Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем


Гречко Анастасія Валеріївна. Інтелектуалізація та впорядкування інтерфейсів систем електронного документообігу : Дис... канд. наук: 01.05.03 - 2006.



Анотація до роботи:

Гречко А.В. Інтелектуалізація та впорядкування інтерфейсів систем електронного документообігу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем. – Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Київ, 2006.

Дисертацію присвячено розробці нових математичних моделей підтримки електронного документообігу, організованого за вимогами національних ІТ-стандартів, гармонізованих з міжнародними, побудові XML-інтерфейсів для міжкорпоративного обміну даними, зокрема за нормами EDIFACT-мови, та дослідженню комерційних СЕД методами експертного аналізу (методом аналізу ієрархій Т. Сааті). З метою інтелектуалізації інтерфейсу існуючої системи експертного аналізу “Фактор” у вигляді повнофункціонального Web-сайту побудовано онтологію методу МАІ та застосовано технологію ASP.

  1. Визначено основні задачі корпоративного документообігу в рамках інтернаціоналізації й національно-культурної локалізації ІТ і розроблено національні стандарти України ДСТУ 4353-5:2004, ДСТУ 4354-1:2004, ДСТУ 4355-2004 на схеми кодування українського алфавіту в складі репертуару символів кирилиці. Запропоновано процедуру розробки й міжнародної реєстрації культурних елементів, щодо схем кодування українського алфавіту в складі репертуару кирилиці.

  2. На підставі описаної в шести частинах розробленого національного стандарту України ДСТУ ISO 9735 сукупності нотацій синтаксису для формату EDIFACT-повідомлень і згідно з ДСТУ ISO/TS 20625 запропоновано граматичну модель перетворення EDIFACT-повідомлень в XML-документи для побудови XML-інтерфейсів різних корпоративних СЕД.

  3. Розроблено онтологію методу МАІ Т. Сааті з метою вдосконалення схеми бази даних системи-оболонки “Фактор” для подальшої інтелектуалізації її інтерфейсу у вигляді повнофункціонального Web-сайту.

  4. Упродовж модернізації системи-оболонки “Фактор” для відпрацювання її функціональних модулів, проектування бази даних, макетування інтерфейсу й сценаріїв експертного аналізу застосовано методології родини IDEF (DFD, SADT, IDEF1X) і CASE-інструменти BPWIN та ERWIN. Для розробки користувацького інтерфейсу розподіленої системи експертного аналізу “Web-Фактор” застосовано технологію ASP.

  5. Удосконалену систему “Web-Фактор” використано під час вибору комерційної СЕД для розвитку КІС торгово-посередницької фірми “Лаура”, а саму процедуру вибору формалізовано для широкого застосування.