Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка праці


Янковська Лариса Анатоліївна. Формування освітньо-фахового потенціалу в системі соціально-економічного розвитку регіону : Дис... д-ра наук: 08.00.07 - 2008.



Анотація до роботи:

Янковська Л.А. Формування освітньо-фахового потенціалу в системі соціально-економічного розвитку регіону. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.07 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика. Інститут регіональних досліджень НАН України, Львів, 2008.

У дисертаційній роботі розроблено теоретичні засади та обґрунтовано практичні рекомендації щодо формування освітньо-фахового потенціалу регіону відповідно до потреб суспільства для забезпечення реалізації стратегічних цілей соціально-економічного розвитку регіону.

Ідентифіковано вплив освітньо-фахового потенціалу на рівень інтелектуального капіталу, досліджено структурні елементи освітньо-фахового потенціалу регіону та розроблено методичні аспекти їхньої оцінки, обґрунтовано принципи узагальненої оцінки кількісно-якісного рівня освітньо-фахового потенціалу регіону. Ідентифіковані основні чинники освітньо-фахового потенціалу регіону, обґрунтовані інформаційні засоби дослідження його складових та відповідні інформаційні технології в якості чинників підвищення ефективності ОФП, викладено сутність та особливості експертних процедур у прийнятті рішень щодо оцінювання якості ОФП, зокрема з використанням програмних засобів.

Розроблена модель переходу ОФП на стадію збалансованого процесу, викладено методологічні аспекти формування ОФП, здійснено динамічну оцінку основних функцій освітньо-фахового потенціалу, апробовано методику оцінювання якості ОФП за допомогою експертного методу, встановлено циклічний характер розвитку освітньо-фахового потенціалу регіону, окреслено основні принципи та пріоритети підвищення ефективності формування й використання ОФП регіону та обґрунтовано перспективи оцінювання його розвитку. Запропоновано систему прийняття рішень за результатами експертного оцінювання в задачах оцінки якості ОФП.

Здійснено оцінювання впливу рівня освітньо-фахового потенціалу на стан соціально-економічного розвитку регіону, зокрема, в умовах євроінтеграції України, обґрунтовано методи урахування рівня освітньо-фахового потенціалу під час розроблення стратегії соціально-економічного розвитку регіону та окреслено його перспективи у системі соціально-економічного розвитку західного регіону.

У дисертації розроблено новий напрямок дослідження освітньо-фахового потенціалу регіону, який базується на обґрунтованих автором теоретико-методологічних та методичних засадах його формування відповідно до потреб суспільства і запропонованих практичних рекомендаціях щодо нормативно-правового та організаційно-економічного забезпечення реалізації стратегічних цілей розвитку освітньо-фахового потенціалу в контексті стратегії регіонального соціально-економічного зростання при врахуванні глобалізаційних та євроінтеграційних тенденцій і сучасної соціально-економічної ситуації України. У результаті дослідження зроблено такі висновки й пропозиції:

  1. Запропоновано авторське трактування дефініції «освітньо-фаховий потенціал» та встановлено її співвідношення із іншими подібними категоріями для формалізації динамічних оцінок людського капіталу, що розвиває теоретичні засади соціальної політики та регіональної економіки. Обґрунтовано методичні засади вертикальної та горизонтальної структуризації ОФП регіону для потреб якісної оцінки його рівня. Реалізація вищевикладених положень дає змогу регіональним (місцевим) державним адміністраціям, передусім обласним, здійснювати стратегічне управління розвитком освітньо-фахового потенціалу регіону через підтримування відповідних концепцій розвитку ВНЗ, держзамовлення на фахівців відповідних спеціальностей та кваліфікації.

  2. Ідентифіковано умови та окреслено очікувані наслідки ефективного використання людського потенціалу регіону та на цій основі досягнення оптимального рівня людського капіталу із високим креативним змістом. Реалізація такого підходу сприятиме відповідним структурам облдержадміністрацій у визначенні найраціональніших напрямів реалізації пріоритетних цілей соціально-економічного розвитку регіону. Досліджено трансформацію монопотенціалу у поліпотенціалі вищих ієрархічних рівнів та встановлено чинники генерування на цих засадах синергічного ефекту як ефекту інтеграції монопотенціалів. Це положення є істотним вкладом в розвиток теорії людського капіталу, його характеристик креативності.

