Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економічна теорія


Осецький Валерій Леонідович. Інвестиційно-інноваційна модель розвитку економіки України в умовах ринкової трансформації. : Дис... д-ра наук: 08.00.01 - 2004.



Анотація до роботи:

Осецький В.Л. Інвестиційно-інноваційна модель розвитку економіки України в умовах ринкової трансформації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.01.01 – економічна теорія. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2004.

Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню інвестиційно-інноваційної моделі розвитку економіки України в умовах ринкової трансформації. Обгрунтовано сутність й особливості інвестиційно-інноваційних процесів і концептуальні засади державної інвестиційно-інноваційної політики, визначені перспективні напрями та методи її реалізації.

Визначено, що інноваційна домінанта посилює ефект інвестиційної політики, є чинником зростання інвестиційної активності, інструментом економічної, технологічної й соціальної спрямованості.

Обгрунтовано, що інвестиції та інновації як складові розширеного відтворення знаходяться у глибокому внутрішньому взаємозв’язку і взаємодії, розкрито механізми регулювання інвестиційно-інноваційних процесів, розроблена лізингова й венчурна модель інвестування інноваційного розвитку, побудована економіко-математична модель інвестиційно-інноваційного зростання економіки України.

Проведені дослідження дають змогу сформулювати наступні принципові положення, висновки та пропозиції (як теоретичної, так і практичної спрямованості) щодо напрямів, методів та механізмів формування інвестиційного ринку й оптимізації інвестиційно-інноваційної моделі розвитку економіки.

1. Створення нової інвестиційно-інноваційної моделі розвитку, що стимулюватиме інвестиційні і, водночас, трансформаційні процеси, потребує глибокого знання історії, теорії та практики інвестиційної діяльності. Поглиб-лене вивчення економічної природи інвестицій та етапів розвитку інвести-ційних теорій, світової практики їхнього застосування в контексті розробки національної інноваційної стратегії, дослідження механізмів стимулювання інвестицій та впливу глобалізації на інвестиційні процеси допомагає проаналі-зувати недоліки й переваги, наслідки та перспективи, мотивації й пріоритети побудови економічної моделі, яка має бути оптимальною за формою та інноваційною за змістом.

2. Складність інвестицій як об’єкта теоретичного пізнання і водночас предмета вивчення, різнобічний характер їх системної побудови передба-чають багаторівневу структуру підходів до визначення якісної сутності та функціональних властивостей цього економічного феномена. Мається на увазі, що для виявлення не формальних, а реальних причинно-наслідкових зв’язків, які зумовлюють природу й об’єктивні основи розвитку інвестиційних процесів, потрібні їх класифікація та економічний аналіз, який являє собою систему спеціальних знань, пов’язаних із дослідженням інвестиційних процесів, що складаються під впливом об’єктивних економічних законів і факторів інституціонального порядку. З позицій даного дослідження автором пропонується визначення сутності інвестицій як способу розміщення капіталу, який повинен забезпечити збереження або збільшення вартості капіталу і (або) забезпечити позитивну величину доходу. Отже, інвестування слід розглядати як найбільш активну форму використання нагромадженого капіталу в інноваційному процесі.

3. Рух капіталу як інвестиційного ресурсу здійснюється в реальному і фінансовому секторі, який включає економічні відносини між суб’єктами-учасниками руху. Множинність суб’єктів-учасників ускладнює відносини, оскільки кожний з них вступає у процес інвестування зі своїми цілями й інтересами. Ступінь їх заінтересованості та відповідальності визначається фінансовим станом кожного з них, а тому всі вони привносять у цей процес багатоплановість і різноманітність. Класифікація форм інвестицій визнача-ється вибором критерію, покладеного в її основу. Основним критерієм класифікації інвестицій є об’єкт вкладення засобів. Послідовний, внутрішній зміст форм інвестицій відображає ступені науково-технічного прогресу, тобто пожвавлення інвестиційних процесів, а це у свою чергу потребує нової фінансової інфраструктури, яка б обслуговувала інвестиції в інновації. Саме технологічні інновації (нововведення) забезпечують провідну роль продуктив-ності праці, появу нових високоякісних продуктів і послуг, конкуренто-спроможних на світовому ринку. Україна має ряд конкурентних переваг, реалізація яких, проте, ускладнена великими перекосами в структурі економіки та нерозвиненістю інфраструктури інноваційного підприємництва, у першу чергу, інституту венчурного капіталу як оптимального джерела інвестиційних та інноваційних ресурсів для інноваційного підприємництва.

