Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


471. Макаревич Андрій Юрійович. Клініка та патогенетичне лікування генералізованого пародонтиту у хворих з інтерлейкіновим дефіцитом: дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2004.



Анотація до роботи:

Макаревич А.Ю. Клініка та патогенетичне лікування генералізованого пародонтиту у хворих з інтерлейкіновим дефіцітом.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22. - стоматологія. - Українська медична стоматологічна академія, Полтава, 2004.

У роботі викладені результати вивчення рівня прозапальних (ІЛ-1b, ФНП-a) і протизапальних (ТФР-b1, ТФР-b2) цитокінів в змивах пародонтальних кишень у хворих на генералізований пародонтит з хронічним та загостреним перебігом, що розширює уявлення про патогенез формування несприятливого перебігу захворювання. Представлено результати кореляційного аналізу зв'язку дисбаланса в цитокіновому профілі з порушеннями у загальному імунітеті та появою рецедивів захворювання. Розроблено і апробовано у клініці диференційоване призначення комплексної терапії хворим на генералізований пародонтит в залежності від перебігу захворювання, яка включає засіб цілеспрямованого впливу на цитокіновий профіль. Встановлено, що використання патогенетично обгрунтованих лікувальних комплексів скорочує терміни лікування, знижує кількість ускладнень, рецидивів, дозволяє досягти клініко-рентгенологічної стабілізації у більшості хворих.

Дані, отримані в процесі аналізу науково-медичної літератури, результатів особистих досліджень, визначили роль дисбалансу в системі прозапальних (ІЛ-1b, ФНП-a) і протизапальних (ТФР-b1, ТФР-b2) цитокінів, рівні його порушень та дозволили розробити новий підхід до тактики лікувально-реабілітаційних заходів в комплексній терапії генералізованого пародонтиту з різними варіантами клінічного перебігу.

Сутність представлених результатів наукового дослідження сформульована у наступних висновках:

1. Вивчення в змивах ясеневої борозни в осіб контрольної групи рівня прозапальних ІЛ-1b (не визначався), ФНП-a (42,5±36,3 пкг/мл) та протизапальних ТФР-b1 (347,0±20,9 пкг/мл), ТФР-b2 (62,8±12,1 пкг/мл) цитокінів, у змивах з пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит виявило достовірну (р<0,05) зміну співвідношення вивчаємих цитокінів у хворих із хронічним перебігом генералізованого пародонтиту і наявність вираженого дисбалансу в цитокіновому статусі у хворих із загостренням патологічного процесу.

2. Наявність вираженого дисбалансу в рівнях прозапальних (ІЛ-1b, ФНП-a) та протизапальних (ТФР-b1, ТФР-b2) цитокінів в змивах пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит є високоінформативним тестом для оцінки активності запалення в тканинах пародонта, характеристики важкості перебігу патологічного процесу і може використовуватися в якості прогностичного критерію ефективності проведеного лікування.

3. Підвищена експресія прозапальних (ІЛ-1b, ФНП-a) та знижений рівень протизапальних (ТФР-b1, ТФР-b2) цитокінів призводить до безпосереднього впливу на показники гуморального та клітинного імунітету у хворих на генералізований пародонтит. Підвищення ІЛ-1b до 498,9±11,5 пкг/мл; ФНП-a до 442,6±21,6 пкг/мл та зниження ТФР-b1 до 89,3±23,4 пкг/мл; ТФР-b2 до 45,9±21,4 пкг/мл (р<0,05), сприяє формуванню стійкого вторинного імунодефіциту у хворих на генералізований пародонтит.

4. Розроблений патогенетично обгрунтований принцип корекції зміненого цитокінового профілю з використанням лаферону та етіотропної терапії парагелем у хворих із загостренням генералізованого пародонтиту дає можливість цілеспрямовано впливати на імунологічні механізми, що дозволяє скоротити строки ліквідування запалення в пародонті в середньому на 3,4 дні, підвищити ефективність лікування на 19,2%.

5. Проведений аналіз комплексного клініко-лабораторного дослідження результатів лікування генералізованого пародонтиту за змінами показників в безпосередні та віддалені строки спостереження визначило необхідність диференційованого застосування імуностимулюючої цілеспрямованої терапії. При наяності вираженого дисбалансу в цитокіновому статусі доцільно використовувати лаферон, а у хворих з незначними змінами в цитокіновому профілі обгрунтовано застосування метацилу або імуналу, що дозволяє попередити ранні рецидиви запалення в пародонті та досягти стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації у 92,5% хворих.

Публікації автора:

1. Самойленко А.В., Мащенко И.С., Макаревич А.Ю. Дисбаланс в системе цитокинов больных генерализованным пародонтитом и его коррекция цитокинотерапией //Современная стоматология.- 2001. -№1(13).-С.41-43.

Особистий внесок полягає у проведенні інформаційного пошуку, клінічних досліджень, участі у виконанні імунологічних досліджень, обробці отриманих результатів.

2. Самойленко А.В., Макаревич А.Ю. Локальна патогенетична терапія генералізованого пародонтиту //Новини стоматології.- 2002.-№1(30). -С.27-28.

Особистий внесок полягає в участі у клінічних та лабораторних дослідженнях, лікуванні хворих досліджуємих груп, аналізі та обробці отриманих результатів.

3. Мащенко И.С., Макаревич А.Ю. Обоснование использования "Лаферона" в комплексном лечении генерализованного пародонтита //Вісник стоматології.- 2003.- №1. -С.25-27.

Особистий внесок полягає в участі у клінічних та лабораторних дослідженнях, лікуванні хворих досліджуємих груп, аналізі та обробці отриманих результатів.

4. Мащенко И.С., Макаревич А.Ю. Научно-практическое обоснование применения лаферона в комплексном лечении генерализованного пародонтита //Украинский стоматологический альманах.- 2003.-№2. -С.58-60.

Особистий внесок полягає в участі у клінічних та лабораторних дослідженнях, лікуванні хворих досліджуємих груп, аналізі та обробці отриманих результатів.

5. Макаревич А.Ю. Клініко-імунологічні критерії лікування генералізованого пародонтиту комплексом який включає використання "Парагелю" та лаферону //Медичні перспективи.-2003.-Т. VIII, №3. - С.58-62.