  3. Розроблено систему показників оцінки якості ОФП з метою реалізації інтегрованої оцінки та адаптовано для досягнення проміжних цілей інтегрованої оцінки метод експертного оцінювання. Названі методичні розробки дають змогу підвищити рівень об’єктивності та вірогідності інтегрованих оцінок та виокремити істотні актуальні чинники стратегічного впливу на якість ОФП і можуть бути використані центральними органами державної виконавчої влади для реалізації стратегії стабільного регіонального розвитку країни.

  4. Встановлено закономірність циклічності відношень між науковим та виробничим потенціалом, що уможливлює предметну стратегічну оцінку розвитку ОФП залежно від переважного впливу на науковий чи/та виробничий потенціал. Такий підхід дає змогу суб’єктам господарювання підвищити обґрунтованість перспективної кадрової політики. Запропоновано модель пошукових операцій у системі «науковий потенціал – ОФП – виробничий потенціал» і встановлено, що пошукова область, визначено запитом, тотожна простору пошукових образів документів. Модель пошукових операцій розроблена у такий спосіб, що дає змогу оперативно та ефективно формувати бази даних для ОФП і потенціалів, що взаємодіють з ним.

  5. Формалізовано та здійснено моделювання формування ОФП, що дає змогу ефективно використати засоби «штучного інтелекту», зокрема експертні системи для реалізації стратегічного планування розвитку ОФП відповідно до прогнозованих потреб у людських ресурсах окремого регіону. Моделювання удосконалено системою підпрограм, які дають змогу циклічно поліпшити та уточнити прогнози розвитку ОФП. Встановлено умови ефективного та якісного функціонування моделі ОФП на основі принципу інформаційної достатності, який забезпечується рейтинговим оцінюванням та впорядкуванням елементів (об’єктів) певної вибіркової множини показників. Вибіркова множина характеризується трьома чинниками: методом нормалізації, співвідношенням пріоритету (вагомістю), критерієм згортки.

  6. Запропоновано методику комплексного тестування системи «модель – алгоритм – програма» для вдосконалення ОФП. Встановлено, що система «модель – алгоритм – програма» дає інструмент для тестування моделі ОФП в «пробних» обчислювальних експериментах. До ОФП застосовуємо комплексне тестування, яке розглядаємо як контроль у модельованому середовищі і випробування у середовищі реальному, життєвому. Запропоновано і реалізовано алгоритм одержання стійкої статистичної моделі ОФП, що ґрунтується на даних пасивного експерименту, які визначено у досліджуваному факторному просторі. Цей алгоритм дає змогу забезпечити стійкість математичної моделі ОФП у ході виконання оптимізаційних процедур та ефективно досліджувати особливості функцій компромісу в ній.

  7. Розроблено змістовну частину профілю типових вимог до кандидата на посаду менеджера з метою регламентування процесу підбору працівників відповідної кваліфікації та ієрархізовано її складові (базові, персональні та додаткові (бажані)). Обґрунтовано, що положення можуть успішно використовуватися як кадровими агенціями, так і будь-яким працедавцем при прийняті кадрового рішення.

  8. Розроблено ієрархічну структуру критеріїв оцінювання елементів ОФП. Найнижчий рівень наведеної ієрархії містить деталізовані показники, що прямо чи опосередковано впливають на якість та умови забезпечення кадрами організацій. Ієрархію завершує інтегрований показник рейтингу елементів ОФП.

  9. Встановлено, що якісні зміни динамічної інформації приводять до істотної інтенсифікації процесів нагромадження загальної інформації у регіоні й до швидких змін ОФП, а також наукового, економічного та виробничого потенціалів і це приводить до зміни техніко-технологічного й цивілізаційного рівнів у суспільстві. Відповідні зміни кількісно оцінено за допомогою поєднаних методик ОФП та ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій), які є важливими чинниками соціально-економічного розвитку суспільства (регіону).