4. Перехід до інноваційного економічного і соціального розвитку на базі використання внутрішніх довгострокових джерел є важливішою цільовою функцією інвестиційного процесу. Інновації забезпечують необ-хідну якість інвестицій, забезпечують вирішальний вплив на ефективність та конкурентоспроможність економіки. Наростаючий приплив інвестиційних ресурсів, що сприяє активізації інноваційної діяльності, стає своєрідним вираженням внутрішньої економічної сили та фінансової безпеки країни. Залучення внутрішніх та іноземних інвестицій в інноваційну сферу дозволить багатьом підприємствам мати ефективні інструменти прискорення розвитку пріоритетних сфер виробничої діяльності, спрямованих на досягнення постав-лених підприємством інноваційних цілей. На основі дії інвестиційного меха-нізму виникло й одержало розвиток поняття “інвестиційний капітал”. Аналіз показав, що дане поняття було побудоване на принципах функціонування особливої організаційної форми капіталу – акціонерного товариства і вияви-лося тісно пов’язаним із кредитно-грошовою політикою сучасних держав та тими принципами, на яких будується нині в ринкових економіках грошова емісія. У сучасних умовах інвестиційний механізм набув значного розвитку, а суть цього механізму полягає у збільшенні інвестиційного капіталу.

5. Аналіз структури державних інвестицій дає можливість виділити питання участі держави у тій чи іншій формі у фінансово-кредитних інститутах. На наше переконання, активна участь держави через наявність її частки в капіталі фінансових інститутів дозволить забезпечити захист інтересів національного капіталу в стратегічних галузях народного госпо-дарства, які є сферою інтересів Заходу. Тому необхідно змістити акцент на стан і суспільну роль управління національним капіталом, в якому пріори-тетне значення повинен мати капітал у формі державних підприємств або змішаних із значною часткою держави. Це буде свідчити про реальне вико-нання державним капіталом функції економічної безпеки країни, яку він нині практично не виконує. Реформування системи управління економікою в цілому та інвестиціями зокрема дозволить усунути наслідки деформації протилежностей централізованих (державних) і децентралізованих (ринкових) форм (за беззастережного переважання других) в управлінні економікою та співвідношення між централізованими (бюджетними) і приватними інвести-ціями. Це означає, що саме протиріччя не зникає, а лише набуває інших, більш цивілізованих форм, що виключають гіпертрофію централізму. При посиленні ролі держави в інвестиційній сфері треба враховувати, що ступінь розширення її участі має об’єктивні межі. Ці межі, з одного боку, зумовлені реальними фінансовими можливостями, а з другого – тим, що зростання присутності держави в економіці має сприяти припливу приватних інвестицій, а не їх витісненню.

6. Сучасний стан і структура інновацій в реальному секторі економіки в розвинутих країнах дає змогу зробити висновок, що у світовій практиці звичайним явищем було прискорене запровадження техніко-технологічних новацій у традиційні галузі. Інновації, що спрямовуються в цьому випадку на модернізацію, не тільки довели імпульс росту продуктивності та прибутко-вості оновлюваних виробництв, а й розширили межі циклічності у сфері інно-вацій. А це суттєво подовжило строки циклічного підйому і потім зменшувало ризики настання кризи. З’ясовано, що в економічній системі повинен бути чітко виражений інноваційний цикл, який може бути вихідним імпульсом для наступного розгортання загального економічного циклу. Це особливо слід враховувати при розробці інноваційної ідеології модернізації економіки.

7. Особливості зміни структури інвестиційного капіталу в українській економіці зумовлені тим, що перехід до ринкової моделі інвестування здійснювався в умовах економічної кризи. Скорочення частки бюджетних інвестицій було наслідком не тільки зміни інвестиційних режимів, а й різкого скорочення державних доходів в умовах економічного спаду. Погіршення фінансового стану підприємств заважало здійсненню інвестицій як за рахунок власних джерел, так і залучення ресурсів фінансового ринку. Аналіз можливостей їх мобілізації свідчить про те, що в нинішній ситуації доцільно зробити наголос на створенні необхідних умов і розроблення системи дійових заходів для активізації внутрішніх інвестицій, не відмовляючись від використання ефективних механізмів мобілізації приватних інвестицій.

