Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія і методика професійної освіти


Нечепоренко Максим Васильович. Формування естетичної культури студентів класичних університетів : дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2005. - 23c.



Анотація до роботи:

Нечепоренко М.В. Формування естетичної культури студентів класичних університетів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. – Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Харків, 2005.

У дисертації визначено роль і значення загальної естетичної культури у професійній підготовці студентів класичних університетів. Розроблено та науково обґрунтовано систему педагогічних умов, що забезпечують необхідний рівень загальної естетичної культури студента класичного університету. Питання професійної підготовки студента розглядається з погляду пошуку можливостей узгодження та гармонізації поведінки особистості студента класичного університету з довкіллям і собою через опанування ним загальної естетичної культури. Проаналізовано стан проблеми у педагогічній та психологічній літературі, у практичній діяльності вищих педагогічних закладів; розроблено і теоретично обґрунтовано зміст спецкурсу “Естетична культура педагога” для студентів класичного університету. Доведено, що підвищенню ефективності рівня сформованості естетичної культури студентів сприяє включення спецкурсу в навчально-виховний процес класичного університету. З’ясовано, що питання загальної естетичної культури є таким складним і багатоаспектним, що воно вимагає подальшого свого дослідження як з погляду визначення окремих понять, їх нюансів розробки програм і пошуку засобів впливу на студента з метою досягнення ним високих результатів у професійній діяльності й гармонізації та злагоди з навколишнім соціальним і природним середовищем.