  10. Розроблено методику використання системи прийняття рішень щодо оцінювання ОФП, яка враховує методи математичного моделювання, зокрема, у межах теорії управління якістю з подальшою стандартизацією в освітній, фаховій та науковій сферах. Для цього сформульовано аналітичні співвідношення, в які входять кількісні параметри, що характеризують ОФП регіону і можуть щороку змінюватися. З використанням кореляційного аналізу розроблено методику визначення оптимальної якості ОФП. У матричній формі запропоновано нелінійні співвідношення, які моделюють кореляційні зв’язки між різними наборами значень параметрів результатів опитування експертів. Запропоновано засади кількісного аналітичного дослідження ОФП методом кореляційного аналізу з використанням методик управління якістю. У результаті обчислювального експерименту встановлено, що основні моменти, пов’язані з підвищенням якості ОФП, ґрунтуються на вивченні стабільних зворотних зв’язків між освітою, фаховою та науковою сферами.

  11. Запропоновано методику оцінювання рівня якості ВНЗ державної та недержавної форм власності регіону, у результаті чого сформульовано і розв’язано низку задач оптимізації знаходження комплексного показника якості за допомогою трансформації даних, і ці показники використано для удосконалення ОФП. Встановлено, що багатоступенева, багатокритеріальна оцінка якості ОФП уможливлює впровадження системи рейтингового управління у сфері ОФП.

  12. Досліджено лінійну динамічну модель переходу ОФП на стадію збалансованих процесів з урахуванням обмежень на динаміку еволюційних змін. Досліджень моделі оптимального управління переведенням виробничих фондів економічного об’єкта ОФП (ВНЗ), що працює з однієї форми в іншу. На підставі отриманих результатів розроблена методика оцінювання та кількісного вимірювання параметрів, що характеризують зв’язки ОФП з іншими потенціалами суспільства, зокрема, з фінансовим і технічним. Це доволі важливо для оптимального вибору напрямів удосконалення спеціалізацій, а також спеціальностей для удосконалення структури кадрового забезпечення підприємства та організацій. Відповідні результати моделювання дають змогу також окреслити комплекс першочергових заходів з регульованими темпами досягнення ефектів підвищення компетентності фахівців (на основі зворотних зв’язків).

  13. Адаптовано до умов функціонування регіону концепцію розрахунку індексу людського розвитку. Ії використання є доцільним у ході формування державного та місцевих бюджетів у контексті урахування принципів селективного та диференційованого підходів. Встановлено пріоритетне значення ОФП у реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону на сучасному етапі в Україні та розроблено засади оцінювання відповідного ефекту мультиплікації.

  1. На підставі виконаних досліджень вносяться такі пропозиції:

Міністерству освіти і науки України, формуючи держзамовлення, здійснювати структуроване та інтегроване оцінювання якості ОФП у ретро- та перспективному підході;

обласним державним адміністраціям використовувати положення щодо формування ОФП для прийняття та реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону;

ВНЗ використовувати методи та моделі дослідження ОФП під час формування концепції свого розвитку.

Публікації автора:

Публікації у фахових виданнях:

  1. Янковська Л.А. Розвиток освітньо-фахового потенціалу регіону: теорія, методологія, практика: Монографія. – Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 2007. – 260 с. (Рецензія: Семів Л.К. Регіональна економіка. – 2007. – № 3. – С. 276-279).

  2. Янковська Л.А., Дубодєлова А.В., Лісовська Л.С. Стан оздоровчого менеджменту на вітчизняних промислових підприємствах // Регіональна економіка. – 2000. – № 2 (16). – С. 192–196.
    Особистий внесок
    : зроблено аналіз стану кадрового потенціалу підприємства.

  3. Янковська Л.А., Струтинська Л.А. До питання підтримки малого бізнесу // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Фінансові механізми активізації підприємництва в Україні: Зб. наук. праць. – Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 2002. – Вип. 2 (ХХХІІІ). Ч. 2. – С. 162–164.
    Особистий внесок: розроблено шляхи альтернативних джерел фінансування малого бізнесу.