8. У системі фінансового забезпечення інвестиційного процесу в трансформаційній економіці ключову роль відіграють іноземні інвестиції. Вони могли б стати важливим чинником економічного зростання в Україні, проте протидіють і не сприяють цьому їхній недостатній обсяг і, як наслідок, дуже мала частка їх серед ресурсів, задіяних для відродження виробництва. Незважаючи на реалізовані заходи, інвестиційний клімат залишається поки що несприятливим, що визначає незначне надходження іноземних інвестицій. Іноземні інвестиції зумовлюють характер інвестиційних процесів в економіці, активізують напрями й шляхи економічного зростання. В остаточному підсумку іноземні інвестиції створюють додатковий потенціал внутрішньої інвестиційної та інноваційної діяльності.

9. Запропоновані конкретні заходи щодо посилення державного регулювання резервних фінансових активів населення як визначального фактора активізації інвестиційних потоків у реальну економіку. Діалектичний підхід дозволив сформулювати основні вимоги до державного регулювання процесів формування і трансформації заощаджених ресурсів населення в інтересах створення нової інноваційної економіки. Ці процеси являють багатопланову і розгалужену систему заходів законодавчого, виконавчого, стимулюючого і контролюючого характеру. Визначені пріоритети активізації фінансових інститутів з метою підвищення ефективності заощаджень населення. Інфраструктура українського ринку поки що не пристосувалася для поточної оперативної роботи з ресурсами індивідуальних дрібних інвесторів. Це надто обмежує використання найбільш масового джерела концентрації ресурсів та їх інвестування. В роботі знайдені можливості перспективного розвитку найбільш прогресивних і зручних колективних форм інвестування. Розроблені рекомендації щодо підвищення ефективності інвестиційної трансформації заощаджень населення.

10. Визначено інвестиційні пріоритети формування ринку високих технологій. Формування ринку високих технологій є атрибутом ринкової поведінки корпорацій. Тому центральним питанням державної інвестиційної політики є стратегічний сценарій інноваційного розвитку в умовах гострої нестачі інвестиційних ресурсів. Запропонована класифікація технологічних укладів, яка може стати дієвим інструментом аналітичної економічної оцінки технологічної еволюції виробничої модернізації інвестиційної діяльності в контексті концепції технологічного детерміналізму щодо інноваційного розвитку України

11. Лізинг – важливий компонент державної стратегії заохочення довгострокових інвестицій в інновації. Доведено, що нові лізингові підприєм-ства, не беручи безпосередньої участі у створенні інновацій, оптимізують напрями руху та обсяги фінансових, інформаційних, матеріально-технічних і людських ресурсів з метою інтенсифікації інноваційних процесів. Проведений аналіз виявив, що ефективність інноваційного процесу збільшується у 3-5 разів при залученні лізингової моделі інвестування. Найбільш дієвим інстру-ментом придбання устаткування на базі лізингової угоди є мале та середнє підприємництво, яке покликане завчасно виявляти прогресивні тенденції розвитку науки і техніки та пропонувати інноваційні рішення. Внаслідок високої ефективності функціонування лізингового бізнесу запропоновано створення національної системи венчурного підприємництва на базі існуючих лізингових компаній та банків, науково-технічної й інноваційної сфери.

12. На етапі становлення економіки у післякризовий період величезну цінність мають дослідження, проведені за допомогою моделей економічного зростання. Серед них слід відзначити економетричні моделі інвестиційного росту, які є вираженням сучасної економічної теорії і тому мають величезну практичну значимість. Модель, запропонована в даній роботі, являє собою інвестиційну модель економічного зростання та підкреслює необхідність орієнтації на інновації.

13. На основі знайдених параметрів моделі інвестиційно-інноваційного зростання була проведена оптимізація структури інвестиційної діяльності в Україні. Економетричний аналіз показав, що ефективність державних і напівдержавних форм фінансування в даний час надто низька й вони не активізують економічне зростання. Це пояснюється тим, що вказані джерела характеризуються нижчою якістю інвестиційних рішень, тому стимулювання активності інституціональних інвесторів може забезпечити підвищення темпів росту ВВП на 1-1,5%, що матиме істотний позитивний вплив.

