова І.І., Волненко Н.Б., Титаренко Н.В., Куріло Н.Б. Спосіб диференційованого лікування бета-адреноблокаторами хворих на гострий інфаркт міокарда. Патент України № 67261А, МКИ А61К31/403, № 2003087710, Заявл. 14.08.03; Опубл. 15.06.04, Бюл. № 6, 2004 р. (Здобувачем самостійно запропоновано ідею, розроблено і літературно оформлено заявку на винахід, здійснено підготовку заявки до друку).

  14. Князькова І.І., Танчу Ч.Ж., Волненко Н.Б., Дикун Я.В. Спосіб прогнозування розвитку латентної серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда. Патент України № 69717А, МКИ G01N33/48, № 20031110563, Заявл. 24.11.03; Опубл. 15.09.04, Бюл. № 9, 2004 р. (Здобувачем розроблено і удосконалено ідею розробки, написано клінічні приклади апробації способу).

  15. Князькова И.И., Циганков А.И., Дикун Я.В., Заривчацкая И.Т., Волненко Н.Б., Герасименко Ж.М. Применение ингибиторов АПФ в лечении больных острым инфарктом миокарда. Методические рекомендации.- Харьков, 2002.- 23 с. (Здобувачем на підставі поглибленого аналізу літературних даних та власного досвіду використання інгібіторів АПФ самостійно написано методичні рекомендації).

  16. Бабак О.Я., Князькова І.І. Клінічне застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту. Методичні рекомендації. – Київ, 2004.- 24 с. (Здобувачем проведено аналіз літературних даних та власних спостережень, самостійно написано методичні рекомендації).

  17. Бабак О.Я., Князькова І.І., Циганков О.І., Тверетінов О.Б., Герасименко Ж.М. Застосування антагоніста рецепторів ангіотензину II ірбесартану у хворих на гострий інфаркт міокарда. Методичні рекомендації. – Київ, 2004.- 18 с. (Здобувачем на підставі власного досвіду дослідження використання ірбесартана у хворих на гострий інфаркт міокарда в поєднанні з аналізом літературних даних самостійно написано методичні рекомендації).

  18. Князькова И.И., Цыганков А.И., Дыкун Я.В. Клинико-гемодинамические эффекты ирбесартана у больных острым инфарктом миокарда // „Сучасні проблеми кардіології та ревматології - від гіпотез до фактів”: Тези Української науково-практ. конф.-Київ, 2001.- С.220. (Самостійно проведено обстеження і лікування хворих, статистичну обробку даних, підготовку тез).

  19. Князькова І.І., Циганков О.I. Порівняльна ефективнiсть раннього призначення апровелю i каптоприлу у хворих на гострий інфаркт міокарда // Вісник фармації: "Сучасні проблеми фармацевтичної науки i практики": Тези науково-практ. конф.-2001.-N3 (Спецвипуск).- С.122-123. (Самостійно проведений підбір, обстеження і лікування хворих, аналіз отриманих даних, статистична обробка, підготовка тез до друку).

  20. Князькова И.И., Цыганков А.И., Заривчацкая И.Т Влияние спираприла на постинфарктное ремоделирование сердца // "Атеросклероз и атеротромбоз: новое в патогенезе, клинике, лечении": Тез. Респ. научно-практ. конф. – Харьков.-2001.-С.50. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, підготовку тез).

  21. Князькова И.И., Цыганков В.И., Дадаш-Заде С.Р., Боровик И.Г. Влияние спираприла на постинфарктное ремоделирование сердца у пациентов с гипертонической болезнью //„Профiлактика i лiкування артерiальної гiпертензiї в Українi в рамках реалiзацiї Нацiональної програми”: Тез. доп. науково-практ. конф. –Київ.- 2002.-С.52.( Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, підготовку тез).

  22. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И. Клинико-гемодинамические эффекты ирбесартана у больных острым инфарктом миокарда // „Мiкроциркуляцiя та її вiковi зміни”: Матерiали II міжнародної наукової конферецiї.- Київ.-2002.-С.143-144. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, проаналізовано отримані дані, підготовку тез).

  23. Князькова И.И., Дадаш-Заде С.Р., Заривчацкая И.Т Оценка гипотензивной эффективности и переносимости ирбесартана у больных инфарктом миокарда с сопутствующей гипертонической болезнью // „Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренних органов”: Тез. IV Всеукраинской научно-практ. конф. с межд. участием.- Харьков.- 2002.-С.34. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, проаналізовано отримані дані, підготовку тез).