  4. Янковська Л.А., Кардаш В.І. Місце Карпатського регіону в економічному зростанні України // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Методологія статистичних оцінювань соціально-економічних процесів: Зб. наук. праць. – Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 2003. – Вип. 3 (XLI). – С. 125–135.
    Особистий внесок
    : розроблена інтегральна оцінка рівня соціально-економічного розвитку регіону.

  5. Янковська Л.А., Шургот Б.Й. Актуальні проблеми людських засобів у період глобалізації // Регіональна економіка. – № 1. – 2003. – С. 208–213.
    Особистий внесок: проаналізовані питання кількості людських ресурсів регіону.

  6. Янковська Л.А. Роль управління кадрами в умовах переходу до ринкової економіки // Науковий Вісник: Зб.науково-технічних праць Львівського державного лісотехнічного університету. – Львів, 2003. – Вип. 13.2. – С. 235–240.

  7. Янковська Л.А., Куценко В.І. Структурно-динамічний розвиток соціальної сфери у контексті глобалізаційних процесів // Продуктивні сили та регіональна економіка: Зб. наук. праць. – К.: РВПС України НАН України, 2004. – Ч. 1. – С. 4–15.
    Особистий внесок: аналіз динаміки ВВП на душу населення.

  8. Янковська Л.А., Куценко В.І. Освіта: місце і роль у розвитку продуктивних сил // Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. – К. „Видавництво Курс” ТОВ, 2004. – Вип. 3 (27). – С. 71–78.
    Особистий внесок: проаналізовано роль освіти в підвищені продуктивності праці.

  9. Янковська Л.А., Куценко В.І. Підготовка фахівців у контексті розвитку промислового виробництва (методичні та методологічні підходи) // Економіка промисловості України: Зб.наук.праць. – Київ: РВПС України НАН України, 2004. – С. 18–25.
    Особистий внесок: встановлення відповідності між підготовкою кадрів масових професій і потребами ринку праці.

  10. Янковська Л.А. Підготовка менеджера: основні риси і вимоги // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Логістика». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – № 526. – С. 477–484.

  11. Янковська Л.А. Післядипломна освіта в ринкових умовах: шляхи вдосконалення // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – № 527. – С. 184–185.

  12. Янковська Л.А. Циклічний характер розвитку освітньо-фахового потенціалу (ОФП) // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Проблеми економіки та управління». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – № 533. – С. 107–109.

  13. Янковська Л.А., Куценко В.І. Модернізація системи оплати праці в соціальній сфері // Зб. наук. праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. – Черкаси, 2005. – Вип. 13. – С. 232–239.
    Особистий внесок: порівняльний аналіз структури оплати праці в різних країнах світу.

  14. Янковська Л.А. Елементи аналізу освітньо-фахового потенціалу регіону // Регіональна економіка. – № 2 (36). – 2005. – С. 240–247.

  15. Янковська Л.А. Відбір, як оцінка з вирішальних елементів стратегії управління кадрами в ринкових умовах // Науковий вісник Львівського державного лісотехнічного університету: Зб.науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2003. – Вип. 13,4. – С. 260–269.

  16. Янковська Л.А., Куценко В.І. Основні тенденції розвитку освітньої сфери – важливої складової ноосфери – в контексті формування глобальної рівноваги // Економіка природокористування і охорони довкілля: Наук. зб. РВПС України НАН України, 2004. –
    С. 6–17.
    Особистий внесок: розроблено методологію шляхів формування освітньо-фахового потенціалу.

  17. Янковська Л.А., Янковська Ж.В. Ефективність використання трудових ресурсів як частини людського потенціалу регіону // Економічні науки: Вісник Львівської державної фінансової академії. – Львів: ЛДФА, 2005. – С. 299–304.
    Особистий внесок: методика визначення структурних елементів освітньо-фахового потенціалу регіону.

  18. Янковська Л.А. Методологічні аспекти та елементи формування освітньо – фахового потенціалу // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Менеджмент і підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – № 547. – С. 345–348.

