Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


230. Дмитрів Ірина Володимирівна. Клініко-діагностичні аспекти гострого тромбофлебіту нижніх кінцівок та обгрунтування тактики лікування: дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2004.



Анотація до роботи:

Дмитрів І.В. Клініко-діагностичні аспекти гострого тромбофлебіту нижніх кінцівок та обгрунтування тактики лікування. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03. – хірургія. –Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського, Тернопіль, 2004.

Дисертація присвячена розробці комплексу клініко-діагностичних тестів, дерматогліфічних та цитогенетичних маркерів формування гострого тромбофлебіту нижніх кінцівок та обгрунтуванню доцільності його хірургічного лікування. Застосовані методики визначення рівня адгезивних розчинних молекул І типу, малонового диальдегіду, показників гемостазіограми системної та місцевої крові, цитогенетичних індексів в доопераційному періоді і на сьомий день після оперативного втручання дозволили обгрунтувати ефективність хірургічного методу лікування цієї недуги.

На основі комплексного обстеження 80 хворих га гострий тромбофлебіт, 80 хворих на варикозне розширення вен та 80 здорових осіб було доведено мультифакторний тип успадкування цих захворювань, встановлено прогностичні критерії їх виникнення.

Розроблено програму раціонального обстеження хворих на гострий тромбофлебіт та варикозне розширення вен та клінічно здорових осіб з врахуванням спадкової схильності до цих хвороб.

В дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і вирішення проблеми, пов’язаної з доклінічною діагностикою та оперативним лікуванням гострого тромбофлебіту варикозно розширених вен нижніх кінцівок. Це наукове завдання вирішене внаслідок вивчення особливостей динаміки вмісту розчинних адгезивних міжклітинних молекул І типу, малонового диальдегіду, показників гемостазіограми системної і місцевої крові при гострому тромбофлебіті в процесі лікування, з’ясування їх ролі у його генезі, а також встановлення генетичних маркерів формування цієї недуги та варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Призначення наукового завдання – доведення ефективності хірургічного втручання у хворих з гострим тробофлебітом.

  1. На основі клініко-лабораторного аналізу перебігу до- та післяопераційного періоду можна стверджувати, що радикальне видалення тромбованих підшкірних вен сприяє швидкій нормалізації порушень гомеостазу.

  2. У хворих з гострим тромбофлебітом, незалежно від статі, констатовано збільшення вмісту розчинних міжклітинних адгезивних молекул І типу (sІСАМ-1) в 1,8 разу. У пацієнтів з неускладненим післяопераційним періодом спостерігалось достовірне зниження цього показника, тоді як у хворих із супутньою патологією, або при виникненні місцевих ускладнень він залишався на попередньому рівні чи підвищувався.

  3. Вивчення динаміки концентрації малонового диальдегіду показало, що до операції його вміст наростає у жінок в 1,1 разу, а в чоловіків – в 1,4 разу. У випадку неускладненого післяопераційного періоду до сьомого дня відбувається нормалізація цього показника.

  4. При гострому тромбофлебіті у жінок констатовано структурну гіперкоагуляцію з виснаженням протизгортальної і фібринолітичної систем (більш виражена в місцевій крові). У чоловіків виявлено компенсацію змін гемостазу, за виключенням зниження активності антитромбіну ІІІ в місцевій крові.

  1. На сьомий день після операції у чоловіків з гострим тромбофлебітом у регіонарній крові констатовано виражений гіперкоагуляційний синдром із загрозою переходу в ДВЗ крові, тому ведення післяопераційного періоду у них потребує адекватної корекції системи гемостазу.

  2. Аналіз даних генеалогічного і дерматогліфічного обстежень доводить мультифакторіальний тип успадкування гострого тромбофлебіту та варикозного розширення вен. Розроблена програма доклінічної діагностики спадкової схильності до цих недуг.

  3. У хворих на гострий тромбофлебіт констатовано суттєві порушення функціонального стану генома: індекси хроматизації та ядерцевий зменшуються в 1,4-1,6 разу, індекс патологічних ядер зростає у 3,4-5,5 разу, а показник статевого хроматину знижений у жінок в 2,6 разу, у чоловіків - наростає в 2,4 разу. На сьомий день після операції виявлено тенденцію до нормалізації вказаних показників.

