Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Оториноларингологія


Альмашні Зіяд Алі Махмуд. Імплантація кріоконсервованої плацентарної тканини в комплексному лікуванні хворих на хронічний поліпозний риносинуїт : Дис... канд. наук: 14.01.19 - 2003.



Анотація до роботи:

Зіяд Алі Махмуд Альмашні. Імплантація кріоконсервованої плацентарної тканини в комплексному лікуванні хворих на хронічний поліпозний риносинуїт. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю: 14.01.19 - оториноларингологія. - Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка Академії медичних наук України, Київ, 2003.

У дисертаційній роботі подані дані комплесного клініко-лабораторного (бактеріологічного, імунологічного і морфологічного) обстеження хворих з хронічними поліпозними риносинуїтами.

Встановлено, що найчастіше на хронічні поліпозні риносинуїти страждають люди працездатного віку, і серед них чоловіки частіше, ніж жінки. Ведучими ознаками є утруднення, що прогресує або відсутність носового дихання, головний біль та виділення водянистого або слизового характеру.

Поліпозна тканина, яка була вилучена у таких хворих, на мікроскопічному рівні розцінювалась як "зрілий" та "незрілий" тип будови.

Виявлено, що у хворих на хронічний поліпозний риносинуїт найчастіше висівались золотистий стафілокок та асоціації мікроорганізмів. Потім за частотою виявлення із патологічного осередка йде епідермальний та сапрофітичний стафілококи. Інші мікроорганізми висівались значно рідше.

Вивчення показників клітинного й гуморального імунітету хворих на хронічний поліпозний риносинуїт показало, що до лікування мало місце зниження вмісту Т- і В-лімфоцитів, хелперів та підвищення недиференційованих О-клітин. Рівень сироваткових імуноглобулінів А і М був знижений, IgG - підвищений. Крім того, дослідження показали зниження тестів, які характеризують як поглинальну так і перетравлюючу здатність нейтрофілів крові.

У роботі вперше розроблені та запропоновані ізольований і комбінований методи для підвищення ефективності лікування хворих на хронічний поліпозний риносинуїт за допомогою застосування у післяопераційному періоді кріоконсервованої плацентарної тканини та препарату ІРС-19, при якому були отримані високі позитивні клінічні результати порівняно з "традиційним" лікуванням: 83±7% проти 61±10% в контрольній, а негативні - 17±7% проти 39±10% при катамнезі 3 роки.

  1. Розроблені нові протирецидивні методи лікування хворих на хронічний поліпозний риносинуїт, які включають у себе ізолоьовану імплантацію плацентарної тканини та її комбінацію з ендоназальним введенням препарату ІРС-19, що дозволяє подовжити період ремісії, а також сприяє підвищенню рівнів Т- і В-лімфоцитів крові, нормалізації абсолютного і процентного вмісту О-лімфоцитів, активізації фагоцитуючих клітин (як поглинальної, так і перетравлюючої їх здатності).

  2. У хворих на хронічний поліпозний риносинуїт при ізольованому та комбінованому лікуванні плацентою і препаратом ІРС-19 у післяопераційному періоді спостерігається вірогідне зниження обсіменіння порожнини носа патогенними мікроорганізмами та значне збільшення частки сапрофітних штамів.

  3. Констатовано, що у пацієнтів, поліпозна тканина яких морфологічно розцінювалась як більш "зріла" (мікросудини рідкі з периваскулярною інфільтрацією, велика кількість фібробластів і колагенових волокон, відсутні зони росту) в більшості випадках отримано позитивний ефект при використанні кріоконсервованої плаценти в ізольованому варіанті та в комбінації з препаратом ІРС-19. Це дозволяє стверджувати, що запропоновані методи лікування хронічного поліпозного риносинуїту більш віддають перевагу особам зі "зрілим" типом будови поліпозної тканини. .

  4. Встановлено, що комбіноване лікування поліпозу носа, яке включає гетеротопічну трансплантацію плацентарної тканини і місцеве введення препарату ІРС-19 більш ефективне, ніж ізольована імплантація плаценти (позитивні результати лікування у 83±7% хворих проти 74±9% при терміні спостереження 3 роки) у зв'язку з тим, що при цьому виявляється цілющий вплив як на весь хворий організм, так і безпосередньо на патологічний осередок.

  5. При порівняльній оцінці клінічної ефективності ізольованих і комбінованих протирецидивних методів лікування поліпозу носа, які включають у себе введення кріоконсервованої плацентарної тканини та препарату ІРС-19, з "традиційним" лікуванням встановлено, що більша кількість позитивних результатів і на більш тривалий термін отримано при використанні плаценти та препарату ІРС-19 в якості лікувального посібника. Позитивні результати лікування у 74±9% та 83±7% пацієнтів проти 61±10% при терміні спостереження 3 роки.

  6. Ізольована гетеротопічна імплантація плацентарної тканин, а також в поєднанні з ендоназальним введенням препарату ІРС-19 є досить високоефективним протирецидивним методом лікування поліпозу носа, який не має протипоказань і ускладнень, і тому може бути рекомендований в ЛОР-практику як метод вибору для лікування хворих з хронічними поліпозними риносинуїтами.

Публікації автора:

  1. Журавлев А.С., Альмашни З.А. Об иммуномодулирующих факторах в комплексном лечении воспалительных заболеваний околоносовых пазух // Лекарства - человеку - Харьков. - 2001. - Т. XVI. - №1,2. - С.208-214 (дисертантом виконано 85% роботи).

  2. Альмашни З.А. Динамика состояния иммунитета у больных с хроническими полипозными риносинуитами в результате использования гетеротопической трансплантации криоконсервированной плацентарной ткани и эндоназального применения ёё экстрактов // Проблемы криобиологии. - 2002. - №4. - C.110-117.

  3. Филатов В.Ф., Журавлев А.С., Альмашни З.А. Эффективность применения криоконсервированной плацентарной ткани и ёё экстракта у больных хроническим полипозным риносинуитом // Журнал вушних, носових і горлових хвороб. - 2003. - №1. - С.46-52 (дисертантом виконано 60% роботи).

  4. Альмашни З.А. Новые возможности в лечении больных хроническим полипозным риносинуитом // Журнал вушних, носових і горлових хвороб. - 2003. - №2. - С.6-11.

  5. Журавлев А.С., Пущина Е.В., Калашник М.В., Альмашни З.А. Использование эмбриофетоплацентарного комплекса в оториноларингологии: первые итоги и перспективы // Журнал вушних, носових і горлових хвороб. - 2003. - №3. - С.27-31 (дисертантом виконано 70% роботи).