  19. Янковська Л.А. Визначення кількісної і якісної оцінки освітньо-фахового потенціалу регіону // Економіка: Наук. вісник Чернівецького університету. – Чернівці: «Рута», 2005. – Вип. 254. – С. 70–72.

  20. Янковська Л.А., Куценко В.І. Соціально-економічні аспекти реструктуризації вугільної промисловості // Економіка промисловості України: Зб. наук. праць. – Київ: РВПС України НАН України, 2005. – С. .90-96.
    Особистий внесок: аналіз надання освітніх послуг Донецької та Луганської областей.

  21. Янковська Л.А., Куценко В.І. Україна в контексті євроінтеграції: соціально-економічні аспекти // Продуктивні сили і регіональна економіка: Зб. наук. праць у 2-х ч. – Київ: РВПС України НАН України, 2005. – Ч. 1. – С. 4-9.
    Особистий внесок: проаналізовано індекс людського розвитку України.

  22. Янковська Л.А. Зв’язки характеристик освітньо-фахового потенціалу із статистичними даними регіону (області) // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Серія: економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2006 – №. 1(35). – С. 204–210.

  23. Янковська Л.А. Професійна освіта кадрів у системі менеджменту на промисловому підприємстві // Економіка і управління. – 2006. – № 1. – С. 42 – 48

  24. Янковська Л.А. Оптимізація трудового потенціалу в системі менеджменту персоналу промислового підприємства // Актуальні проблеми економіки. – Національна академія управління, 2006. – Вип. 9 (63). – С. 200–204.

  25. Янковська Л.А. Формування професійно-кваліфікованого складу працівників промислового підприємства // Економічні науки. Серія «Економіка та менеджмент»: Зб. наук. праць. – Луцьк: Луцький державний технічний університет, 2006. – Вип. 3(10). – Ч. 3. – С. 240.

  26. Янковська Л.А. Інформаційне забезпечення оцінки освітньо-фахового потенціалу регіону // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Логістика». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2006. – № 552. – С. 340.

  27. Янковська Л.А. Динамізм основних функцій освітньо-фахового потенціалу // Соціально-економічні дослідження в перехідний період: Зб. наук. праць. – Львів, 2006. – Вип. 4(60). – С. 625–641.

  28. Янковська Л.А. Автоматизація математичних обчислень характеристик освітньо-фахового потенціалу на основі алгебри алгоритмів // Механізм регулювання економіки. – 2006. – № 3. – С. 88–96.

  29. Янковська Л.А. Перспективи освітньо-фахового потенціалу в системі соціально-економічного розвитку Західного регіону // Прометей: регіональний зб. наук. праць з економіки. – Донецьк: ТОВ «Юго-Восток, Лтд», 2007. – Вип. 1(22). – С. 105–108.

  30. Янковська Л.А., Пирожак Є.К., Галелюк М.М. Підприємницько-ринковий підхід у роботі з працівниками як продукт маркетингу персоналу // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» «Логістика». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2007. – № 580. – С. 381–386.
    Особистий внесок:
    розроблено основні завдання планування робочих місць.

  31. Янковська Л.А., Янковська Ж.В. Оцінки трудової діяльності працівників // Економіка АПК: Вісник Державного аграрного університету. – Львів, Львівський державний агроуніверситет, 2006. – № 13. – С. 604– 607.
    Особистий внесок: розроблено рекомендації стосовно системи оцінювання трудової діяльності.

  32. Янковська Л.А. Врахування рівня освітньо-фахового потенціалу при розробці стратегії соціально-економічного розвитку регіону // Вісник Національного університету „Львівська політехніка” „Проблеми економіки та управління”. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2006. – № 554. – С. 311–314.

  33. Янковська Л.А., Дейнега О.В., Матусевич К.М. Якісна визначеність продуктивної праці та форми втілення сукупного суспільного продукту // Вісник Національного університету „Львівська політехніка” „Проблеми економіки та управління”. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2007. – № 594. – С. 63-67.
    Особистий внесок: аналіз оцінки новоствореної суспільної вартості.