  24. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Заривчацкая И.Т Гемодинамические эффекты ингибитора АПФ – спираприла и антагониста рецепторов ангиотензина II -ирбесартана у больных острым инфарктом миокарда // „Нові напрямки в діагностиці, лакуванні i профілактиці артеріальної гіпертензії та її ускладнень”: Тези наук. праць Української науково-практ.конф. з мiжн.участю.- Харків. - 2002.- С.107-108. (Здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, підготовлена публікація).

  25. Князькова І.І., Дадаш-заде С.Р., Фисенко Е.В Влияние ирбесартана на постинфарктное ремоделирование сердца и содержание эндотелина-1 в плазме крови у больных острым инфарктом миокарда // Лекарства - человеку: Сб. научн. тр.-2002.-Т.XVII, N3.-С.25-27. (Самостійно проведено клініко-інструментальне обстеження хворих, аналіз та статистична обробка отриманих даних, підготовку тез).

  26. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И Гемодинамические эффекты ирбесартана и его влияние на вариабельность сердечного ритма у больных острым инфарктом миокарда // „Серцева недостатність – сучасний стан проблеми”: Тези об’єднаного пленуму правлінь Українських наукових товариств кардіологів, ревматологів та кардiохiрургiв з міжнародною участю. - Київ. - 2002.-С.47-48. (Самостійно проведено клінічне обстеження хворих, формування груп, обробку і аналіз результатів, оформлення публікації).

  27. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И. Вариабельность ритма сердца у больных острым инфарктом миокарда, осложненным острой левожелудочковой недостаточностью. Влияние каптоприла и ирбесартана // “Анализ вариабельности ритма сердца в клинической практике”: Тези доп. I Міжнародної наукової конференції. - Київ. - 2002.- С.56-58. (Здобувачем самостійно здійснено підбір та обстеження хворих, аналіз та статистична обробка матеріалу, підготовка до друку).

  28. Князькова И.И., Дадаш-Заде С.Р., Горб Ю.Г Гипотония первой дозы ингибиторов АПФ у больных острым инфарктом миокарда: различия, способные повлиять на выбор препарата // IV Українська конф. молодих вчених, присвячена пам’яті акад. В.В.Фролькiса: Тези доповідей. - Київ. - 2003.-С.69-70. (Особисто здобувачем здійснено обстеження і лікування хворих, аналіз результатів, підготовка тез).

  1. Князькова И.И., Цыганков А.И., Заривчацкая И.Т. Спирапил: клинико-гемодинамические эффекты у больных острым инфарктом миокарда // „Наука i соціальні проблеми суспільства: медицина, фармація, біотехнологія. Частина II”: Тези доп. III Мiжнар. науково-практ. конф.- Харкiв.- 2003.-С.91.( Здобувачем здійснено підбір і обстеження хворих, аналіз отриманих даних підготовку публікації).

  2. Князькова И.И., Горб Ю.Г., Курило Н.Б Состояние эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда при лечении спираприлом // ”Від фундаментальних досліджень до прогресу в терапії”: Матеріали наук. праць науково-практ. конф. молодих вчених. - Харкiв.- 2003.-С.21-22. (Автором проведено обстеження хворих, аналіз, підготовка тез до друку).

  3. Князькова И.И., Титаренко Н.В., Дыкун Я.В., Курило Н.Б Клиническое значение плазменного уровня мозгового натрийуретического пептида у больных с острым инфарктом миокарда // ”Атеросклероз i iшемiчна хвороба серця: сучасний стан проблеми. Артеріальна гіпертензія як фактор ризику IХС; профілактика ускладнень”: Тез. науч.доп.Пленуму правлiння Укр.наук. тов-ва кардiологiв.-Київ.- 2003.-С.85-86. (Самостійно здійснено обстеження хворих, аналіз результатів, підготовка публікації).

  4. Князькова И.И., Цыганков А.И. Состояние эндотелиальных факторов и предсердного натрийуретического пептида при постинфарктном ремоделировании левого желудочка // ”Атеросклероз i ішемічна хвороба серця: сучасний стан проблеми. Артеріальна гіпертензія як фактор ризику IХС; профілактика ускладнень”: Тез. науч.доп. Пленуму правління Укр. наук. тов-ва кардiологiв.- Київ.-2003.-С.86. (Здобувачем самостійно здійснено підбір та обстеження хворих, аналіз та статистична обробка матеріалу, підготовка до друку).

  5. Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р., Цыганков А.И., Заривчацкая И.Т. Изменение эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда, осложненным левожелудочковой недостаточностью, при лечении ирбесартаном //„Атеросклероз та атеротромбоз: патогенез, клiнiка, лiкування”: Тез. докл. науково-практ. конф.- Харкiв.-2003.-С.18-19. (Здобувачем здіснено підбір, обстеження та лікування хворих, , статистична обробка результатів, підготовка тез до друку).

