У дисертаційній роботі вирішена актуальна задача стоматології – розроблено, науково обгрунтовано та апробовано в клініці використання мірімістину у вигляді водного 0,035% розчину та у складі мірамістинової пасти для лікування різних форм апікального періодонтиту, що суттєво підвищуєфективність терапії даних захворювань. 1. Встановлено, що у водних розчинах мірамістин in vitro проявляє виражену бактерицидну дію щодо мікрофлори кореневих каналів при концентраціях від 0,001 до 0,005 мг/мл і зберігає її на протязі 120 годин. 2. Визначена оптимальна концентрація мірамістину для клінічного застосування – 0,35 мг/мл, що відповідає 0,035%. 3. Розроблена мірамістинова паста для пломбування кореневих каналів зубів та підтверджена її висока ефективність при лікуванні різних форм апікального періодонтиту. 4. Показано, що застосування мірамістинової пасти дозволяє ефективно обтурувати кореневий канал. Вона проникає в дентинні трубочки, щільно прилягає до стінок каналу коренів та проявляє стійкість до відриву від його стінок. 5. Комплексне застосування мірамістину у вигляді водного розчину і у складі пасти при лікуванні різних форм періодонтиту дозволяє скоротити терміни лікування на 1 – 2 відвідування. 6. Застосування мірамістину при лікуванні гострого серозного періодонтиту дає позитивний результат у 100% спостережень, гострого гнійного – 93,0%, при загостренні хронічного періодонтиту – 85,3% . 7. Використання мірамістину у вигляді водного розчину і у складі пасти при лікуванні хронічного гранулюючого та гранулематозного періодонтиту призводить до суттєвого зменшення розмірів вогнища деструкції періапікальних тканин протягом 1 року у 88,9% та в 80,0% спостережень відповідно. Практичні рекомендації З урахуванням вираженої антибактеріальної дії на мікрофлору кореневих каналів при періодонтитах, антисептичну обробку рекомендується проводити 0,035% розчином мірамістину. Для пломбування кореневих каналів рекомендується застосувати мірамістинову пасту, яка забезпечує повну і надійну герметизацію кореневих каналів.
Список опублікованих наукових праць здобувача за темою дисертації Борисенко А.В., Симоненко Р.В. Лікування періодонтитів мірамістином // Сучасні проблеми фармакології. Матеріали I Національного з’їзду фармакологів України. м.Полтава, 27-29 вересня 1995. –Київ.-1995. – С.20.
Особистий внесок: здобувачу належать клінічні дослідження. Борисенко А.В., Симоненко Р.В. Ефективність клінічного використання мірамістину при лікуванні періодонтитів // Новини стоматології. –1996. - №2. – С.65-68.
Особистий внесок: здобувачу належать клініко-лабораторні та рентгенологічні дослідження. Борисенко А.В., Симоненко Р.В. Мірамістин у лікуванні періодонтитів // Ліки. – 1997. - №2. – С.108-110.
Особистий внесок: здобувачу належать клініко-лабораторні дослідження. Борисенко А.В., Симоненко Р.В. Спосіб лікування періодонтиту та склад для пломбування. // Патент на винахід№20925 А від 07.10.97.
Особистий внесок: дисертантом виконані клініко-рентгенологічні спостереження, лабораторні дослідження, забір, обробка і аналіз матеріалу, узагальнення, висновки, оформлення заявки. Симоненко Р.В. Найближчі та віддалені результати лікування періодонтитів з використанням мірамістину // Матеріали I (VIII) з’їзду Асоціації стоматологів України (30 листопада – 2 грудня 1999р.) – Київ: АСУ. – 1999. – С.231-232. Симоненко Р.В. Адгезивні властивості каніфоль-мірамістинової пасти в кореневих каналах зубів (ультрамікроскопічні дослідження). // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупіка – Київ. –2001. – С.491-494. Гарагуля А.Д., Симоненко Р.В.,Микробиологическое обоснование выбора антисептического лечения апикальных периодонтитов // Современная стоматология. – 2002. - №4. – С.14-16.
Особистий внесок: здобувачу належать клінічні дослідження. |