Інші публікації

  1. Янковська Л.А., Куценко В.І., Анісімов В.М., Хаменко С.О., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Рівненської області на період до 2015 року // Соціальний розвиток і підвищення добробуту населення: освіта. – Київ: Національна академія наук України, 2005. – С. 99-101.
    Особистий внесок:
    розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  1. Янковська Л.А., Куценко В.І., Анісімов В.М., Хаменко С.О., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Львівської області на період до 2015 року // Соціальний розвиток і підвищення добробуту населення: освіта. – Київ: Національна академія наук України, 2005. – С. 106-108.
    Особистий внесок:
    розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  2. Янковська Л.А., Куценко В.І., Анісімов В.М., Хаменко С.О., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Вінницької області на період до 2015 року // Соціальний розвиток і підвищення добробуту населення: освіта. – Київ: Національна академія наук України, 2005. – С. 76-78.
    Особистий внесок:
    розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  3. Янковська Л.А., Куценко В.І., Анісімов В.М., Остафійчук Я.В., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Закарпатської області на період до 2015 року // Прогноз соціального розвитку і підвищення добробуту населення. Освіта. – К.: РАПС України НАН України, 2005. – С. 79-81.
    Особистий внесок: розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  4. Янковська Л.А., Куценко В.І., Євтушенко Г.І., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Житомирської області на період до 2015 року // Прогноз соціального розвитку і підвищення добробуту населення. Освіта. – К.: РАПС України НАН України, 2005. – С. 87-89.
    Особистий внесок: розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  5. Янковська Л.А., Куценко В.І., Анісімов В.М., Шпильова Ю.Б. Схема–прогноз розвитку і розміщення продуктивних сил Волинської області на період до 2015 року // Прогноз соціального розвитку і підвищення добробуту населення. Освіта. – К.: РАПС України НАН України, 2005. – С. 87-89.
    Особистий внесок: розроблено схему прогноз розвитку освіти.

  6. Янковська Л.А., Пирожак Є.К., Галелюк М.М. Управління якістю підготовки та перепідготовки працівників в системі менеджменту персоналу промислових підприємств // Соціально-економічні проблеми регіонального розвитку: Матеріали VIII науково-практичної конференції. Павлоград, 10 листопада 2006 р. – Павлоград: ЗПІЕУ, 2006. – С. 108-109.
    Особистий внесок: розроблено параметри оцінки якості підготовки спеціалістів

  7. Янковська Л.А. Менеджмент персоналу: Підготовка та перепідготовка фахівців підприємства. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка» – Львів – 2005. – 195 с.

  8. Янковська Л.А., Плоткін Я.Д., Пащенко І.Н., Комарницький І.Н. Економіка праці. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», Ужгород: Патент, 2001. – 339 с.
    Особистий внесок: розроблено методику професіоналізації трудових ресурсів.

  9. Янковська Л.А., Партин Г.О., Загородній А.Г., Корягін М.В., Височан О.С., Пилипенко Л.М. Теорія бухгалтерського обліку. Львів: Видавництво «Магнолія плюс», 2006. – 240 с.
    Особистий внесок: розділи: 11 – основи фінансової звітності; 12 – основи організації бухгалтерського обліку.

  10. Янковська Л.А., Скибінська З.М. Економіка та управління підприємництвом: Навч.посібник. – Львів: ЗУКЦ, 2005. – 116 с.
    Особистий внесок: розділи: 1 – підприємство в сучасній системі господарювання; 2 – основні фонди підприємства; 3 – обігові кошти підприємства; 4 – оплата праці; 5 – витрати підприємтсва та собівартість продукції.

  11. Янковська Л.А., Тюріна Т. Духовні аспекти суфізму // Духовність особистості: методологія, теорія і практика: ІІІ міжнародна наукова конференція «Духовний розвиток особистості: методологія, теорія і практика». Луганськ, 11-12 травня 2006 р. – Луганськ, 2005. – Вип. 2(8). – С. 187–189. – конференція.
    Особистий внесок: розкрито сутність духовної еволюції людини

  12. Янковська Л.А. Освіта Львівщини і світ // Uwarunkowania spoіeczno ekonomiczne transgranicznych regionуw Lwowskiego I Podkarpackiego: І-й польсько-український семінарій. Ярослав, жовтень 2001 р. – Jarosіaw: Wydawnictwo Naukwe Paсstwowej Wyїszej Szkoіy Zawodowej w Jarosіawiu, 2006. – S. 145-151.