Публікації автора:

  1. Дмитрів І.В., Ковальчук Л.Є., Геник С.М. Порівняльна характеристика функціонального стану геному хворих гострим тромбофлебітом до оперативного втручання та на сьомий день післяопераційного періоду // Галицький лікарський вісник. – 2002. – Т.9, №3. – С. 128-130. Здобувач провела збір матеріалу, аналіз цитогенетичних препаратів хворих з наступною статистичною обробкою даних, оформлення статті до друку.

  2. Встановлення спадкової схильності до тромбофлебіту та варикозного розширення вен на підставі дискримінантного аналізу дерматогліфічних показників / І.В.Дмитрів, Л.Є.Ковальчук, С.М.Геник, М.М.Осипчук // Вестник неотложной и восстановительной медицины (Приложение). – 2002. – Т.3, №3. – С. 35-37. Здобувач провела збір матеріалу, математичні обрахунки для кожного дерматогліфа, огляд літературних джерел по цій темі, оформила звідні таблиці та статтю до друку.

  3. Встановлення спадкової схильності до тромбофлебіту та варикозного розширення вен на основі канонічного аналізу дерматогліфічних показників / І.В.Дмитрів, Л.Є.Ковальчук, С.М.Геник, М.М.Осипчук // Буковинський медичний вісник. – 2003. – Т.7, №1. – С. 136-138. Здобувач провела збір матеріалу, математичні обрахунки для кожного дерматогліфа, огляд літератури по цій темі, оформила звідні таблиці та статтю до друку.

  4. Деякі принципи удосконалення хірургічної допомоги при варикозній хворобі / С.М.Геник, В.І.Олексин, І.С.Геник, І.В.Дмитрів // Шпитальна хірургія. – 2001. - № 3. – С. 14-16. Здобувач провела огляд літературних джерел по цій темі, оформила статтю до друку.

  5. Дмитрів І.В., Куцик Р.В., Геник С.М. Зміни молекул адгезії клітин під впливом хірургічного лікування хворих на гострий тромбофлебіт підшкірних вен нижніх кінцівок // Клінічна хірургія. – 2003. - №8.- С. 35-37. Здобувач провела збір матеріалу, виконала імуно-ферментний аналіз, частину статистичних обрахунків, оформила статтю до друку.

  6. Рішення про видачу патенту від 11.06.03. на винахід “Спосіб доклінічної діагностики захворювань поверхневих вен нижніх кінцівок” Заявка №2003010379 від 15.01.03. – МПК 7 А61В10/00 / Дмитрів І.В., Ковальчук Л.Є., Гудз І.М. Здобувачем проведено збір даних, статистичні обрахунки, огляд літературних джерел по цій темі, підготовлено матеріали до друку.

  7. Дмитрів І. Агрегатний стан крові та клініко-генетичні показники у хворих гострим тромбофлебітом // Матеріали V Міжнародного конгресу студентів і молодих учених, приуроченого до 10 річниці незалежності України. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2001. – С.37.

  8. Дмитрів І.В. Дерматогліфіка як метод ефективної доклінічної діагностики гострого тромбофлебіту і варикозного розширення вен // Матеріали ХХ з’їзду хірургів України. – Том 1. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. – С.642-644.

  9. Дмитрів І.В. Генетичні аспекти гострого тромбофлебіту та варикозного розширення вен // Матеріали ІІІ з’їзду медичних генетиків України з міжнародною участю. – Львів, 2002. – С.72.

  10. Дмитрів І. Показники спадкової схильності до деяких судинних захворювань // Тези доповідей 68 студентської наукової конференції. – Івано-Франківськ: Факел, 1999. – С.30-31.

  11. Дмитрів І. Генетичні маркери спадкової схильності до тромбофлебіту та варикозного розширення вен // Тези доповідей 69 студентської наукової конференції. – Івано-Франківськ: Факел, 2000. – С.25-26.

  12. Дмитрів І. Клініко-генетичні аспекти деяких захворювань серцево-судинної системи // Тези доповідей Міжнародного конгресу студентів і молодих вчених “Клініко-морфологічні аспекти серцево-судинної системи”. – Дніпропетровськ, 2000. – С.38-39.