14. Розвиток й ефективність інвестиційної діяльності в Україні залежить від розвитку інновацій в країні. Для забезпечення неперервного сталого економічного зростання необхідна переорієнтація економіки на інноваційний сектор. Завдання Уряду та Верховної Ради України у найкоротший термін сформувати концепцію інноваційної економіки й закріпити її законодавчо. Базові складові інноваційної економіки – це ефективна система інвестування капіталу, яка може сформуватися лише на базі інституціональних інвесторів, кваліфіковані й високоінтелектуальні кадри, націлені на генерацію перспективних науково-технічних нововведень та пошук методів їх реалізації. Необхідно зробити все можливе для поєднання фінансових ресурсів і наукового потенціалу країни, бо це єдиний шлях до процвітання країни.

Застосування рекомендованих у дисертації заходів і принципів сприятиме оптимізації інвестиційно-інноваційної моделі розвитку національної економіки, модернізації її та створенню інноваційної економіки.

Публікації автора:

Монографія

  1. Осецький В.Л. Інвестиції та інновації: проблеми теорії і практики. Монографія. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 412 с. (20,4 др. арк.).

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Осецький В.Л., Андріюк Н.В. Діяльність споживчої кооперації в умовах переходу до ринку // Економіка АПК. – 1997. – С.33-35. Автором визначено роль споживчої кооперації в економічних перетвореннях (0,3 др. арк.).

  1. Осецький В.Л., Андріюк Н.В. Соціально-економічна природа споживчої кооперації // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 1998. - №2. – С.72-78. Особисто здобувачеві належить аналіз кооперативного сектора економіки (0,5 др. арк.).

  2. Осецький В.Л., Андріюк Н.В. Роль споживчої кооперації в задоволенні потреб села // Економіка АПК. – 1998. - №7. – С.87-89. Автором проаналізовано показники фінансової діяльності споживчої кооперації (0,3 др. арк.).

  3. Осецький В.Л., Шипов М.В. Теоретичні основи аналізу інвестицій у ринковій економіці // Академічний огляд. – 1999. - №1. – С.65-68. Автором розкрито процес еволюції теорії інвестиційної діяльності (0,5 др. арк.).

  4. Петруня Ю.Є., Осецький В.Л. Взаємовідносини власників і менеджерів в акціонерних товариствах // Економіка АПК. – 1999. - №4. – С.19-22. Автором проведено аналіз внутрішніх взаємовідносин в акціонерних товариствах (0,3 др. арк.).

  5. Петруня Ю.Є., Осецький В.Л. Проблеми забезпечення прав інвесторів та світовий досвід їх вирішення // Збірник праць вчених. Вип.21. – Київ: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН Україна, 1999. – С.5-9. Автором проведено аналіз проблеми взаємовідносин у межах акціонерного товариства (0,2 др. арк.).

  6. Петруня Ю.Є., Осецький В.Л. Проблеми функціонування акціонерного механізму залучення інвестицій в Україні // Вісник НБУ. –1999. - №8. – С.58-60. Автором проаналізовано проблеми, які гальмують дію механізму залучення інвестицій (0,4 др. арк.).

  7. Петруня Ю.Є., Осецький В.Л., Гавриляка Г.В. Фінансові джерела ресурсного забезпечення підприємства // Персонал.-1999.-№3 (Приложение).- С.107-108. Автором визначено роль акцій в залученні інвестиційних ресурсів (0,3 др. арк.).

  8. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Проблеми підвищення інвестиційної активності у виробничій сфері в Україні // Банківська система України: теорія і практика становлення (Збірник наукових праць, том 1). – Суми: ВВП “Мрія-1” ЛТД “Ініціатива”: Українська академія банківської справи.-1999.-С.313-320. Особисто здобувачеві належить аналіз власних джерел фінансування інвестиційних процесів (0,5 др. арк.).

  9. Петруня Ю.Є, Осецький В.Л. Забезпечення прав інвесторів: світовий досвід та практика України // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України.-1999.-С.91-94. Автором досліджені і визначені проблеми діяльності емітентів та інвесторів на ринку акцій (0,4 др. арк.).