  6. Князькова И.И., Горб Ю.Г., Курило Н.Б Состояние эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда при лечении каптоприлом // ”Новые технологии в диагностике и лечении сердечно-сосудистых заболеваний”: Тез. докл. респ. научно-практ. конф. с межд. участием.-Симферополь.-2003.-С.23-24. (Здобувачем самостійно обстежено хворих, призначено лікування, статистично оброблено і проаналізовано результати, написано і підготовлено тези до друку).

  7. Князькова И.И., Тверетинов А.Б Эффект первой дозы ирбесартана и его влияние на содержание эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью // „Актуальні питання кардіології i ревматології”: Тези науково-практичноi конференції. - Київ.-2003.-С.57. (Здобувачем самостійно здійснено обстеження і лікування хворих, статистична обробка і аналіз результатів, підготовка тез до друку).

  8. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Гемодинамические и гуморальные эффекты спиронолактона у больных острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью // Матеріали XV з’їзду терапевтів України. - Київ.-К.: СПД Коляда О.П.,2004.-С. 26. (Проведено самостійно обстеження хворих, формування та зіставлення груп, статистичну обробку даних і підготовка тез до друку).

  9. Бабак О.Я., Князькова I.I., Циганков О.I. Значення стрес-ехокардiографiї з малими дозами добутаміну у хворих після інфаркту міокарда // Терапевтичнi читання пам'ятi академiка Л.Т.Малої: Тези Всеукраїнської науково-практ. конф.- Харкiв.- 2004.-С.106. (Автором проведено клініко-інструментальне обстеження хворих, формування груп порівняння, аналіз матеріалу, підготовка тез).

  10. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Нейрогуморальный модулятор спиронолактон в лечении больных острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью // ”Сучасні напрямки розвитку ендокринології” (Треті Данилевські читання): Тези науково-практ. конф. з мiжн. участю. - Харків. - 2004.-С.15-16. (Здобувачем здійснено підбір і обстеження хворих, аналіз отриманих даних підготовку публікації).

  11. Бабак О.Я., Князькова И.И., Тверетинов А.Б., Цыганков А.И. Влияние ирбесартана на вегетативную регуляцию сердечного ритма у больных острым инфарктом миокарда // ”Новітні технології в діагностиці та лакуванні внутрішніх хвороб”: Тези Всеукраїнської науково-практ. конф.- Харкiв.-2004.-С.4. (Особисто здобувачем здійснено обстеження хворих, аналіз результатів, підготовка тез).

  12. Бабак О.Я., Князькова И.И. Клинические эффекты системного тромболизиса и его влияние на постинфарктное ремоделирование у больных с острым инфарктом миокарда // VII Національний Конгрес кардіологів України: Тез.наук.доп.- Дніпропетровськ.-2004 .-С.236. (Особисто здобувачем здійснено обстеження хворих, аналіз результатів, підготовка тез).

  13. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Оценка эффективности спираприла у больных острым инфарктом миокарда, осложненным умеренной сердечной недостаточностью //„Неотложные состояния в кардиоревматологии в практике терапевта и педиатра”: Тези доп. науково-практ. конф. -Сімферополь: Вид. центр КГМУ.- 2005.-С.97. (Здобувачем здійснено підбір і обстеження пацієнтів, визначено групи порівняння, аналіз отриманих даних, підготовка тез).

  14. Бабак О.Я., Князькова И.И., Цыганков А.И. Аритмологическая характеристика больных с постинфарктной сердечной недостаточностью //”Порушення ритму серця: сучасні підходи до лікування”: Тези доп. Пленуму правління Асоціації кардіологів України. - Київ.-2005.-С.58-59. (Автором проведено обстеження хворих, формування та зіставлення груп, статистичну обробку, написання тез).

  15. Беловол А.Н., Князькова И.И., Цыганков А.И Влияние терапии бета-адреноблокатором атенололом на «гибернирующий» миокард у больных с постинфарктной сердечной недостаточностью // Тези доп. Пленуму правління Асоціації кардіологів України. - Київ.-2005.-С.60. (Автором проведено обстеження хворих, аналіз, підготовка тез до друку).

  16. Беловол А.Н., Князькова И.И., Тверетинов А.Б., Горб Ю.Г. Оценка эффективности карведилола у больных острым инфарктом миокарда, осложненным умеренной сердечной недостаточностью // «Сучасна медична наука обличчям до терапевтичної практики: Тези доп. науково-практ. конф. - Харкiв.- 2005.-С.8. (Самостійно проведено клінічне обстеження хворих, формування груп, обробку і аналіз результатів, оформлення публікації).

