Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Порівняльне літературознавство


Лобас Наталія Павлівна. Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке") : Дис... канд. наук: 10.01.05 - 2007.



Анотація до роботи:

Лобас Н.П. Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке"). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.05 – порівняльне літературознавство. – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. – Тернопіль, 2007.

Дисертація присвячена дослідженню елементів карнавальної поетики у дебютних романах М. Йогансена та В. Ґомбровича, розглянутих як зразки міжвоєнної експериментальної прози. На основі засадничих положень теорії карнавалізації та меніпеї М. Бахтіна простежуються особливості функціонування та трансформації у новому контексті карнавальних тем, мотивів і бразів (еротичних, гастрономічних, скатологічних, бразів гротескного тіла та смерті), а також більших композиційних блоків — карнавальних схем "увінчання / розвінчання карнавального короля" та "профанного героя у невідповідних обставинах". Зіставлені тексти українського та польського письменників з жанровим каноном меніпеї, уточнені причини звернення митців до традиції карнавалізованої літератури, окреслені соціально-політичні та історико-літературні контексти оприсутнення романів.

Публікації автора:

1. Семащук Н. Трансформації розповідного “Я” у романі В.Ґомбровича “Фердидурке” // Studia methodologicа. — Вип.16. — Тернопіль: ТНПУ, 2005. — С.121-125.

2. Семащук Н. Літературознавчі імплікації категорій сакрального та профанного // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. — Вип.26. — Житомир, 2006. — С.126-128.

3. Лобас Н. Текстові реалізації карнавальних сюжетних моделей у романах М. Йогансена та В. Ґомбровича // Studia methodologicа. — Вип. 20. — Тернопіль: ТНПУ, 2007. — С.76-83.

4. Лобас Н. Карнавалізація літератури як реакція на соціальні кризи в українському та польському міжвоєнні // Studia methodologicа. — Вип. 21. — Тернопіль: ТНПУ, 2007. — С.4-12.

5. Семащук Н. Поетика карнавалу й експериментальна проза міжвоєнного періоду як проблема порівняльного літературознавства (на матеріалі романів М. Йогансена і В. Ґомбровича) // Міжнаціональні горизонти і компаративістичний дискурс сучасних літературознавчих студій. Монографія / За редакцією Романа Гром’яка. — Тернопіль: ТНПУ, 2005. — С. 227-269. Бібліограф. С. 269-270

6. Семащук Н. Теорія карнавалізації у методології порівняльного літературознавства // Проблеми і перспективи наук в умовах глобалізації: матеріали Всеукраїнської наукової конференції. — Тернопіль: ТНПУ, 2005. — С. 304-309.

7. Семащук Н. Маска у художньому тексті: спроба типології явища // Терміносистеми сучасного літературознавства: досвід розробки і проблеми: Науковий семінар / За редакцією Романа Гром’яка. — Тернопіль: ТНПУ, 2006. — С. 135-144.