  10. Осецький В.Л., Отрошко О.В. Економічне зростання: суть, фактори, перспективи поновлення в Україні // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України.-1999.-№2.- С.158-161. Особисто здобувачеві належить аналіз чинників економічного зростання (0,4 др. арк.).

  11. Осецький В.Л. Лізинг: позитивні та негативні сторони // Академічний огляд.-1999.-№2.- С.72-78 (0,5 др. арк.).

  12. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Роль міжнародних фінансових інститутів та іноземних інвестицій в економічному розвитку України // Академічний огляд.-2000.-№1.- С.73-76. Автором визначено роль інвестицій в активізації економічних процесів (0,4 др. арк.).

  13. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Значення лізингових операцій для економіки України // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України.-2000.-Спецвипуск. – С.129-133. Особисто здобувачеві належить аналіз переваг лізингових угод (0,4 др. арк.).

  14. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Роль особистості керівника в ефективному управлінні організацією // Регіональні перспективи.-2000.-№2-3 (9-10) (Науково-практичний журнал). – С.112-114. Автором проаналізовано якість управління організацією (0,3 др. арк.).

  15. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Удосконалення економічних відносин при використанні інвестиційних коштів // Економіка АПК.-2000.-№5.- С.36-38. Автором визначені принципи інвестування в умовах адміністративної та ринкової економіки (0,3 др. арк.).

  16. Осецький В.Л., Макаренко М.С. Економічна сутність лізингу та його роль в активізації інвестиційної діяльності // Вісник Української ака-демії банківської справи.-2000.-№1(8). – С.33-35. Особисто здобувачеві нале-жить аналіз ролі лізингу в активізації інвестиційної діяльності (0,4 др. арк.).

  17. Осецький В.Л., Мостенська Т.Л. Лізинговий контракт та механізм його виконання // Финансы, учёт, банки. Сборник научных трудов. – Донецк: «КИТИС», Дон ГУ, 2000. – С.68-74. Автором розроблений механізм організації та виконання лізингового контракту (0,5 др. арк.).

  18. Марченко В.М., Осецький В.Л., Тарасюк Г.М. Планомірність при переході до економічних методів регулювання ринку // Вісник Технологічного університету Поділля.-2000.-№4 (частина3. Економічні науки). – С.151-153. Автором розкрито роль закону вартості в економічному регулюванні (0,3 др. арк.).

  19. Осецький В.Л., Тарасюк Г.М. Податок на додану вартість – універсальний фінансовий інструмент в умовах ринку // Теорії мікро- та макроекономіки. - Збірник наукових праць. Випуск 5.-К., 2000. Автором досліджено проблеми податкового тиску на виробників (0,4 др. арк.).

  20. Осецький В.Л. Еволюція становлення та розвитку лізингових відносин // Вісник технологічного університету Поділля.-2000.-№6. (частина 2. Економічні науки).- С.172-174. (0,4 др. арк.).

  21. Осецький В.Л., Мостенська Т.Л. Проблеми обмеженості ринку інвестиційних ресурсів України // Вісник НБУ.-2000.-№10.-С.58-60. Автором визначені джерела формування інвестиційного потенціалу України (0,4 др. арк.).

  22. Осецький В.Л., Шипов М.В. Антимонопольне регулювання в харчовій промисловості // Економіка АПК (міжнародний науково-виробничий журнал).- 2000.- №10.- С.48-52. Особисто здобувачеві належить аналіз структурної демонополізації (0,5 др. арк.).

  23. Осецький В.Л. Вплив інвестиційних процесів на зовнішньо-економічну діяльність в Україні // Проблеми активізації регіональної інвестиційної політики в сучасних умовах: Вісник Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту.-Дніпропетровськ, 2000.- Т.2.- С.91-92.(0,3 др. арк.).

  24. Осецький В.Л. Конкурентні умови на ринку лізингових послуг і економічна політика держави // Академічний огляд.-2000.-№2. - С.-67-71.(0,5др. арк.).

  25. Осецький В.Л. Шляхи активізації лізингової діяльності в Україні // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – Економіка. – Випуск 46. – К., 2000. – С.31-33 (0,3 др. арк.).