  13. Янковська Л.А. Освіта Львівщини і світ // Суспільно-економічні умови прикордонних регіонів львівської та підкарпатської областей: І-й польсько-український семінарій. Ярослав, жовтень 2001 р. – Ярослав ПР. – С. 145–151.

  14. Янковська Л.А., Нічога В.А., Сопільник Л.І., Грудзинський Е., Дуб П.Б., Дімкарова Л.П. Сравнительная оценка предельно допустимых уровней влияния техногенных электромагнитных полей, нормированных в Украине, России и Польше // V Международный симпозиум по электромагнитной совместимости и электромагнитной экологии, 16-19 сентября 2003 г. – Санкт-Петербург, 2003. – С. 381 – 384.
    Особистий внесок: розроблено санітарні норми опромінення

  15. Янковська Л.А. Формування освітньо-фахового потенціалу регіону як багаторівневої системи підготовки спеціалістів // Маркетинг та логістика в системі менеджменту: V Міжнародна науково-практична конференція, 7-9 жовтня 2004 р. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2006. – С. 377–378.

  16. Янковська Л.А., Янковська Ж.В. Профорієнтація, види та способи підготовки та перепідготовки працівників // Фінансове та інституційне забезпечення підприємництва в Україні: Всеукраїнська науково-практична конференція, 24-25 березня 2005 р. – Київ: Європейський університет, 2005. – С. 229–231.
    Особистий внесок: розроблено завдання професійного відбору кадрів.

  17. Янковська Л.А., Янковська Ж.В. Інформаційні технології – чинник підвищення ефективності освітньо-фахового потенціалу // Гарантии качества образования в частных учебных заведениях Украины: возможности, проблемы, перспективы: Международный научно-практический семинар лидеров приватного образования. Симферополь, 14–17 сентября 2005 г. – Симферополь: Университет экономики и управления, 2005. – С. 135–140.
    Особистий внесок: аналіз взаємовпливів освітньо-фахового потенціалу та інформаційно комунікаційних технологій

  18. Янковська Л.А., Янковська Ж.В. Система експертної оцінки якості освітньо – фахового потенціалу // Соціально–економічні проблеми регіонального розвитку: VIII Науково-практична конференція. Павлоград, 10 листопада 2005 р. – Павлоград: ЗПІЕУ, 2005. – С. 104–106.
    Особистий внесок:
    розроблено методику кореляційного аналізу.

  19. Янковська Л.А., Пирожак Є.К., Галелюк М.М. Підприємницько-ринковий підхід у роботі з працівниками як продукт маркетингу персоналу // Маркетинг та логістика в системі менеджменту: VІ Міжнародна науково-практична конференція. Львів, 9-11 листопада 2006 р. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2006. – С. 417.

  20. Янковська Л.А. Підвищення ефективності формування й використання освітньо – фахового потенціалу регіону // Якість – 2006: Всеукраїнська науково-технічна конференція, Славське, 22-25 лютого 2006 р. – Харків: „Стандартизація, сертифікація, якість”, 2006. – С. 85.

  21. Янковська Л.А., Пирожак Є.К., Галелюк М.М. Управління якістю підготовки та перепідготовки працівників в системі менеджменту персоналу промислових підприємств // Соціально економічні проблеми регіонального розвитку: VІІІ науково-практична конференція. – Павлоград, 2006р. – С. 96-98.
    Особистий внесок: розроблено параметри оцінки якості підготовки і перепідготовки спеціалістів.

  22. Янковська Л.А., Басараб Ю.І., Галелюк М.М. Лозенко І.В, Сопільник Р.Л., Янковська Ж.В. Зв'язок навчання і мотивації при вивченні іноземної мови // Актуальні проблеми філології та перекладознавства: Зб.наук.праць. – Хмельницький, 2006. – С. 9-11 Особистий внесок: розроблено типи мотивації навчання