  17. Малая Л.Т., Князькова И.И., Дадаш-заде С.Р. Изменение вариабельности ритма сердца у больных острым инфарктом миокарда при лечении ирбесартаном // Сингапур.- International J. of immunorehabilitation: Труды XXY Конгресса Европейской академии аллергологии и клинической иммунологии 2-6 декабря 2002 г.- Vol.4, N 2.- P.299-300. (Здобувачем здійснено підбір і обстеження пацієнтів, визначено групи порівняння, статистичну обробку і аналіз отриманих даних, підготовку тез).

  18. Malay L.T., Knyazkova I.I., Dadash-zade S.R. Irbesartan effects on structural and functional heart condition and heart rate variability in patients with myocardial infarction, complicated with heart failure // The Journal of Heart Failure.- 2002.- N 1.- Vol.7.- P.56. Abstracts of the 8th World Congress on heart failure – mechanisms and management, Washington, DC, USA, july 13-16, 2002.-Режим доступу до журн.: http://www.kenes.com/heartfailure02/mon_pos.htm. (Здобувачем самостійно проведено обстеження та лікування хворих, статистичну обробку і аналіз результатів, підготовку тез до друку).

  19. Knyazkova I.I., Dadash-zade S.R. Dynamic of plasma endotelin-1 and atrial natriuretic peptide levels in patients with acute myocardial infarction: effects of irbesartan // Abstracts of the 5th International Congress on Coronary Artery Disease from prevention to intervention, Florence, Italy, 20 October 2003. (Здобувачем здійснено підбір і обстеження пацієнтів, визначено групи порівняння, статистичну обробку і аналіз отриманих даних, підготовку тез).

  20. Дадаш-заде С.Р., Князькова И.И. Влияние ирбесартана на структурно-функционаное состояние сердца и вариабельность сердечного ритма у больных инфарктом миокарда, осложненным левожелудочковой недостаточностью // Сердечно-сосудистые заболевания: "Креативная кардиология. Новые технологии в диагностике и лечении заболеваний сердца": Тез. 1-ой Межд. конф.- Москва.-2002.-Т.3, N3.-С.62-63. (Самостійно проведений підбір, обстеження і лікування хворих, аналіз отриманих даних, статистична обробка, підготовка тез).

  21. Малая Л.Т., Князькова И.И., Тверетинов А.Б Влияние спираприла на состояние эндотелиальных факторов и предсердного натрийуретического пептида у больных острым инфарктом миокарда // Кардиология СНГ: Сб. тез. Конгресса ассоциации кардиологов стран СНГ "Фундаментальные исследования и прогресс в кардиологии".- Санкт-Петербург.-2003.-Т.1, N1 (Приложение).- С.180. (Самостійно проведено клінічне обстеження, формування груп, обробку і аналіз результатів, оформлення публікації. Мета, задачі та висновки сформульовані спільно з науковим керівником).

  22. Князькова И.И., Тверетинов А.Б., Дадаш-заде С.Р Изменение содержания эндотелина-1 и вазоактивных простаноидов у больных острым инфарктом миокарда под влиянием ирбесартана // Кардиоваскулярная терапия и профилактика: Тез. Российского Национального Конгресса кардиологов "От исследований к стандартам лечения".- Москва.-2003.-Т.2, N3 (Приложение).-С.152-153. (Самостійно проведено клінічне обстеження, формування груп, обробку і аналіз результатів, оформлення публікації).

  23. Князькова И.И., Тверетинов А.Б Вегетативная регуляция сердца и состояние эндотелиальных факторов у больных острым инфарктом миокарда, осложненным сердечной недостаточностью: влияние ирбесартана // Тез. ежегодной Всероссийской конференции общества специалистов по сердечной недостаточности “Спорные и нерешенные вопросы сердечной недостаточности”.- Москва.- 2003.-С.32. (Здобувачем здійснено підбір і обстеження пацієнтів, аналіз і статистичну обробку результатів дослідження, підготовку тез до друку).

  1. Бабак О.Я., Князькова И.И., Тверетинов А.Б. Изменение внутрисердечной гемодинамики у больных острым инфарктом миокарда в зависимости от выраженности сердечной недостаточности// Кардиоваскулярная терапия и профилактика: „Российская кардиология от центра к регионам”: Тез. докл. Российского Национального Конгресса кардиологов.- Томск.- 2004.-Т.3, N 4 (Приложение 2).-С.39. (Самостійно здійснено обстеження хворих, аналіз результатів, підготовка тез).