  26. Осецький В.Л. Підвищення ролі банківської системи в стимулюванні розвитку лізингу в Україні // Вісник Української академії банківської справи.-2000.-№2(9).-С.18-21 (0,5др. арк.).

  27. Осецький В.Л. Роль лізингового ринку в розвитку інвестиційної діяльності в Україні // Теорії мікро- та макроекономіки. Збірник наукових праць. Випуск 7.- К.,2001.-С.215-221 (0,6др. арк.).

  28. Марченко В.М., Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Основні умови розвитку експортоорієнтованих виробництв в Україні // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 23(частина І).-К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, 2000. – С.158-166. Автором проведений аналіз напрямків структурної побудови експорту (0,4 др. арк.).

  29. Осецький В.Л. Інвестиційна функція суб’єктів підприємництва: можливості лізингових джерел //Сіверянський літопис: Всеукраїнський науковий журнал.-Березень-квітень.-2001.-№2(38).-С.158-161 (0,6 др. арк.).

  30. Осецький В.Л. Лізинг та його роль у забезпеченні інвестиційного клімату та економічної безпеки інвестування // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зібрання наукових праць.-Вип.26.-К.:ВПУ “Київський університет”, Інститут міжнародних відносин, 2001.- С.500-504 (0,5др. арк.).

  31. Осецький В.Л. Аналіз управління та оцінка ефективності інвестиційних рішень // Теорії мікро- та макроекономіки. Збірник наукових праць. Випуск 8. – К., 2001. – С.264-272 (0,6 др. арк.).

  32. Осецький В.Л. Гроші як інвестиційний ресурс // Вісник Волинського Державного університету імені Лесі Українки. – Випуск №4. –Луцьк, 2001. – С.45-49 (0,6 др. арк.).

  33. Осецький В.Л. Методичні підходи до реалізації інноваційного потенціалу підприємств // Підприємництво, господарство і право. – 2002. - №3. – С. 114-117 (0,5 др. арк.).

  34. Осецький В.Л., Федулова І.В. Визначення ризиків на всіх рівнях структури управління підприємством // Агроінком. – 2001. - № 8-12.- С. 30-33. Автором визначені фактори ризику (0,3 др. арк.).

  35. Осецький В.Л., Понежда О.А. Залучення інвестицій шляхом випуску цінних паперів у системі АПК // Економіка АПК. – 2002. - № 2. – С. 64-68. Автором проаналізовано питання фінансування виробничої діяльності підприємств (0,4 др. арк.).

  36. Осецький В.Л., Марченко В.М. Геоекономічні проблеми реформування торгових режимів // Формування торговельних режимів у перехідних економіках в умовах глобалізації (приклад України) / Матеріали ІХ Міжнародної науково-теоретичної конференції. – К.: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2001. – С. 200-205. Особисто здобувачеві належить аналіз реформування інструментів зовнішньоторговельних операцій (0,4 др. арк.).

  37. Осецький В.Л. Інвестиційна діяльність та її державне регулювання в Україні // Науковий вісник Академії державної податкової служби України. – 1 (11)/2001. – С. 49-54 (0,6 др. арк.).

  38. Марченко В.М., Осецький В.Л., Скопенко Н.С. Міжнародний досвід портфельного інвестування та його значення для економіки України // Теорії мікро- та макроекономіки. Збірник наукових праць. Випуск 10. – К., 2002. – С. 187-192. Особисто здобувачеві належить аналіз законодавства країн вкладення капіталу (0,4 др. арк.).

  39. Осецький В.Л. Правові та інституційні фактори інвестиційної діяльності в Україні // Вісник Академії праці і соціальних відносин. - № 2/ 2000. – С. 163-165 (0,4 др. арк.).

  40. Осецький В.Л., Мазурок П.П. Освіта та ефективність інвестицій у людський капітал // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – 3 (16) 2002. – С. 70-75. Автором проведено аналіз економічної ефективності інвестицій в освітньо-професійну складову людського капіталу (0,4 др. арк.).

  41. Осецький В.Л., Тихенко О.В. Основні аспекти управління корпорації в єдиній Європі // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб.наук.пр. – Вип.36 (у двох частинах). – Частина ІІ. – К.: Київський національний університет ім.Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2002. – С.209-215. Автором проаналізовано структурну організаційну модель Європейського ринку (0,7 др. арк.).

