Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика навчання та виховання (по областях і рівню освіти)


276. Притулик Наталія Валеріївна. Формування комунікативно-мовленнєвих умінь російськомовних першокласників у процесі вивчення української мови (у школах з українською мовою навчання): дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Інститут педагогіки АПН України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Притулик Н.В. Формування комунікативно-мовленнєвих умінь російськомовних першокласників у процесі вивчання української мови (у школах з українською мовою навчання). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання української мови. – Інститут педагогіки АПН України, Київ, 2004.

Дослідження присвячене проблемі формування вмінь українського комунікативного мовлення російськомовних учнів 1-их класів міських шкіл з українською мовою навчання центрального та північного регіонів України.

У дисертації з’ясовано стан українського мовлення учнів, що вступили до перших класів шкіл цих регіонів, виявлено труднощі комунікативного характеру.

На основі порівняльного аналізу української та російської мов відібрано й обґрунтовано зміст роботи з формування в російськомовних першокласників частковомовленнєвих та загальномовленнєвих умінь, на основі даних попередніх досліджень визначено коло лексико-комунікативних умінь. У процесі теоретичного аналізу визначено особливості та умови формування вмінь українського комунікативного мовлення російськомовних першокласників, а також принципи, методи та прийоми їх формування, що лягли в основу методики.

На основі аналізу психолінгвістичних, психологічних, лінгводидактичних джерел розроблено методику формування комунікативно-мовленнєвих умінь російськомовних першокласників шкіл з українською мовою навчання, сутність якої полягає у комплексному підході до формування вмінь українського комунікативного мовлення з урахуванням рівня початкового мовленнєвого розвитку учнів. Експериментальна перевірка засвідчила її ефективність.