  1. Осецький В.Л. Фінансове стимулювання та інвестиційні рішення в системі корпоративного підприємництва // Вісник “Економіка” Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка. – Вип. 60-61. – 2002. – С. 70-71 (0,2 др. арк.).

  2. Грищенко Т.В., Осецький В.Л. Особливості здійснення міжнародних лізингових операцій в Україні // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб. наук. пр. Вип. 38 (у двох частинах). Частина ІІ. К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 49-50. Особисто здобувачеві належить аналіз розвитку міжнародних лізингових відносин (0,3 др. арк.).

  3. Осецький В.Л. Інвестиційно-інноваційна стратегія економічних перетворень // Регіональні перспективи. – 2002. - № 5 (24). – С. 30-32. (0,4 др. арк.).

  4. Осецький В.Л. Державне регулювання інвестиційної діяльності // Академічний огляд. – 2002. - № 2.- С. 51-57 (0,6 др. арк.).

  5. Осецький В.Л. Інвестиційна модель зростання економіки // Фінанси України. – 2003. – №1. – С.21-27 (0,7 др. арк.).

  6. Осецький В.Л. Грошово-кредитна політика – детермінанта інвести-ційних змін // Банківська справа. – 2003. - № 1 (49). – С. 22-26 (0,6 др. арк.).

  7. Осецький В.Л. Побудова корпоративного управління – ринковий механізм ефективного використання інвестицій // Вісник СевДТУ. – Вип. 44: Економіка і фінанси: Зб.наук.пр. / Редкол.: В.І.Плаксін (відп.ред.) та ін.; Севастоп.наук.техн.ун-т. – Севастополь: Видавництво СевНТУ, 2003. – С.63-68 (0,5 др. арк.).

  8. Осецький В.Л. Сучасна стратегія управління інвестиціями // Вісник Академії праці і соціальних відносин. - №3. – 2003. – С.108-113 (0,5 др. арк.).

  9. Осецький В.Л., Тихенко О.В. Оптимізаційна модель прискорення економічного зростання за рахунок структурних змін у сфері інвестиційної діяльності // Вісник “Економіка Київського національного університету ім.Тараса Шевченка”. – Вип.66-67. – 2003. – С.31-32. Автором проведено аналіз класифікації інвестицій в економіку України (0,3 др. арк.).

  10. Осецький В.Л. Роль заощаджень населення та інвестицій в трансформаційній економіці // Науковий вісник Буковинського державного фінансово-економічного інституту. Економічні науки. – Вип.5. – Чернівці, 2004. – С.219-225 (0,5 др. арк).

Публікації в інших наукових виданнях

  1. Осецький В.Л., Мягких Т. Розвиток лізингових операцій в Україні // Проблеми та перспективи розвитку економіки України в умовах ринкової трансформації: Сб.: Економічний вісник національної гірничої академії України. – Т.1. – Дніпропетровськ: РИК НГА України, 1999. – С.12-15 (0,2 др. арк.).

  2. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Проблеми структурної перебудови економіки України // Науковий вісник. – Івано-Франківськ: Інститут менеджменту та економіки.-2000.-№1 (Серія економічних наук). – С.18-25. Автором визначено методологічні основи структурних змін в економіці (0,5 др. арк.).

  3. Мостенська Т.Л., Осецький В.Л. Роль інвестицій в активізації інноваційних процесів // Регіоналізація економіки і здійснення адміністративної реформи в Україні: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчя ДДТУ та 250-річчю м.Дніпродзержинська, 18-19 травня 2000 року. Частина 1 (Відп. редактор І.Ф.Єфремова. – Дніпродзержинськ, 2000. – С.152-154 (0,1 др. арк.).

  4. Осецький В.Л. Нормативно-правові засади розвитку лізингової діяльності в Україні // Податкова політика в Україні та її нормативно-правове забезпечення. Збірник наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції (1-2 грудня 2000 року). – Ірпінь: Академія ДПС України, 2000. – С.210-212 (0,2 др. арк.).

  5. Осецький В.Л., Колобова Л.В. Фінансова система та її роль у трансформації заощаджень в інвестиції // Наукові праці МАУП. - №9, 2003. – С.16-18 (0,3 др. арк.).